Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон до 500лв
#1

Здравейте на всички!Кой телефон в момента да избера който да се включва в бюджет до 500лв.Няма да се използва за игри.Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Към момента съм много доволен от Nova 5t. Добър процесор, батерия и камери.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай
#3

Nova 5t
Цитирай
#4

Един глас и от мен за Nova 5t
Цитирай
#5

Xiaomi Mi Note 10 Lite. С 35-40 лева е повече от Nova 5t, но във всяко едно отношение е по добър - дисплей (AMOLED vs IPS LCD), батерия, процесор, Gorilla glass 5, модел от тази година е и ще получи два големи ъпдейта, а Nova 5t още един.
Поне на хартия Xiaomi-то има по-добра камера, но тук много зависи и софтуера, така, че повечето мегапиксели не са гаранция за по-добри снимки.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • fifth_root, master89q, milenvn
Цитирай
#6

Наскоро един авер ми предлагаше замяна на Nova 5t за Mi Note 10 Lite. Защо ли? LCD е отживелица.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 2 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • fifth_root, milss
Цитирай
#7

(2020-09-01, 10:37:46)milss написа:  Xiaomi Mi Note 10 Lite. С 35-40 лева е повече от Nova 5t, но във всяко едно отношение е по добър - дисплей (AMOLED vs IPS LCD), батерия, процесор, Gorilla glass 5, модел от тази година е и ще получи два големи ъпдейта, а Nova 5t още един.

Kirin 980 е по-добър от Snapdragon 730G
Цитирай
#8

(2020-09-01, 14:13:40)solo5 написа:  Kirin 980 е по-добър от Snapdragon 730G

То човека каза че игри няма да играе,та ще му свърши работа . Може да погледне и ми9 Т
[-] 3 потребители изказват благодарност на mario_gangstera за това мнение:
  • fifth_root, milenvn, milss
Цитирай
#9

Държа на голяма батерия,качествен дисплей и може би хубав звук.Ще се ползва за разговори,интернет и от части ютуб.Благодаря!
Цитирай
#10

Пак се започва... А че екранът и батерията на 5Т са по-слаби? Стига само с тия процесори. Поради каква причина иначе по-хубав процесор ще е в устройства, сходни на цени с други, които са с по-слаб, ако не е компромис голяма част от останалия хардуер при първите...
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss
Цитирай
#11

(2020-09-01, 14:13:40)solo5 написа:  Kirin 980 е по-добър от Snapdragon 730G

Извън темата:

Разсмя ме! Аз съм с Exynos 8890 и всичко върви, дори и игри. Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#12

(2020-09-01, 10:37:46)milss написа:  Xiaomi Mi Note 10 Lite. С 35-40 лева е повече от Nova 5t, но във всяко едно отношение е по добър - дисплей (AMOLED vs IPS LCD), батерия, процесор, Gorilla glass 5, модел от тази година е и ще получи два големи ъпдейта, а Nova 5t още един.
Поне на хартия Xiaomi-то има по-добра камера, но тук много зависи и софтуера, така, че повечето мегапиксели не са гаранция за по-добри снимки.
Май за тези пари няма по добро от Xiaomi Mi Note 10 Lite?
[-] 1 потребител изказва благодарност на loshiq за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

(2020-09-01, 14:13:40)solo5 написа:  Kirin 980 е по-добър от Snapdragon 730G

Нито ми се спори, нито ме вълнува, че единия бил маааалко по-добър. 
Има достатъчно сравнителни тестове. Тук пишат, че дракона е по добър от Кирин.
https://versus.com/en/huawei-hisilicon-k...ragon-730g


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай
#14

В момента го използвам(Xiaomi Mi Note 10 Lite) и нямам оплаквания днес даже направих 11:15 мин SOT и ми оставаха още 15% преди да го сложа на зарядното (главно на Wifi и по-малко на мобилни) .. и съм очаровен !

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
[-] 2 потребители изказват благодарност на master89q за това мнение:
  • BGDropche, milenvn
Цитирай
#15

Някой ще предложи ли нещо по добро?
Цитирай
#16

Realme 6

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#17

Note 8/8T/8 Pro също ще свършат работа. Приятни и ненатоварващи очите дисплеи, нелоши камери и повече пари в джоба за почерпка. Wink

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#18

Redmi K30
Motorola One Fusion Motorola Moto G8 Plus
Цитирай
#19

(2020-09-01, 20:38:58)milss написа:  Нито ми се спори, нито ме вълнува, че единия бил маааалко по-добър. 
Има достатъчно сравнителни тестове. Тук пишат, че дракона е по добър от Кирин.
https://versus.com/en/huawei-hisilicon-k...ragon-730g

Такива тестове с най-различен резултат в полза на кой да е от различни процесори има много в нета
Истината е че Кирина е много по-добър. Писах защото много категорично написа че всичко било по-добре и даже процесора, което не е вярно. За цялостно представяне не споря, защото отдавна телефон среден клас, може да перфектен за 90% от хората


Ето ти и един различен от твоя тест
Snapdragon 730G vs Kirin 980
Цитирай
#20

(2020-09-02, 08:57:31)solo5 написа:  Такива тестове с най-различен резултат в полза на кой да е от различни процесори има много в нета
Истината е че Кирина е много по-добър. Писах защото много категорично написа че всичко било по-добре и даже процесора, което не е вярно. За цялостно представяне не споря, защото отдавна телефон среден клас, може да перфектен за 90% от хората


Ето ти и един различен от твоя тест
Snapdragon 730G vs Kirin 980

Съвсем ясно съм написал в по-горния си пост, че не ми се влиза в безсмислени спорове и че има доста сравнения в нета. Това, че единия е по-бърз с някакви стотни от секундата едва ли вълнува някой. Единици са и хората които ще се впечатлят, че КИТАЙСКИЯ Кирин изкарва повече точки в КИТАЙСКИТЕ бенчмарк тестове.
Предимството на Snapdragon пред Кирин и на Xiaomi пред Huawei се изразява в друго. Приложенията са по-добре оптимизирани за дракончето, което е и по-енергоефективно. Редовно излизат GCam портове за този процесор, ...... . Затова съм категоричен, че е по-добър.
При Xiaomi, ако ти стане скучно или нещо не ти харесва в глобалния ROM, винаги може да си качиш EU. При Хуауея това е невъзможно.
Ще приема твоето мнение, че Кирин е по-добър, но от към дисплей, батерия, материали на изработка и каквото се сетиш още Xiaomi Mi Note 10 Lite бие категорично Nova 5t.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • fifth_root, martoo, milenvn
Цитирай
#21

За сега Xiaomi Mi Note 10 Lite на него се спирам,ако има някой който може да каже друг телефон с по добри параметри?
Цитирай
#22

За тези пари това са най добрите предложения,избора е твой.С по добри параметри съответно и цената е по висока.
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • fifth_root, milenvn, milss
Цитирай
#23

Откъм цена-качество Xiaomi са топ на нашия пазар. Когато имаш определен бюджет за телефон в ниския и средния клас, най-много ти дават именно техните модели. След години може и да си повярват с цените и да започнат да ги понадуват. Но винаги ще се намери някой коректор. Преди бяха Huawei, сега са Xiaomi.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#24

С две ръце за Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#25

От Note 9-ките се оплакват немалко притежатели по форумите извън България, че качеството било доста занижено и влиза прах под камерата.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)