Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nfc pay чрез смарт часовник.
#26

(2023-07-27, 10:38:50)Чо написа:  Потърсих малко по-подробно:
Не може с да се ползва Curve карта, нито с карта на някоя банка в България.
Към момемента тук не може с Huawei Watch да се правят NFC плащания (освен с поддържаните банки за Huawei Pay).

Ех… жалко :/

(2023-07-26, 23:26:02)centur написа:  Huawei Watch GT 3
4GB 32MB RAM
WLAN: No
SIM: No

Apple Watch Series 8
32GB 1GB RAM
WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, dual-band
SIM: eSIM

Щом искаш да пестиш батерия и да не го зареждаш всеки ден - тогава му спираш AOD и на Low Power Mode.
При мен с нормално ползване в края на деня е:

[Изображение: IMG-0084.png]

Единствено съм му активирал да "затъмнява" екрана, докато карам велосипед. Ако питаш защо ... не е заради това, че ще пестя батерията, а по принцип така или иначе не го гледам, а ми трябва само да засича изминато разстояние, пулс и т.н., а това само напразно ще ми изтощава батерията.
Не съм пробвал цял ден на изключен AOD колко ли ще изкара. При лошо време (есен - зима), което така или иначе само някои дни стават за колоездене и ми засича предимно крачките за деня ... вечер е на около 55 - 60% батерия, но така или иначе го слагам на зарядно докато спя.
Иначе за (дълги) разговори доста топи батерията, ако се ползва вместо слушалки, но на ден може би провеждам около 10 кракти разговора през часовника според ситуацията, когато съм на работа, а слушалките вкъщи...

Така, че ако се чудиш защо Huawei издържа повече ... по-слаб процесор, по-малко RAM, липса на Wi-Fi, липса на eSIM и общо взето няма какво толкова да му изтощава батерията (която е с повече mAh спрямо Apple Watch).

Разбира се, че няма нито да те принуждавам да вземаш Apple Watch, нито да го хваля, а пояснявам на базата на какво се дължи по-издръжливата батерия при Huawei.

Благодаря за пояснението. Напълно съм съгласна, но просто не ми се дават толкова пари 🤷‍♀️
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)