Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за лаптоп dell
#1

Здравейте колеги, гледам този лаптоп от месец поне https://ardes.bg/product/dell-inspiron-3...vme-167865

Какво мислите за процесора и дисплея? Би ли могло да се подкара на него игра от порядъка на fifa 20, или дори 19 да е.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Аксесоари
#2

(2020-09-02, 13:42:26)Marto.g написа:  Здравейте колеги, гледам този лаптоп от месец поне https://ardes.bg/product/dell-inspiron-3...vme-167865

Какво мислите за процесора и дисплея? Би ли могло да се подкара на него игра от порядъка на fifa 20, или дори 19 да е.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk

Този е с Линукс, демек не стават игрите. Трябва или да се изръсиш още 350 лв. да ти сложат Уиндоус, или да правиш разни гимнастики за да стане работата.
Иначе има достатъчно капацитет като хардуер. Wink
#3

Дисплеят, за тези пари, ще е посредствен, 6-битов. Но не разбирай, че ще е лош, просто това е много скъп компонент и ако искаш нещо много красиво от такъв, то цената скача сериозно.

Процесорът е производителен като за преносимо устройство, ще ти понесе някои игри, също така и видеокартата, но зависи от игрите и настройките, които им направиш. Задължително го вземи със SSD, а относно оперативната памет - Ардес с тези им промоции са пълно безумие като и цени: провери си дали би се справил сам да го отвориш и за около 70 лв. да си добавиш още 8 ГБ, вместо да им дадеш 100 и то при онлайн промоция (с което излиза, че в магазин ако купуваш, разликата от 8 до 16 е 250 лв. за посредствена памет от 2133 мегахреца). Аз бих ти препоръчал, за тези пари, https://ardes.bg/product/asus-tuf-gaming...6gb-166778.
#4

Ами за тия 1600 лева 1700 ще ги направя гимнастиките иначе трябва да взема доста по-скъп за да има добър хардуер предполагам. Много благодаря.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
#5

Този ми се струва по добре от този Dell https://ardes.bg/product/asus-vivobook-s...470-180580
По добра видеокарта
#6

(2020-09-02, 14:07:52)fifth_root написа:  Дисплеят, за тези пари, ще е посредствен, 6-битов. Но не разбирай, че ще е лош, просто това е много скъп компонент и ако искаш нещо много красиво от такъв, то цената скача сериозно.

Процесорът е производителен като за преносимо устройство, ще ти понесе някои игри, също така и видеокартата, но зависи от игрите и настройките, които им направиш. Задължително го вземи със SSD, а относно оперативната памет - Ардес с тези им промоции са пълно безумие, както и цени: провери си дали би се справил сам да го отвориш и за около 70 лв. сам да си добавиш още 8 ГБ, вместо да им дадеш 100 и то при онлайн промоция (с което излиза, че в магазин ако купуваш, разликата от 8 до 16 е 250 лв. за посредствена памет от 2133 мегахреца). Аз бих ти препоръчал, за тези пари, https://ardes.bg/product/asus-tuf-gaming...6gb-166778.
Този също изглежда доста добре, но дали няма да грее доста повече от intel така съм чувал за amd.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
#7

@Marto.g, ползвам такъв - никакви ядове. И тези времена минаха, а и ако не е геймър, няма как да го натовари, че да грее. Дори сега съм му пуснал да рипва един Blu-ray - не само, че за 30-ина мин. ще е готов, ами не са се озорили на макс нито процесор, нито видео, нито вентилатори.

Един съвет: не си взимайте машини с оптично устройство. Това е толкова остаряла технология, както преди 20-ина години бяха дискетите.
#8

Аха. Значи може и него да взема направо, хем е по-малко като цена 1499 лева гледам .

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
#9

За тези параметри, смея да кажа, че няма такава цена от друг производител. Ейсър имат подобни, Леново, ама едно 150-200 лв. отгоре.

В магазина като им казах, че тая цена за 8 ГБ оперативна памет на 2133 мегахерца е абсурдна и продавачът се спече, но беше готин, погледна веднага и ми предложи за 100 лв. те да ми добавят (което значи да си го вземеш на другия ден).
#10

(2020-09-02, 14:12:06)DoryanY написа:  Този ми се струва по добре от този Dell https://ardes.bg/product/asus-vivobook-s...470-180580
По добра видеокарта
Да. Но ще ми дойде доста на горе 1800 лева по вероятно ще взема другия asus.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
#11

Единият тип устройства са за живот на батерия и производителност, но не и за игри. Те са от по-хубав материал на корпуса, относително по-хубави дисплеи. Другият тип са бюджетни гейминг машини - пластмасови, с добри екрани и голяма мощност, но и по-къс живот на батерията. Говоря за ценовия клас, разбира се. Просто е според нуждите. Ако паднеш на 14 инча също ще намериш интересни, но зависи за какво ще ти трябва. 

Последният ми бюджетен геймърски Асус е на 4 години, фурия е, особено със SSD. Игри докъм 2018-а ще играеш спокойно на по-ниски настройки, а за офис, интернет, медия е с живот за поне още 4.
#12

Ясно. Нямам против и 14 да е сегашния ми е толкова. Не държа и да е най-високите настройки. Много благодаря на всички за мненията!

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
#13

Уиндоус 10 и без лиценз е доста използваем. Има и как да си го активирш с KMS Pico, дори офис пакет със същото. Но твое право да държиш на оригинален, като в повечето случаи ще е Home и най-вече OEM ключ, където смяна/добавяне на хардуер става само в сервиз, ако не искаш да изгубиш лиценза. И като смениш машината, този лиценз си остава с нея.

Ползвай PROMOCODEBG за поръчка, не е мой, не знам чий е, но ти дава -3% от цената.
#14

Благодаря. Той и в момента ми е с така активиран win 10. Още преди около 3 години ми изтече лиценза.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
#15

Леко взе да ми писва да обединявам теми, защото някой не си е направил труда, да потърси, дали случайно няма направена вече тема по въпроса, още повече, когато тая тема е малко по надолу, на същата страница.Вече директно заключване, пък дано се научите да използвате търсачката.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)