Анкета: Как си купувате телефон - на лизинг или в брой? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Винаги на лизинг
8.96%
6
8.96%
Винаги в брой
55.22%
37
55.22%
И на лизинг и в брой, зависи от цената на телефона
35.82%
24
35.82%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как си купувате телефон - на лизинг или в брой?
#1

[Изображение: 02-cash-money-iphone-x.jpg]

Как си купувате телефон - на лизинг или в брой?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Винаги в брой. И всяка друга стока.
В брой разбирай карта, че отдавна не мъкна повече от 50-100 кинта в мене.
[-] 3 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu, suffer, Павел Василев
Цитирай
#3

Винаги в брой! Лизинга, особено през мобилните оператори оскъпява много телефона и само пълни гушата на различни посредници като банки, дружества за бързи кредити и т.н.

Ако ви е голяма сумата, може да я намалите чрез поръчка от Алиекспрес например. Така отново заобикаляте посредници- бг търговците, които излишно оскъпяват стоката. А благодарение на Интернет търговията можем да пазаруваме от цял свят, възползвайки се от най-добрите цени, промоции и отстъпки.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Ако пуснат безлихвен е оферта, но и тогава не ми се занимава.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Винаги в брой, само веднъж взех на лизинг, докато го изплатя бях сменил още 4 телефонаSmile
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • oxuboxu, venko1407
Цитирай
#6

Винаги в брой.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

В брой от оператор - така има по-голяма "остъпка", ако може да се нарече такава изобщо.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#8

Два пъти на лизинг за сина ми, че единия път преподписвах и нямах толкова в брой, а едвам намерих апарата тогава. Другия път /първия/ пак изневиделица открих ес 3, че обикалях София и само на едно място го имаше и пак не ми стигаха в брой, а не исках да изпускам бройката. Иначе в брой/с карта/

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

(2020-08-31, 15:29:49)centur написа:  В брой от оператор - така има по-голяма "остъпка", ако може да се нарече такава изобщо.
Никаква отстъпка няма дори и в брой.
Те така казват. Така заблуждаващо са си написали, че има отстъпка.
Аз съм сравнявал телефони от оператор "с отстъпка" и в магазин и голямата и неприятна изненада е, че при оператора цената е бая солена. Правят по-сносни цени, но за план над 50лв. на месец. И пак е като в магазин където без договор.

Изпратено от LM-G810 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 5 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • DoryanY, fifth_root, milenvn, milss, Павел Василев
Цитирай
#10

От немски сайт купувам.Преди се възплозвах от безлихвен лизин при 12 вноски,но на 3-4 пъти ги изплащах.Последните 2 телефона от там без лизинг,директно плащане на цялата сума.
[-] 1 потребител изказва благодарност на beko9 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#11

Винаги в брой от български онлайн търговец и никога от оператор. Както и да смятам варианта "апарат+план", все ми е несравнимо по-неизгоден от еднократната покупка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#12

В последно време си купувам телефони все от OLX, та все плащам в брой, но и преди като ги купувах от оператор, пак беше в брой, защото телефона и като цяло бялата и черната техника не са такава сума, за която да си заслужава лизинга, поне според мен, защото ако взема телефон на лизинг, ще ми излезе по-скъпо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

(2020-08-31, 18:15:36)oxuboxu написа:  Никаква отстъпка няма дори и в брой.
Те така казват. Така заблуждаващо са си написали, че има отстъпка.
Аз съм сравнявал телефони от оператор "с отстъпка" и в магазин и голямата и неприятна изненада е, че при оператора цената е бая солена. Правят по-сносни цени, но за план над 50лв. на месец. И пак е като в магазин където без договор.

Изпратено от LM-G810 с Tapatalk
Миналата седмица купих Самсунг А51 за 280 лв. с преподписване на плана. Дори в гаражните онлай магазинчета цената му е 500 лв., а в редовните над!
Предпочитам да си дам парите на голяма верига със сигурна гаранция.
Цитирай
#14

(2020-09-09, 20:19:33)eksoldier написа:  Миналата седмица купих Самсунг А51 за 280 лв. с преподписване на плана. Дори в гаражните онлай магазинчета цената му е 500 лв.

Вашият случай е изключение, което само потвърждава правилото. Колкото пъти съм сравнявал цени, винаги при мобилните оператори е било по-скъпо. Плюс това сте подписал договор на 27 лв. такса, а мнозинството хора искат и подписват планове между 12 лв. и 21 лв. И действително, за какво да им плащаме повече на наглите мобилни оператори- та те са с най-лошите оферти в цяла Европа!! Дори в съседна Румъния- за 10 лв. имате неограничени разговори и 50 GB нет от Диджи мобиле, за 27 лв. имате неограничени разговори, неограничени смс-и и неограничен 4G нет от Водафон Румъния (най-скъпият оператор). Кога нашите ще имат такива тарифи, кога...???

Тройният картел действа като Организирана Престъпна група за обиране на парите на населението. Перфектно приличащи си планове, ефективно блокиран пренос на номерата и човек няма накъде да мръдне. Остава ни единствено да ги бойкотираме, като им плащаме възможният минимум и никога не купуваме телефони от тях. В отчетите си всяка година те декларират стотици милиони приходи от продажба на устройства, които са присвоени от всички нас. Добре, но поне да предлагаха тарифи, малко от малко доближаващи се до европейските??!!?? Щом не искат- във всеки един магазин ще намерите вашият телефон по-изгодно, а ако пазарувате от Алиекспрес, ще спестите дори още по-голяма сума.


Цитирай
#15

Аз така или иначе преподписвам два номера на две години. С тоя план Note 20 Ultra ми стъпваше на 1850 лв. С картата която ползвам аз 1810 лв. Я му провери редовната цена, най-ниската гаражна е 2400...
Пълни глупости са, че от оператор не е оферта да си купиш телефон!
Цитирай
#16

Явно опита ви се свежда само до личният оператор!
Давам за пример Теленор, и смея да твърдя, че имат лизинг без аналог.
Новият фолд 2 на цена без договор в 4к, а в технополис 3900.
Сега започва интересното. Взимаш го на лизинг с предплащане от 2332 плюс 24 вноски по 43,20 и телефонът ви стъпва на 3370. Човек ако се поразрови ще види много позитиви Wink
Така и така се плаща абонамент, защо да не се вземе телефон на добра цена...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#17

Винаги при покупка на телефон от оператор, съм се ръководил от тарифния план, да не надхвърля 20-22 лева. Защото, разликата си влиза в цената на апарата.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#18

Всичко е според ситуацията, купувал съм си телфони от оператор, от техно веригите, от съмнителни и не толкова съмнителни магазини, от съмнителни онлайн магазини, от ибей, от амазон и от алиекспрес. Като има добра оферта на лизинг, защо да набиваш готови пари, като можеш да си ги харчиш за друго? И обратното, ако няма оферта, плащаш си в брой и не наливаш излишни пари за лихви на кожудерите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#19

В повечето пъти е изгодно от оператор, само че ако си с голям план, има промоция ако си с по-малък и ти се чака 2 години.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

От архива, на лизинг или в брой.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

(2020-08-31, 15:14:51)vovalinder написа:  Винаги в брой, само веднъж взех на лизинг, докато го изплатя бях сменил още 4 телефонаSmile

Моя случай точно Smile Оттогава спрях и купувам само кеш всяка година при преподписването и евентуално още веднъж на произволен принцип, но не от оператор (най-често Емаг).

Като го платя забраям за сумата почти веднага, а изплащането субективно не ми е приятно....особено след някоя разочароваща покупка, което се случва не рядко.
Цитирай
#22

Винаги и всичко в брой. Дали телефон или диван, купувам когато събера парите.
Само апартамента е на кредит, ама там нямаше как.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#23

Абсолютно същият принцип - винаги в брой. Не харча пари, с които не разполагам.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#24

Винаги в брой т.е. с карта, на лизинг или чрез оператор твърдо не, купувам само от официални оторизирани магазини.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#25

Специално телефон - винаги съм плащал в брой. Най-вече - защото купувам бюджетни (с по-нормални цени) апарати. Винаги от търговец - не оператор, щото не ползвам абонаментен план.
Не разбирам само - защо е гова тотално отричане на лизинга?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)