Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване, руут, инсталиране на Xiaomi.eu или индонезийски ром
#1

Колеги, предлагам в тази тема да събираме цялата информация относно отключване на буутлоадъра, руут, инсталиране на xiaomi.eu или индонезийски ром, Magisk, пълно блокиране на рекламите с Adway, скриване на рута за банковите приложения и всички други полезни неща, които може да ни донесе пълният контрол над нашето устройство- Poco F2 Pro.

Вече подадох заявка за отключване и сега чакам традиционните 168 часа. Нека видим няколко важни теми, които е добре всеки да прочете, преди да предприеме каквото и да е. ОТГОВОРНОСТА Е ИЗЦЯЛО ВАША И ПРАВИТЕ ВСИЧКО НА СОБСТВЕН РИСК.

Индонезийски ром- с български език, приложенията на Xiaomi за разговори и смс-и, включващи запис на разговорите и официални ъпдейти: https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/lmi/

Основната тема в 4pda с пълен набор инструкции за телефона: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=987474
Комплект инструкции и линкове към важните инструменти за сваляне: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry97099496




[-] 5 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, hamilcar, kayovas, ronnie72, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Важно е да се отбележи,че при индонезийски ром поко лаунчера остава. Аз затова се насочих към xiaomi.eu
[-] 2 потребители изказват благодарност на emil11 за това мнение:
  • extremee13, suffer
Цитирай
#3

Досега съм с много положителни впечатления от Поко лаунчера- върви много добре, има app drawer с отделни категории за приложенията и като цяло съм приятно изненадан колко е оптимизиран.


Цитирай
#4

Индонезийския ром предполагам е miui, а не поко ?
Цитирай
#5

Поко трябва да си е
Цитирай
#6

(2020-09-03, 11:44:20)milenvn написа:  Досега съм с много положителни впечатления от Поко лаунчера- върви много добре, има app drawer с отделни категории за приложенията и като цяло съм приятно изненадан колко е оптимизиран.

Аз пък хич не го харесвам Sad
Искам лаунчера от миуи с 5х6, 5х7, 6х6, 6х7 и тн...

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#7

(2020-09-03, 11:40:18)emil11 написа:  Важно е да се отбележи,че при индонезийски ром поко лаунчера остава. Аз затова се насочих към xiaomi.eu

На ЕУ ром не е ли с поко лаунчер?
Има ли решетка, мрежа за повече икони 6х6, 6х7...?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#8

Не е с поко лаунчер, има до 6х7, аз сложих седмичния с андроид 11, няма проблеми само torque не работи.
Цитирай
#9

С кое рековъри точно си?
Опиши стъпките, ако можеш.
Като фшашна 10 е ок, но 11 нещо не ми вижда паметта... Като почна да инсталиран неща от плей стор и казва че няма място.
С кое рекавъри и какво точно правиш в рекавъри преди флаша?
И къв тоя torque?
Мерси!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#10

Преди рома даде ли формат дата?


и инсталацията (ако искаш и root) e
1.ром
2. ребyут
3. маджиск
4. ребуyт
Цитирай
#11

(2020-10-12, 20:45:46)dingila написа:  С кое рековъри точно си?
Опиши стъпките, ако можеш.
Като фшашна 10 е ок, но 11 нещо не ми вижда паметта... Като почна да инсталиран неща от плей стор и казва че няма място.
С кое рекавъри и какво точно правиш в рекавъри преди флаша?
И къв тоя torque?
Мерси!

рековери 3.4.2b.0623
правя format data yes, после връзвам телефона към компютър и прехвърлям инсталационния файл и инсталирам, виждам цялата памет, root за сега не ми трябва макар, че се изкушавам. Това е, а torque е приложение за триене на грешките в колата, актуализира се и вече работи.
Цитирай
#12

Може ли да шернеш рекавърито с което си?
Абсолютно същото правя и аз, но с 10 е ок...с 11 писах по горе че все едно тела става с 8гб памет

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#13

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=318240 теглиш от тук
Цитирай
#14

Някой ако е слагал Xiaomi.EU да сподели линк за рома , защото от официалната страница намирам само този за poco F1.

Цитирай
#15

Погледни пак, комбиниран е с K30 pro, затова се вижда по-трудно

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#16

(2020-10-13, 09:59:45)emil11 написа:  рековери 3.4.2b.0623
правя format data yes, после връзвам телефона към компютър и прехвърлям инсталационния файл и инсталирам, виждам цялата памет, root за сега не ми трябва макар, че се изкушавам. Това е, а torque е приложение за триене на грешките в колата, актуализира се и вече работи.

Формат дата - иес...ребут рекавъри или направо слагаш рома и газ?

П.П. Оправих се човеко, стана както каза...явно с други рековърита не става 11 за сега или поне не ти чете после паметта.
Телефона стана друг честно, тоя стейбъл толкова да е бил скопена, а аз си мислех че е по добре

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
[-] 1 потребител изказва благодарност на dingila за това мнение:
  • logmax
Цитирай
#17

Все още няма читаво рековери за андроид 11, аз се върнах на индонезия докато го оправят. Всеки път да зареждам twrp през фастбоот не мерси.
Цитирай
#18

Доколкото знам проблем има само със седмичните на xiaomi.eu
При stable няма проблеми, дори и при андроид 11
Цитирай
#19

Проблемите започнаха след версия 20.10.15 след като xiaomi промениха част от ядрото на поко ф2 про и ми 10 про, стабилната версия е преди това затова няма проблеми.
Цитирай
#20

Колеги, какво мислите за метода, предложен от колегата в XDA (https://forum.xda-developers.com/poco-f2...s-t4145309). Като цяло на мен, а предполагам и на други колеги ми липсват най-вече записа на разговорите, така че това би могло да бъде една по-проста (и евентуално) безопасна алтернатива на инсталирането на нов РОМ. Ако някой е правил тази гимнастика и има желание да сподели ще бъде полезно да се знае доколко работи метода (на изчакване съм за отключване на буутлоудера и ще пробвам и аз).
Цитирай
#21

Моя скромен опит показва , че подмяната на системни приложения ката дайлъра никога не е по малко опасна от смяна на рома защото ако нещо се счупи пак до флаш на ром се стига или най малкото хард ресет. Другото което виждам е Magisk Module което означава късъм рекавари и рут тоест 2/3 от нещата са направени вече.

Цитирай
#22

Според мен предимството е по-скоро, че би могло да се използва стария РОМ-а и да се избегнат евентуални проблеми с дрейн и не работещи приложения с нов РОМ.
Цитирай
#23

Така или иначе сложих индонезийския ром. Не виждам някакви разлики по отношение на държането на телефона, но имам един проблем-не мога да настроя големината на gboard-излиза менюто с много малка, нормална, голяма, но всичко е неактивни и не мога нищо да променям. Аз ли нещо се побърквам или си е бъг на ром-а Проблема е в мен, след актуализация на клавиатурата всичко е наредSmile
Цитирай
#24

(2020-11-03, 08:51:24)emil11 написа:  Все още няма читаво рековери за андроид 11, аз се върнах на индонезия докато го оправят. Всеки път да зареждам twrp през фастбоот не мерси.

Какво има повече в тоз индонезийскаия?
Диалера гугълски ли е?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#25

(2020-11-22, 14:24:57)dingila написа:  Какво има повече в тоз индонезийскаия?
Диалера гугълски ли е?

Доколкото четох Индонезийския ром - това е глобалния без гугълските дайлер, съобщения и контакти, а са си стандартните на MIUI+вкл. запис на разговорите. Не се налага обаче да се рутва телефона и да се слага магиск, т.е. това пък, за да си ползваш гугъл пей и NFC-то. Реално използваш официалния инструмент на XIAOMI Mi Flash, за да си качиш официален ром.
Това е от ХДА - https://forum.xda-developers.com/poco-f2...r-t4160267
П.С. И аз съм в 168-те часа изчакване, за отклчване на телефона, за да го кача този Индонезиец Wink

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)