Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

МОГА ЛИ ДА СЛЕДЯ БЛИЗКИ САМО С GPS, БЕЗ ИНТЕРНЕТ
#1

Здравейте, приятели! Искам да Ви попитам, има ли такава възможност да следя моите близки чрез смартфона, но само с GPS, без да са ни включени мобилните данни или Wi Fi. Пробвахме възможността на Google за споделяне на локация, но тя без интернет не може да работи, а когато е включен постоянно интернетът на смартфоните ни, батерията се изтощава изключително бързо.
Благодаря ви! Поздрави!
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма как според мен да се случи това. Нали по "нещо" трябва устройството да изпрати данни, а вие да ги приемате. Този трафик освен по мобилни данни няма как да достигне до Вас. Ако телефона на този дето искате да следите се яви с някакво приложение само като излъчвател на GPS сигнал то вашето устройство трябва да е в обсега и да приема със същото приложение сигнала. Дори и това да е възможно то едва ли обсега ще е повече от няколкостотин ментра.
Цитирай
#3

Може би на телефоните на Самсунг скоро ще може.Ето тук една статия Функцията Samsung Find My Mobile вече работи и без интернет достъп https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...43202.html При айфоните мисля че я има отдавна
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#4

(2020-08-28, 11:32:44)DoryanY написа:  Може би на телефоните на Самсунг скоро ще може.Ето тук една статия Функцията Samsung Find My Mobile вече работи и без интернет достъп https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...43202.html

Ако се "видяд" с друго устройство, през което да изпрати координатите или да получи "инструкции" (примерно за самоизтриване).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#5

(2020-08-28, 11:32:44)DoryanY написа:  Може би на телефоните на Самсунг скоро ще може.Ето тук една статия Функцията Samsung Find My Mobile вече работи и без интернет достъп https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...43202.html  При айфоните мисля че я има отдавна

само, че пропускаш много важна подробност "то самото мобилно устройство може да сканира намиращите се наблизо телефони на Samsung,"

а автора иска да ги следи и едвели ще ходи по тях за да ги вижда на устройството си.

А отговора на въпроса е може ли да се следи локацията на някой без достъп до интернет отговора е съвсем прост - няма такова животно. gps е антена приемник, за да знае някой друг тези данни то някой трябва да ги изпрати по нещо - това нещо за сега е само интернет, през клетките едвали операторите ще разрешат такива данни да се изпращат. Така че най-добре е да спрете да мислите за това следене "ала джеймс бонд".
Цитирай
#6

Мобилните не мисля че хабят толкова много батерия колкото казвате.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#7

Може!!! Ако ги преследваш Big Grin
Има вариант, ако си намериш "читав" тракер, който да сложиш някъде, но този тракер е обвързан със сим карта, а информация за локацията се осъществява чрез СМС команди, а то връща СМС с координати. Проблема е, че използва близки клетки на оператора, а координатите може да са и на километър от обекта. За това казах "читав", защото има такива с вграден gps, а това вече е друго, защото той малко или много ще иска достъп до интернет, за да подпомогне студения старт и по-бързото локализиране.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#8

(2020-08-28, 14:01:42)ndsbg написа:  А отговора на въпроса е може ли да се следи локацията на някой без достъп до интернет отговора е съвсем прост - няма такова животно. gps е антена приемник, за да знае някой друг тези данни то някой трябва да ги изпрати по нещо - това нещо за сега е само интернет, през клетките едвали операторите ще разрешат такива данни да се изпращат. Така че най-добре е да спрете да мислите за това следене "ала джеймс бонд".
Нaмиpaщитe ce нaблизo ycтpoйcтвa Gаlаху щe пoмoгнaт зa oпpeдeлянeтo нa нeгoвoтo мecтoпoлoжeниe. Ѕаmѕung диpeĸтнo зaявявa, чe  Fіnd Му Моbіlе вeчe пoзвoлявa oтĸpивaнeтo нa изгyбeния cмapтфoн, дopи и дa нямa ниĸaĸвa вpъзĸa c Глoбaлнaтa мpeжa.

Вижте повече: https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...43202.html
Цитирай
#9

@DoryanY това са пълни глупости колко Галакси устройства ще има наблизо и колко е това наблизо. Не знам защо се хващате за такива маркетингови трикове.
Цитирай
#10

Пичове, с две думи такива филми без изпращане на данни през мобилните клетки няма как да стане. То ако ставаше с нашите "джиджавки" в джобовете тези великите сили нямаше да пращат толкова сателити из космоса повечето от който са за военна цел и точно с такова предназначение Smile.
Цитирай
#11

Има тракери които работят без сим карта. За жалост не съм срещал такъв който да работи в БГ.
примерно
Цитирай
#12

Тракера е един прост GPS, който изпраща данни, а вашият телефон трябва да ги получи от програма, която несъмнено ползва сървър и местоположението на точката идва при вас пак чрез ползване на мобилни данни. Така наречената P2P свързаност между телефон и ГПС тракер без ползване на данни няма как да стане.
Цитирай
#13

(2020-09-01, 13:23:30)user32 написа:  Има тракери които работят без сим карта. За жалост не съм срещал такъв който да работи в БГ.
примерно

Дали работи без сим?

Цитат:SIM Card & 2-year

subscription included

Цитат:4G & 5G LTE-M

Works anywhere in the USA


Защо не можете да разберете, че GPS-а е просто приемник и той сам по себеси не може да споделя каквато и да информация за локацията. За да знае някой друг тези данни то трябва да има предавател - било то сим карта или някакъв друг, който може да предава тази информация.
Цитирай
#14

Този е без сим и даже работи в БГ според сайта им >https://partners.sigfox.com/products/chipfox
още един>https://www.thethingsnetwork.org/docs/devices/rak7200-lora-tracker/
друг>https://www.ubiik.com/tracker
друг>http://iotfactory.eu/products/iot-sensors/lorawan-gps-tracker/




 Доколкото разбирам работят без сим карта !
Цитирай
#15

(2020-09-02, 11:04:25)user32 написа:  Този е без сим и даже работи в БГ според сайта им >https://partners.sigfox.com/products/chipfox
още един>https://www.thethingsnetwork.org/docs/devices/rak7200-lora-tracker/
друг>https://www.ubiik.com/tracker
друг>http://iotfactory.eu/products/iot-sensors/lorawan-gps-tracker/




 Доколкото разбирам работят без сим карта !

Това са тракери, които работят през мрежи: sigfox и lora (изискват съответния хардуер и договор за обслужване с оператор).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#16

Тъй де, въртят го, сучат го... все трябва тоя тракер да е закачен към някаква мрежа, да предава информацията през нея и съответно да се плаща някакъв абонамент
100 пъти е писано, ама пак питат

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#17

Никакъв шанс, аз също съм пробвал всякакви варианти само с GPS но не става.
Цитирай
#18

Да напиша с големи букви... за неразбралите
В телефоните има gps ПРИЕМНИК

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 1 потребител изказва благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#19

Само да вмъкна, че телефон може да се проследява и без gps, интернет, wifi и т. н. Естествено точността и забавянето във времето са доста по лоши. Необходимо е само телефона да е в gsm мрежата и да знаем IMEI кода. Такава информация, до колкото знам обаче, не се дава на обикновените хора, въпреки че някои я предлагат срещу заплащане. Може би незаконно.

Doogee S30
Цитирай
#20

Тази информация я имат gsm операторите и я дават на компетентните органи при поискване... Ако на даден телефон се изключи gps-a и се пуснат да кажем гугъл карти ще видите колко е голям светлосиния кръг, който показва района в който евентуално се намирате, това като илюстрация за точността
Естествено в райони където има много клетки на операторите точността е по-добра, но на места, където има покритие от 1-2 клетки приложенията могат да отчитат посоката и приблизителната сила на сигнала и точността е доста по-условна... и тук пак опираме до начина по който тази информация достига до заинтересования, както писах gsm оператора е задължен от закона да я пази, но се дава само след съдебно разпореждане

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#21

(2020-09-09, 18:01:32)Han_Solo написа:  Тази информация я имат gsm операторите и я дават на компетентните органи при поискване... Ако на даден телефон се изключи gps-a и се пуснат да кажем гугъл карти ще видите колко е голям светлосиния кръг, който показва района в който евентуално се намирате, това като илюстрация за точността
Естествено в райони където има много клетки на операторите точността е по-добра, но на места, където има покритие от 1-2 клетки приложенията могат да отчитат посоката и приблизителната сила на сигнала и точността е доста по-условна... и тук пак опираме до начина по който тази информация достига до заинтересования, както писах gsm оператора е задължен от закона да я пази, но се дава само след съдебно разпореждане


"Синия кръг" е вероятена грешка според предварително свалени карти и запомени операторски клетки запомнени в Google Maps, в кой район се намират. Налично е за места, където е предварително свалена google maps карта. (Тази инфомация не достига до оператора.)

През оператора не се предават обратно данни, когато няма sim карта.
Когато се звъни на 112 (дори и без sim карта или през мрежата на и на друг оператор), напомнят да НЕ затваряте телефона, защото само по време на активна връзка (обаждане), оператора може предаде на телефона да сменя клетките, които телефона "вижда" и според "закъснението" на сигнала (видимо от данните от базовата станция/клетка към която в моемнта е закачен) може да се опредили "разтояние" с точност 550м, което е във на кръг (или част от кръг, ако е насочена антена) и евентуално с информацията от повече сменени клетки да направи триангуалация и покаже ориентировъчно местоположение (според гъстотата на клетките в райюна), обхвата на клетка е до 35 км (дори до 70 км може да се конфигурира, ако устройство може да прати толкова и няма релефни или смущаващо-отразяващи "проблеми").

Всичко друго е филми или специализирани телефони, които имат допълнителни възможности (специализирани вградени esim, sigfox, lora и др. подобни комуникационни канали).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#22

Говорим за горе долу едни и същи неща с едно изключение, не е задължително картата да е свалена, просто ми се струва че не използваш правилната терминология... Достатъчно е Гугъл да е натрупал достатъчно данни или с обикалящите автомобили на Гугъл или от апаратите на обикновени потребители за wifi мрежите в района в който се намира устройството или евентуално за клетките на операторите в района /това последното само го предполагам, понеже не съм ровил за информация какво точно предава всяко устройство към Гугъл, а и не знам дали има точно тази информация/
Ето един скрийншот който показва колко неточно може да е позиционирането по клетките и wifi мрежите - показва че съм в Борисовата градина, защото се е закачило за клетката върху тенисзала София, жена ми споделянето на местоположението я показва също неточно.
Тук нарочно съм изключил и мобилните данни и wifi-то[Изображение: 8edf6eb77dbcd35432056314efe338b8.jpg]

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#23

Под "свалена" се има предвид натрупана информация от Google Maps, а не свалена от "карти offline".

Мисля, че темата е може ли "позицията" да стигне до "наблюдаващия" без интернет, а не колко точно е може да бъде позициониран "наблюдавания" без gps.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#24

GPS не работи през Wi-Fi и SIM

Локализира през сателит винаги.

https://imgur.com/a/NQ71dLu

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#25

(2020-09-10, 22:08:03)Чо :) написа:  Под "свалена" се има предвид натрупана информация от Google Maps, а не свалена от "карти offline".

Мисля, че темата е може ли "позицията" да стигне до "наблюдаващия" без интернет, а не колко точно е може да бъде позициониран "наблюдавания" без gps.

Не е зле тази терминология да се изяснява предварително, обикновено когато се каже "свалям карта" ,се има предвид да се запази локално на устройството.
Написаното от мен касае постинга над моя - там ставаше дума за позициониране през клетките на gsm оператора и споделяне на тази информация по пътища различни от законните.
А задачи как се определя позиция ми се е случвало да решавам още навремето докато " отбивах войнския си дълг" и трябваше по аналоговия начин да правя топопривързване

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)