Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване, руут, инсталиране на Xiaomi.eu или индонезийски ром
#26

Нещо не ми се вярва!
Писах в ютуб, нещо не видях подобни неща.
Ако го флашнеш пиши как е, що е.

https://www.youtube.com/watch?v=RoDtV2bcvMo&t=387s

Не виждам нещо по различно...

Но на това видео си е всичко миуи

https://www.youtube.com/watch?v=eNI6PIzKJdo

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
Аксесоари
#27

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1638906
В тази тема също е писано.
Цитирай
#28

(2020-11-22, 14:24:57)dingila написа:  Какво има повече в тоз индонезийскаия?
Диалера гугълски ли е?

Не на xiaomi си е, има запис на разговори, nfc  не ползвам и не знам дали работи на него. Лаунчера си е на поко.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emil11 за това мнение:
  • gabarko, milenvn
Цитирай
#29

Nfc и Google Pay работят на индонезийския.

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на stivyo за това мнение:
  • gabarko, milenvn
Цитирай
#30

(2020-11-22, 20:10:26)dingila написа:  Нещо не ми се вярва!
Писах в ютуб, нещо не видях подобни неща.
Ако го флашнеш пиши как е, що е.

https://www.youtube.com/watch?v=RoDtV2bcvMo&t=387s

Не виждам нещо по различно...

Но на това видео си е всичко миуи

https://www.youtube.com/watch?v=eNI6PIzKJdo

В първия клип рома е глобалния май (и то MIUI11 - QJKMIXM), a на втория е точно т.нар. Индонезийски - QJKIDXM. Ще го видим в събота (тогава ми изтичат 168 часа), но както пишат колегите, явно наистина си е с MIUI-приложенията.

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай
#31

(2020-11-23, 09:59:37)stivyo написа:  Nfc  и Google Pay работят на индонезийския.

С него ли си?
Всичко ок ли е?
Всичко ли е преведено на БГ като си?
Обхвата как е?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#32

Да с него съм.Разликата е само в дайлера

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
Цитирай
#33

(2020-11-23, 09:59:37)stivyo написа:  Nfc и Google Pay работят на индонезийския.
Това на отключен bootloader без инсталиране на magisk?
Имам едно питане относно bootloader. След подаване на заявка за отключване се чака 168 часа. Това не е толкова важно. След отключване и инсталиране на индонезийски ром разбрах, че може да се заключи отново. От глобален ром може да се заключи при инсталиране на индонезийски, ако не бъркам? Ако се заключи и решим да правим някаква промяна след време процедурата по отключване на ново ли се минава? При отключен bootloader не работи find my device или бъркам?

П.С При индонезийски ром има ли проблем с регистрация на сим картата? Писах в другата тема, но никой не отговори.
Има ли значение глобалната версия за инсталиране на индонезийския ром понеже сега съм с 12.0.4.?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

За моя случай при флашването заключих бутлоудъра.На другите въпроси да отговори някой по осведомен.

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
Цитирай
#35

(2020-11-24, 19:18:10)rosenirs написа:  Това на отключен bootloader без инсталиране на magisk?
Имам едно питане относно bootloader. След подаване на заявка за отключване се чака 168 часа. Това не е толкова важно. След отключване и инсталиране на индонезийски ром разбрах, че може да се заключи отново. От глобален ром може да се заключи при инсталиране на индонезийски, ако не бъркам? Ако се заключи и решим да правим някаква промяна след време процедурата по отключване на ново ли се минава? При отключен bootloader не работи find my device или бъркам?

П.С При индонезийски ром има ли проблем с регистрация на сим картата? Писах в другата тема, но никой не отговори.
Има ли значение глобалната версия за инсталиране на индонезийския ром понеже  сега съм с 12.0.4.?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

И аз бях на глобален, сложих индонезийския и заключих bootloader-а. Миналата седмица сложих отново xiaomi.eu и отключването стана веднага въобще не чаках 168 часа. Картите се регистрираха без проблем може да минат час или два зависи колко им е натоварен сървъра. find my device работи на xiaomi.eu, също така ползвам револют и приложението на първа инвестиционна банка и те работят. Няма значение версията е хубаво е да е последната.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emil11 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#36

(2020-11-25, 09:52:30)emil11 написа:  И аз бях на глобален, сложих индонезийския и заключих bootloader-а. Миналата седмица сложих отново xiaomi.eu и отключването стана веднага въобще не чаках 168 часа. Картите се регистрираха без проблем може да минат час или два зависи колко им е натоварен сървъра. find my device работи на xiaomi.eu, също така ползвам револют и приложението на първа инвестиционна банка и те работят. Няма значение версията е хубаво е да е последната.
Революта на xiaomi.eu ти работи през NFC-функцията ли (безконтактното плащане с телефона)? Това с рут и магиск или без? Че още чакам отключването и ако си работят без рутване, да минавам направо на ЕУ.

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай
#37

Нямам рут, а революта го ползвам само за онлайн плащане не съм пробвал да плащам безконтактно през телефона.
Цитирай
#38

Може ли малко помощ? Отключих bootloader. За моя изненада не се наложи да чакам 168 часа, а стана веднага. Искам да сложа индонезийския ром. Изтеглих mi flash и fastboot индонезийския ром. Разархивирах го. Зареждам пътя до архива вкарвам телефона във fastboot. Включвам кабела и давам рефреш. Избирам clean all and lock и натискам flash. Някъде явно бъркам защото ми дава грешка. Изписва "antirollback check error". Може ли някой да каже защо се получава така? Благодаря.

П.С. Оправих се, но споделям понеже може и да се случи и на друг. Името на разархивирания файл беше твърде дълго. Преименувах го на Indonesian и работата стана. Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на rosenirs за това мнение:
  • gabarko, milenvn
Цитирай
#39

(2020-11-25, 21:18:06)rosenirs написа:  . Името на разархивирания файл беше твърде дълго.

Също така не трябва да има букви на кирилица или място между буквите, пак може да даде грешка.
[-] 2 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • milenvn, rosenirs
Цитирай
#40

(2020-11-25, 10:29:43)gabarko написа:  Революта на xiaomi.eu ти работи през NFC-функцията ли (безконтактното плащане с телефона)? Това с рут и магиск или без? Че още чакам отключването и ако си работят без рутване, да минавам направо на ЕУ.

За да работи трябва рут, сложих Magisk, включих Magisk Hide и скрих Magisk. Слагаш модул MagiskHide Props Config, рестартираш. Качваш от Google Play емулятор на терминал. Отваряш го и пишеш su ентър, даваш разрешения и пишеш props. После в менюто, което се появява избираш 1, после f, после 22, после 2, рестарт с y и потвърждаваш с y. Правиш проверка на safetynet и би трябвало да го минеш. После добавяш карта и готово, още не съм пробвал да платя реално в магазин.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на emil11 за това мнение:
  • gabarko, milenvn
Цитирай
#41

Някой знае ли защо не обновяват индонезийския ром? Глобалния получи вече няколко ъпдейта, а индонезийския няма. Не съм загубил нищо като гледам предните какви проблеми са създавали, но ми стана интересно.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#42

И аз цъкам всеки ден на 12ката в сетингс ?
Викам ще изскочи ъпдейта ама...

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#43

В момента в Индонезия има земетресения и много починали.
Може между тях да са и програмистите които пишат софта.
И затова да няма нови ъпдейти.
Изчакайте да обучат нови такива.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#44

Излезе обновяване на индонезийския днес.
[Изображение: 6adab653514a6528d192d4c14ab8e8d0.jpg]

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#45

Уф, вчера ми излезе ъпдейта, но бях са малко проценти на батерията и реших да отложа, докато се прибера. И ядец - изтеглили са я явно засега Sad.

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай
#46

(2021-01-27, 11:13:47)gabarko написа:  Уф, вчера ми излезе ъпдейта, но бях са малко проценти на батерията и реших да отложа, докато се прибера. И ядец - изтеглили са я явно засега Sad.
Може да я изтеглиш ръчно от този линк.

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/l...0.RJKIDXM/

Има проблем с известията така като гледам. Получавам известие от Вайбър, Месинджър и не винаги се появява върху иконката. По надолу съм писал за месинджъра какъв е проблема.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#47

Мдааа, дойде ъпдейта Smile
Много добре се държи телефончето!
Сега чкаме 12.5 да видим колко уоу ще е, поне така се очаква Smile

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#48

@dingila интересното е ,защо са го спрели. Когато натисна изтегли последната версия на рома изписва "Неуспешно изтегляне" . Дано оправят известията при Miui 12.5. Надявах се да мога да регистрирам номера на сим картата, но и при тази версия не става. У дома има четири xiaomi телефони и всички карти са на фирма към А1. Само моя телефон не може да си регистрира сим картата в Mi профила.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#49

Днес получих уведомление за новата версия,но се колебая.Най вече защото не знам дали са запазили възможност та за записване на разговорите.Говоря за индонезийския ром на poco f2 pro.

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
Цитирай
#50

(2021-02-01, 15:09:14)stivyo написа:  Днес получих уведомление за новата версия,но се колебая.Най вече защото не знам дали са запазили възможност та за записване на разговорите.Говоря за индонезийския ром на poco f2 pro.

Еее, дойде ли най-сетне. Аз вчера не издържах да я чакам и метнах Xiaomi.eu Smile

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
[-] 2 потребители изказват благодарност на gabarko за това мнение:
  • Be6i4, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)