Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване, руут, инсталиране на Xiaomi.eu или индонезийски ром
#51

@stivyo записите на разговори си ги има. Няколко пъти ме кара да изтегля google messages, но аз го игнорирах и няма проблем. Писах, че има проблем с известията и месинджъра bubbles. Всичко това съм го докладвал като проблем и се надявам при Miui 12.5 да го оправят.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

Някой да е имал проблем с шерването на екрана към телевизор Самсунг?

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
Цитирай
#53

След ъпдейта явно нещо не е както трябва. Снимките от галерията се пускат на телевизора, но проекцията изписва свързване и след малко показва на тв, че е изключен телефона. Телевизора е Самсунг.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#54

Аз съм със 12.2.4 глобална стабилна и няма проблем със проекцията. Телевизора е самсунг.

Цитирай
#55

@stivyo след нулиране на WiFi, мобилните мрежи и bluetooth тръгна прожекцията.

П.С. Оказа се, че за да работи трябва да е пуснат освен блутут, wifi и GPS . Странна работа, но работи.
[Изображение: 113a9d0cc4c4270f0d0d8e16d23d8114.jpg]

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenirs за това мнение:
  • stivyo
Цитирай
#56

(2021-02-11, 11:09:11)logmax написа:  Аз съм със 12.2.4 глобална стабилна и няма проблем със проекцията. Телевизора е самсунг.

Самсунг и Лг ги намира без проблем съм забелязал!
Незнайно защо Xiaomi TV и Sony нещо не ги харесва?!
Личен опит!

Между-другото ако някой се чуди къв ром да слага последното уикли е уникално !!!
Няма такъв ром казвам ви! Dance Dance Dance

Можете от 10 да си флашнете него пбез проблем!
Рековърито задължително само по стария метод с минимал адб или терминал!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#57

Здравейте, на предишния ми тел. Мейзу 16 имах опция за прехвърляне на входящите повиквания към друг телефон при офлайн режим. Има ли при този такава опция и как се стига до нея? Абонат на Виваком съм.Благодаря предварително!

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
Цитирай
#58

Това е мрежова настройка. Всеки телефон я има.
Потърси в търсачката на настройките: пренасочване
Цитирай
#59

Здравейте, след една година ползване на официалния Ром и нещо почна да се бъгва и реших да прочета в първи пост как става смяната на Рома, но  няма нищо обяснено кое след кое следва. Виждам само линк към ромовете и линкове в 4pda.ru. Има ли някъде обяснено кое след кое следва с линкове каквото ми трябва?

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#60

1. Преинсталиране трябва чак когато ресет не помага.
2. За добро преинсталиране се иска отключване на буутлоудъра
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • emil11, simeonov_74
Цитирай
#61

Искам да го преинсталирам направо. Зная че трябва да се отключва буутлоудара, но не намирам обощен пост кое след кое следва
1.........
2.........
3.........
и програмите за тази цел.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#62

По принцип всичко може да стане с xiaomitool v2
Цитирай
#63

Ще го сваля и ще го разгледам.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#64

За отключване се чака 7 дни.
Трябва да имаш mi account и да отключиш developer options на телефона, където трябва да се постави отметка на Allow oem unlock и, след това, да се влезе в mi unlock status и да се впише този акаунт.
След 7 дни ще можеш да отключиш и флашнеш
Цитирай
#65

Някой има ли активен линк на ADB Run? В 4PDA са неактивни.
Цитирай
#66

Направи си регистрация там и опитай пак линковете.

 
Цитирай
#67

(2021-09-14, 06:14:30)suffer написа:  За отключване се чака 7 дни.
Трябва да имаш mi account и да отключиш developer options на телефона, където трябва да се постави отметка на Allow oem unlock и, след това, да се влезе в mi unlock status и да се впише този акаунт.
След 7 дни ще можеш да отключиш и флашнеш

Имам Mi account, отключил съм developer options. Третата и четвърта стъпка как са  на български.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#68

(2021-09-14, 18:56:34)simeonov_74 написа:  Имам Mi account, отключил съм developer options. Третата и четвърта стъпка как са  на български.
Това с гугъл преводача съм ти обърнал и съм коригирал тук-там Wink . Аз самият си качих xiaomi.eu по тази инструкция.


1. Изтеглете Platform-tools (adb / fastboot) (спойлер помощни програми и приложения) и разопаковайте съдържанието на архива в празна папка на вашия компютър / лаптоп. Препоръчително е да създадете папка в корена на локален диск и да зададете просто име (например 111)
2. Изтеглете архива и разопаковайте съдържанието му в папка с adb / fastboot файлове

Ако желаете, ние вземаме всяко друго възстановяване във формат .img от актуализирания списък, преименуваме го на twrp.img и го копираме с подмяна в папката

3. Поставяме смартфона в режим на fastboot (изключете, задръжте бутоните за захранване и сила на звука минус, след вибрация освободете бутона за захранване и изчакайте картината с заека да се появи). Свързваме го към компютър / лаптоп
4. В папката с файловете adb / fastboot стартирайте flash_twrp.bat
#
Прехвърляме смартфона в TWRP
⚹ Натиснете бутоните за захранване и сила на звука плюс
Vi След вибрация отпуснете бутона за захранване и изчакайте TWRP да започне

Позволяваме промяна на системата, ако бъдете попитани при стартиране на TWRP!

5. Въведете паролата за заключване на екрана, за да декриптирате данни и да получите достъп до вътрешната памет. Ако паролата не е зададена в системата или възстановяването не поддържа декриптиране, използваме USB Flash чрез OTG за по -нататъшни операции
6. Копирайте twrp.img и Dm-Verity & ForceEncrypt Disabler в корена на вътрешната памет (за по-лесно търсене в TWRP) и изключете смартфона
7. Инсталиране ➞ Инсталиране на image ➞ изберете twrp.img section Секция за възстановяване ➞ инсталиране | Рестартиране ➞ Възстановяване
8. Инсталиране ➞ изберете Dm-Verity & ForceEncrypt Disabler ➞ инсталиране
9. Рестартирайте ➞ Система
#
3.2. Актуализиране
#
4. Инсталиране / актуализиране на rom въз основа на официален
#
4.1. Инсталиране на rom въз основа на официален
Силно се препоръчва да инсталирате фърмуера, копиран на USB Flash, за да не получите по -малко свободна вътрешна памет!

1. Изтеглете фърмуера (спойлер на фърмуера)
2. Проверка на MD5 на фърмуера след изтегляне. HashTab е идеален за тези цели (раздел в свойствата на файла)
3. Инсталирайте TWRP съгласно инструкции 3.1.1 (с изключение на точки 8 и 9)
4. Wipe ➞ Format Data (потвърдете форматирането, като въведете да)
5. Wipe ➞ Advanced Wipe ➞ раздел Cache (други секции ще бъдат презаписани от скрипта за инсталиране на фърмуера)
6. Рестартиране ➞ Възстановяване
#
Ако на този етап смартфонът замръзне върху логото на Mi
⚹ Натиснете бутоните за захранване и сила на звука плюс
 След вибрация отпуснете бутона за захранване и изчакайте TWRP да започне

7. Конфигуриране на TWRP (избор на език, настройка на часова зона и т.н.)
8. Копирайте фърмуера в корен на USB Flash и го свържете чрез OTG кабел. Или свързваме смартфона с компютър / лаптоп, копираме го в корена на вътрешната памет (за по -лесно търсене в TWRP) и изключваме смартфона
9. Инсталирайте ➞ изберете фърмуера ➞ поставете отметка в квадратчето за рестартиране след инсталирането ➞ изчакайте процесът да приключи

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
[-] 4 потребители изказват благодарност на gabarko за това мнение:
  • ccvetan, emil11, simeonov_74, suffer
Цитирай
#69

Здравейте, не успях с флаша и ми трябва спешно помощ. Отключих бутлоудара, с xiaomitool v2 инсталирах TWRP и опитах да сложа седмичната на xiaomi.eu. Уж всичко вървеше точно и накрая даде грешка. прехврълих преди това сваленият ром––(xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.5.5.0.RJKCNXM_v12-11)  на вътрешната памет и стартирах TWRP инсталирах рома, накрая дадох WIPE Dalviqk format data и греда, връща ме TWRP и като се опитам да му дам Reboot system изписва No OS installed. Are you sure you wish to reboot? Xiaomitool v2 и лаптопа не ми разпознават телефона вече. Извадих OTG преход и качих рома на USB flash, но там е същата работа. Опитах по този метод от тази тема, https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1197321,  но не виждам flash_all.bat и тези редове не схващам къде трябва да се въведат:

На първите 2 реда - избирате пътя до начина на флашване. Препоръчвам да изберете flash_all.bat
На Flash Programmer изберете MPRG8974.mbn
На Boot Image изберете 8974_msimage.mbn
На RAW XML file изберете rawprogram0.xml
На Patch XML file изберете patch0.xml и натиснете ОК

ПС Успях да го съживя с MI flash(бях резархивирал рома в друга папка). Искаше ми се xiaomi.eu Huh
ПС след 12часа борба успях и xiaomi.eu да кача. Ако прецени модератора да изтрие поста


Прикачени файлове Миниатюри
       

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
[-] 2 потребители изказват благодарност на simeonov_74 за това мнение:
  • gabarko, suffer
Цитирай
#70

Няма страшно, тия телефони не умират. Винаги се "съживяват" Wink

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
[-] 1 потребител изказва благодарност на dingila за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#71

Да попитам, през TWRP /Format data трие ли всичко, защото след форюатирамето, папките с IGO и Sygic си стоят в вътрешната памет?

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#72

бутонът формат Data трие всичко, wipe data връща само фабричните настройки и трие приложения, контакти и т.н, все неща, които не са в Internal storage
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • simeonov_74
Цитирай
#73

Има ли някой с xiaomi.eu и да е подкарал VoWiFi да каже как, или ако не става да споделите, дали работи на индонезийският ром.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#74

Здравейте, след като не мога да подкарам VoWIFI, реших да пробвам да инсталирам през TWRP, индонезийския ром, но не се получава. Още след като се опитам да мина през Format data/yes, ми дава Failed, така е и при инсталацията на Рома през TWRP. Да отбележа, че със същото TWRP нямам проблем с xiaomi.eu. С MiFlash  качвах Fasboot версията, но в момента не ми е под ръка лаптопа и затова се опитвам през TWRP с Recovery версията, но не ми се получава. Имате ли някаква идея къде е проблема?


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#75

Като цяло дори не започва инсталация, че да даде грешка, така че може да се опита с друга версия на TWRP.
Не иска и да трие данни. Реално като изчетеш всичко, което е в червено виждаш, че първо не е декриптирало данните, а после не може да ресетне.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • simeonov_74
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)