Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

China ROM Miui 12.0.3.0 и Google Assistant (странно поведение на нотификациите)
#1

Колеги, може ли някой да каже дали има същия проблем - К20 Pro с Китайски Ром и Miui 12.0.3.0, stock launcher, всичко сток (не е отключван и т.н.)

Не ми излизат нотификациите от Google Assistant, т.е. идват, чува се звук + се появява иконка на AOD, но като го отключа, няма никакво съобщение и нямам идея за какво е нотификация...
Появява се и в червено notification badge на иконката на Voice Search, но като отворя приложението ми дава да търся и толкова.

Преди това работеше коректно.

Много се рових, не намерих решение... Четох, че ако се махне global dark mode уж се оправя, но при мен не стана.
Цитирай
Аксесоари
#2

И на колега с к20про китайски ром няма нотиф на вайбъра само събужда тел,а при мен на нот 7про с китайски ром същата работа
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kiridedra за това мнение:
  • armsel
Цитирай
#3

(2020-09-04, 10:06:04)Kiridedra написа:  И на колега с к20про китайски ром няма нотиф на вайбъра само събужда тел,а при мен на нот 7про с китайски ром същата работа

Има нещо криво в MIUI 12... На 11 всчико ми работеше коретно на 100% - вкл. Viber.
Там, даже оправиха Viber и Google нотификациите да се появяват на Always on Display (нещо което не работеше отначало).
Което ме подсеща - погледнете си с колегата дали сте си обновили Always on Display-а от китайския app store.

Иначе, точно сутринта видях, че са се появили стари (пропуснати) нотификации от Google Assistant (като съобщения) и се зарадвах, че се е оправил проблема - греда обаче - следващите тестови нотификации идват само като звук/събуждане на телефона и икона на Always on Display.
Цитирай
#4

Само да кажа, че всичко заработи нормално след като дойде MIUI 12.5.5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)