Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nfc pay чрез смарт часовник.
#1

Здравейте, закупих часовник с функция за безконтактно плащане. Имам онлайн банкиране към банка. Как точно става самото активиране на услугата, как се използва и в кой обекти.

Изпратено от моят Lenovo L78071 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-08-30, 05:28:24)vihrens написа:  ...Как точно става самото активиране на услугата, как се използва и в кой обекти.

Изпратено от моят Lenovo L78071 с помощта на Tapatalk

Освен ако не си купил apple или гармин - не става. А ако трябва да съм по-точен - става, но не чрез твоята банка, а с други приложения, със смяна на региони и др. неща. Но няма да е лошо, да кажеш какъв точно часовник си взел, за да може да ти се даде по-точна информация или да те насочим към някоя тема за съответния модел. Също е важно и с какъв телефон си.


Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#3

Ticwatch [Изображение: c51fa9eb0fb85bfc80e709c0bc25526c.jpg]

Изпратено от моят Lenovo L78071 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Прилича на Huawei GT2
Цитирай
#5

Няма нищо общо с gt2. https://www.mobvoi.com/eu

Изпратено от моят Lenovo L78071 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Дебитна карта > Curve > Google pay : https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98196
Цитирай
#7

(2020-08-30, 05:28:24)vihrens написа:  Здравейте, закупих часовник с функция за безконтактно плащане. Имам онлайн банкиране към банка. Как точно става самото активиране на услугата, как се използва и в кой обекти.

Изпратено от моят Lenovo L78071 с помощта на Tapatalk


Чрез Curve може всяка банка с MasterCard или Visa карта, с всяко устройството работещо някое от следните *Pay: Google Pay, Samsung Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Wena Pay (на Sony), Fitbit Pay.

Ако вашият TicWatch е в действителност с Wear OS, то ползва Google Pay за NFC плащане.
Вече не е необходимо чакането (и поръчването) на физическа Curve карта, така че за няколко минути* бихте могли да го подкарате.


* Под няколко минути зависи, колко бързо ще може да верефицирате банковата си карта чрез транзакция от банката (с sms известия почти веднага, online банкиране, може иняколко дни) и колко време ще отнеме проверката на документите Ви от Curve (през деня е за 1-2 минути).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#8

Да ползвам тази стара тема.
Казуса е следния.
Ще мога ли да ползвам функцията за nfc плащания на smart часовник, ако самият ми телефон не поддържа nfc?
Благодаря.
Цитирай
#9

(2022-08-01, 07:56:02)xaxo написа:  Да ползвам тази стара тема.
Казуса е следния.
Ще мога ли да ползвам функцията за nfc плащания на smart часовник, ако самият ми телефон не поддържа nfc?
Благодаря.

Да.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#10

Благодаря. Това означава че настройки, уолити и тн, всичко се прави на часовника нали? Понеже на телефона изобщо няма такова меню.
Цитирай
#11

(2022-08-01, 11:48:22)xaxo написа:  Благодаря. Това означава че настройки, уолити и тн, всичко се прави на часовника нали? Понеже на телефона изобщо няма такова меню.

При мен на ДСК трябва да добавя картите в Wallet-а, но през тяхното мобилно приложение (на ДСК имам предвид), а не през самото меню на Wallet.
Много зависи от банката на какъв принцип ще ти верифицира картата в Wallet.
Така, че в момента можем само да гадаем на коя банка си, какъв часовник евентуално (ще) ползваш и ако някой съфорумник има такъв часовник и/или е на същата банка като твоята може и да успее да ти помогне с по-точна информация.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#12

(2022-08-01, 11:48:22)xaxo написа:  Благодаря. Това означава че настройки, уолити и тн, всичко се прави на часовника нали? Понеже на телефона изобщо няма такова меню.

Хипотетично:
С приложение на марката часовник инсталиран на smarthone (не е нужно nfc) свързани през bluetooth се настройват (генерират се от банката карти) и изпращат необходимите неща.

Теоретично:
Устройство с Wear OS - работи с банки, които поддържат Google Pay. (Евентуално всяка през Curve)
Устройство с iOS - банки - Apple Pay. (Евентуално всяка през Curve)
Устройство с Tizen OS - SPay - само от Samsung телефон (няма БГ банка). (Евентуално всяка през Curve, но трябва да имате стара карта с UK BIN.)
Устройство с FitBit - банки поддържащи Fitbit Pay. (Евентуално всяка през Curve)
Garmin Pay - банки (Евентуално всяка през Curve)
Huawai Pay - само за телефони без Google знам с Curve от AppGalley, но за часовници ... май няма.
Ali Pay - все още няма (Mi Band с NFC примерно, и други предимно известни в Китай.)

Практически:
Без модел часовник и модел телефон - трудно някой би могъл да бъде по-полезен.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#13

Здравейте, имам смарт часовник и съм изключително доволен, но не мога да плащам с него, а вече ми се иска. Форумът е супер и се пообразовах на темата, но все още не съм сигурен, че съм разбрал правилно и затова имам няколко въпроса. Сложното в моя случай е, че не желая да купувам Епъл, също така не искам да използвам карта от Револют, нито да се регистрирам в Curve. За мен е задължително да използвам дебитна карта Виза от Булбанк или ПИБ. Тази от Булбанк съм я регистрирал в Гугъл и си извършвам безпроблемно плащания чрез телефона чрез NFC/ Gpay. Въпросът ми е, ако си купя часовник с wear os, мога ли да бъда сигурен, че ще сработи системата на Гугъл както при телефона, така и на часовника? Просто не ми се купува нов часовник и да се окаже, че е по-скапан от стария, а на всичко отгоре и да не може и да се плаща с него, а това няма как да го разбера в магазина. Предполагам, че ще ме излъжат нещо от рода на "Да господине, часовникът има NFC и ще можете да плащате с него", а след това да не стане. Предварително благодаря за отговорите!
Цитирай
#14

Става колега стига часовника да има нфс и да е с wear os. Виж на кутията има ли логото на гугъл пей.Щом си ги добавил в телефона автоматично ще си излязат и в часовника с wear os.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#15

(2023-05-18, 18:09:32)dada_ написа:  Става колега стига часовника да има нфс и да е с wear os. Виж на кутията има ли логото на гугъл пей.Щом си ги добавил в телефона автоматично ще си излязат и в часовника с wear os.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Много ти благодаря! Жив и здрав!
Цитирай
#16

(2023-05-18, 18:13:42)mlb написа:  Много ти благодаря! Жив и здрав!
Може и да не е с wear os. Аз съм с гармин и там също може да се поставят карти с гармин пей. Общо взето в интернет трябва да напишеш гугъл или гармин пей и след това supported banks Bulgaria.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#17

(2023-05-18, 18:34:30)dada_ написа:  Може и да не е с wear os. Аз съм с гармин и там също може да се поставят карти с гармин пей. Общо взето в интернет трябва да напишеш гугъл или гармин пей и след това supported banks Bulgaria.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Благодаря ти, колега. Ще потърся и Гармини  Wink.
Цитирай
#18

(2022-08-01, 18:36:01)Чо написа:  Хипотетично:
С приложение на марката часовник инсталиран на smarthone (не е нужно nfc) свързани през bluetooth се настройват (генерират се от банката карти) и изпращат необходимите неща.

Теоретично:
Устройство с Wear OS - работи с банки, които поддържат Google Pay. (Евентуално всяка през Curve)
Устройство с iOS - банки - Apple Pay. (Евентуално всяка през Curve)
Устройство с Tizen OS - SPay - само от Samsung телефон (няма БГ банка). (Евентуално всяка през Curve, но трябва да имате стара карта с UK BIN.)
Устройство с FitBit - банки поддържащи Fitbit Pay. (Евентуално всяка през Curve)
Garmin Pay - банки (Евентуално всяка през Curve)
Huawai Pay - само за телефони без Google знам с Curve от AppGalley, но за часовници ... май няма.
Ali Pay - все още няма (Mi Band с NFC примерно, и други предимно известни в Китай.)

Практически:
Без модел часовник и модел телефон - трудно някой би могъл да бъде по-полезен.
Здравейте, тъй като не съм сигурна, че успях да разбера правилно, бих искала да се обърна към вас с директен въпрос. 
Използвам Iphone 13 mini и бих искала да закупя смар часовник с функция за плащане през него, но не Apple watch!! Кой са вариантите за часовници, на които мога да се спра в този случай?
Благодаря предварително!
Цитирай
#19

(2023-07-25, 21:23:24)Evelina написа:  Здравейте, тъй като не съм сигурна, че успях да разбера правилно, бих искала да се обърна към вас с директен въпрос. 
Използвам Iphone 13 mini и бих искала да закупя смар часовник с функция за плащане през него, но не Apple watch!! Кой са вариантите за часовници, на които мога да се спра в този случай?
Благодаря предварително!

Мисля, че вече почти всеки, ако не се поддържа директно от банката Ви - ще стане чрез Curve.
Всъщност, ако е Samsung трабва да с GPay (Google Pay), а да НЕ с SPay (Samsung Pay).
За Huawei часовник също мисля, че няма да може дори с Curve, към момента само с телефони Huawei, защото се ползва CurvePay.

Може да споделете избора си, преди да го закупите, за да видим с какво е.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#20

(2023-07-25, 21:34:42)Чо написа:  Мисля, че вече почти всеки, ако не се поддържа директно от банката Ви - ще стане чрез Curve.
Всъщност, ако е Samsung трабва да с GPay (Google Pay), а да НЕ с SPay (Samsung Pay).
За Huawei часовник също мисля, че няма да може дори с Curve, към момента само с телефони Huawei, защото се ползва CurvePay.

Може да споделете избора си, преди да го закупите, за да видим с какво е.

Привет, отново! Смарт часовника, на който съм се спряла е Huawei watch GT3. Мисля, че съотношение цена качество си заслужава, а и батерията изглежда издръжлива (за разлика от Apple watch Smile ) 
Като цяло ме интересува мога:
- да плащам с него
- получавам нотификации (при възможност опция за кратки отговори към вайбър и месинджър, но това май много малко часовници го имат)
- възможност за обаждания през него
- следя спортните си активности и здраве
- батерия, която да не зареждам всеки ден.
Цитирай
#21

(2023-07-25, 21:23:24)Evelina написа:  Здравейте, тъй като не съм сигурна, че успях да разбера правилно, бих искала да се обърна към вас с директен въпрос. 
Използвам Iphone 13 mini и бих искала да закупя смар часовник с функция за плащане през него, но не Apple watch!! Кой са вариантите за часовници, на които мога да се спра в този случай?
Благодаря предварително!

Погледнете Гармин Venu 2 Plus , батерията кара седмица , може да приемате обаждания от часовника, плащате с NFC , няколко БГ бани работят с GarminPay , също така Curve и Revolut.
Цитирай
#22

(2023-07-26, 20:45:38)pnnlv написа:  Погледнете Гармин Venu 2 Plus , батерията кара седмица , може да приемате обаждания от часовника, плащате с NFC , няколко БГ бани работят с GarminPay , също така Curve и Revolut.

Доста скъпичък е за моя бюджет, а и е важно да бъде по-малък на диаметър, тъй като съм с доста слаба китка.

Благодаря за предложението все пак!
Цитирай
#23

(2023-07-26, 20:39:41)Evelina написа:  Привет, отново! Смарт часовника, на който съм се спряла е Huawei watch GT3. Мисля, че съотношение цена качество си заслужава, а и батерията изглежда издръжлива (за разлика от Apple watch Smile ) 
Като цяло ме интересува мога:
- да плащам с него
- получавам нотификации (при възможност опция за кратки отговори към вайбър и месинджър, но това май много малко часовници го имат)
- възможност за обаждания през него
- следя спортните си активности и здраве
- батерия, която да не зареждам всеки ден.

Huawei Watch GT 3
4GB 32MB RAM
WLAN: No
SIM: No

Apple Watch Series 8
32GB 1GB RAM
WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, dual-band
SIM: eSIM

Щом искаш да пестиш батерия и да не го зареждаш всеки ден - тогава му спираш AOD и на Low Power Mode.
При мен с нормално ползване в края на деня е:

[Изображение: IMG-0084.png]

Единствено съм му активирал да "затъмнява" екрана, докато карам велосипед. Ако питаш защо ... не е заради това, че ще пестя батерията, а по принцип така или иначе не го гледам, а ми трябва само да засича изминато разстояние, пулс и т.н., а това само напразно ще ми изтощава батерията.
Не съм пробвал цял ден на изключен AOD колко ли ще изкара. При лошо време (есен - зима), което така или иначе само някои дни стават за колоездене и ми засича предимно крачките за деня ... вечер е на около 55 - 60% батерия, но така или иначе го слагам на зарядно докато спя.
Иначе за (дълги) разговори доста топи батерията, ако се ползва вместо слушалки, но на ден може би провеждам около 10 кракти разговора през часовника според ситуацията, когато съм на работа, а слушалките вкъщи...

Така, че ако се чудиш защо Huawei издържа повече ... по-слаб процесор, по-малко RAM, липса на Wi-Fi, липса на eSIM и общо взето няма какво толкова да му изтощава батерията (която е с повече mAh спрямо Apple Watch).

Разбира се, че няма нито да те принуждавам да вземаш Apple Watch, нито да го хваля, а пояснявам на базата на какво се дължи по-издръжливата батерия при Huawei.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#24

(2023-07-26, 21:34:16)Evelina написа:  Доста скъпичък е за моя бюджет, а и е важно да бъде по-малък на диаметър, тъй като съм с доста слаба китка.

Благодаря за предложението все пак!

Дъщеря ми на 13 го носи , стои добре на малка китка . Усеща се като по-малък размер. За цената - да , гармин струват повече .
Цитирай
#25

(2023-07-26, 20:39:41)Evelina написа:  Привет, отново! Смарт часовника, на който съм се спряла е Huawei watch GT3. Мисля, че съотношение цена качество си заслужава, а и батерията изглежда издръжлива (за разлика от Apple watch Smile ) 
Като цяло ме интересува мога:
- да плащам с него
- получавам нотификации (при възможност опция за кратки отговори към вайбър и месинджър, но това май много малко часовници го имат)
- възможност за обаждания през него
- следя спортните си активности и здраве
- батерия, която да не зареждам всеки ден.

Потърсих малко по-подробно:
Не може с да се ползва Curve карта, нито с карта на някоя банка в България.
Към момемента тук не може с Huawei Watch да се правят NFC плащания (освен с поддържаните банки за Huawei Pay).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)