Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване, руут, инсталиране на Xiaomi.eu или индонезийски ром
#76

Това е озадачаващото. С предната версия на TWRP не искаше xiaomi.eu да инсталира и с тази стана. Сега пък индонезийската версия не става с тази.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте моята мъка продължава. Реших докато се добера до лаптопа да пробвам да метна индонезийския ром на вътрешната памет и да пробвам оттам да го инсталирам, а не от Usb-OTG, но забелязах, че като пусна TWRP не се вижда вътрешната памет. Четох, че е свързано с Decrypt data, но как се случват нещата не разбрах. В Ютуб гледах че трябва да се Wape/data /cache(ако съм разбрал правилно). С две думи какви са стъпките да стигна до вътрешната памет, защото ми омръзна да трия данни и настройва телефона наново. Успях да сменя само няколко TWRP и след последното 3.4.....нещо си изкочи да въведа парола. Трябва ли да се въвежда някаква парола или не?

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#78

По принцип бързия начин е с бутона format data -> yes
Но не винаги става, така че е добре да зареди рома преди да се влезе в тврп и да се сложи паролата за отключване на телефона, за да може да се ползва в тврп за декриптиране
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • simeonov_74
Цитирай
#79

В момента съм сложил индонезийския ром в вътрешната памет, но не мога да го Видя. По принцип Отключвам с пръстов отпечатък и паролата която съм задал освен него ми я дава невалидна. На последната снимка се вижда паметта USB - OTG, но не става.

ПС Премахнах заключване то на телефона и се показа вътрешната памет, но не зная дали ще стане. Ще го пробвам после макар, че ме съмнява, след като не става от флашката.

Да, не се получи както предполагах


Прикачени файлове Миниатюри
                       


LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
[-] 1 потребител изказва благодарност на simeonov_74 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#80

Е, тук вече трябва да си свалиш неповреден архив.
Най-добре си играй с фастбуут.
Zip инсталация се ползва само в краен случай и не е толкова чиста. Възможно е да има бъгове заради наливането върху другата система
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • simeonov_74
Цитирай
#81

Така и стана. Добрах се до лаптопа и с MIflash го качих.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
[-] 1 потребител изказва благодарност на simeonov_74 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#82
Thumbs Up 

(2021-10-18, 10:11:39)simeonov_74 написа:  Така и стана. Добрах се до лаптопа и с MIflash го качих.
Човече, направо ме радваш  Lol ! То и мен ме сърбят понякога ръцете да бърникам, където не ми е работа, ама ти си ниво над мен. Но няма лошо, сега поне знаеш неща от личен опит, за които другите може да са чули или прочели нейде, а това е безценно. Казвам го съвсем искрено Smile

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
[-] 1 потребител изказва благодарност на gabarko за това мнение:
  • simeonov_74
Цитирай
#83

(2021-10-18, 07:24:13)suffer написа:  Е, тук вече трябва да си свалиш неповреден архив.
Най-добре си играй с фастбуут.
Zip инсталация се ползва само в краен случай и не е толкова чиста. Възможно е да има бъгове заради наливането върху другата система

Подозирам, че ZIP инсталацията не стана, защото при първоначалните си опити, мисля че изтрих  system дяла (без да зная че не трябва) и затова не ми даваше да направя Format data(може и да съм в грешка) , но както и да е. Важното е че успях с MI Flash да кача индонезийският ром и ще си карам с него.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#84

Пристигна ми обновление на индонезийския ром v12.5.2.0. Някой инсталирал ли е? Създава ли проблеми?

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
Цитирай
#85

(2021-10-22, 14:46:02)stivyo написа:  Пристигна ми обновление на индонезийския ром v12.5.2.0. Някой инсталирал ли е? Създава ли проблеми?

Доколкото виждам това ти е обновлението за MIUI 12.5 Enhanced, т.е. би трябвало да се държи добре, тъй като основно е заложено на оптимизациите на системата.

12.5.2.0 Indonesia
[MIUI 12.5 Enhanced]

Swift performance. More life between the charges
Focused algorithms: Our new algorithms will dynamically allocate system resources based on specific scenes, ensuring smooth experience on all models
Atomized memory: Ultra-fine memory management mechanism will make RAM usage more efficient
Liquid storage: New sensitive storage mechanisms will keep your system vibrant and responsive as time goes by
Smart balance: Core system improvements allow your device to make the best of the flagship hardware specs

[System]

Updated Android Security Patch to October 2021. Increased system security

Пробвай и ще разбереш как се държи Wink

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай
#86

Здравейте, имам няколко въпроса.
От къде сваляте miflash tool? Това ли е официалния сайт https://www.xiaomiflash.com/download/ ?
Може ли някой да ми даде линк към последния Xiaomi.eu stable?
При положение, че няма да руутвам телефона ще мине ли верификациите на google?
Ъпдейтите автоматични ли са?
След като се телефона е unlocked може ли да го заключа отново?

Благодаря предварително.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#87

1. има официален форум и тема за флашване цък
2. тук е труден въпрос, recovery или fastboot rom?xiaomi eu stable за кой модел?
3. аз не мога да кажа, не ползвам
4. за recovery rom да, за fastboot не съм сигурен
5. за custom rom, какъвто е xiaomi eu, не е препоръчително, тъй като е взет китайски ром и са добавени преводи и други глезотии. Бриква се устройството.
Код:
On Xiaomi never lock the bootloader if the ROM region (even stock) doesn't correspond to the device's one (so China ROM on Chinese phone, etc...)
[-] 2 потребители изказват благодарност на k-2 за това мнение:
  • hamilcar, suffer
Цитирай
#88

Mi Flash: https://cdn.alsgp0.fds.api.mi-img.com/mi...3-14-0.rar

Последния ви стейбъл:
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download

Всичко свързано с нфц и банкиране трябва да си работи.

За ъпдейт излиза известие в ъпдейтъра, тегли се Рома и самата инсталация рестартира в TWRP. Оттам трябва ръчно да се даде пътя до сваления ром и да се инсталира.

Не трябва да се заключва буутлоудъра, защото ще се брикне телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#89

Аз съм правил всичко, както е написал suffer, но след последните 2 ъпдейта, NFC разплащанията не работят. Google Pay открива, че телефонът е "модифициран" и не иска да разплаща безконтактно. Преди това всичко си рабтеше.
Иначе банкиранията на БГ банките и Револют си работят.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
#90

По принцип работят със седмичните ромове, а за стабилните било зависело от Xiaomi
Цитирай
#91

При проблем с GooglePay -вижда че е модифициран рома 

• Go to Settings -> Applications -> Google Pay, clear data and cache
• Restart in TWRP, go to Advanced -> File manager
• Go to: /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db
• Touch chmod, enter 440 and confirm
• Restart and configure Google Pay (change wallet to HCE)

Аз съм с xiaomi.eu стабилен - при мен работи

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на hana за това мнение:
  • romborak, suffer
Цитирай
#92

Да си жив и здрав! Оправи се.
Четох и пробвах какви ли не варианти от 4pda, xiaomi.eu и т.н. и нищо не сработваше.
С тези стъпки вече SafetyNet Statusa-a е "Passed".
Благодаря ти!

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
#93

(2022-01-11, 21:55:48)suffer написа:  Mi Flash: https://cdn.alsgp0.fds.api.mi-img.com/mi...3-14-0.rar

Последния ви стейбъл:
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download

Всичко свързано с нфц и банкиране трябва да си работи.

За ъпдейт излиза известие в ъпдейтъра, тегли се Рома и самата инсталация рестартира в TWRP. Оттам трябва ръчно да се даде пътя до сваления ром и да се инсталира.

Не трябва да се заключва буутлоудъра, защото ще се брикне телефона
TWRP - фабричния върши ли работа или трябва да инсталирам друг?

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#94

Фабричното рекавъри става само за инсталиране на стоков ром
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#95

Здравейте!
Имам Xiaomi 12t pro, искам да го руутна, може ли да ми кажете какви са плюсовете и минусите и ще има ли подобрение на батерията и производителността?
Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)