Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт до Miui 12 на Редми Нот 9 Про?
#51

Пичове ползвам Stable 11-ката на xiaomi eu и гледам, че за eu не е изляза 12-ка. Въпроса ми е мога ли да я сложа по някъкъв друг начин ? Става въпрос за 9 Pro (joyeuse)
Цитирай
Аксесоари
#52

Качих 12 за ЕЕА. И при мен забави, до степен досадно- набих анимациите на х.5 и всичко се нормализира. Нищо уау е ъпдейта, ама буквално. Работи стабилно и няма драми...не съм впечатлен изобщо. Има нов контролен център, който абсолютно не му разбрах идеята. Това е когато плъзнете пръста отгоре надолу. Изключително неглиже и скриващ доста от функциите. Останах си на класическия.

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
Цитирай
#53

(2020-11-15, 20:57:03)Shanza написа:  Пичове ползвам Stable 11-ката на xiaomi eu и гледам, че за eu не е изляза 12-ка. Въпроса ми е мога ли да я сложа по някъкъв друг начин ? Става въпрос за 9 Pro (joyeuse)
https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/joyeuse/

Изпратено от Redmi Note 9S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай
#54

(2020-11-15, 21:08:34)Crusss написа:  ... Има нов контролен център, който абсолютно не му разбрах идеята. Това е когато плъзнете пръста отгоре надолу. Изключително неглиже и скриващ доста от функциите. Останах си на класическия.

Имитират ябълките с техния Control Center.
Когато плъзнеш от дясната страна (отгоре надолу) - виждаш Wi-Fi, Bluetooth и т.н., а когато плъзнеш от лявата страна (отгоре надолу) - ти показва notification.
Понеже с MIUI 11 го нямаше това, но в MIUI 12 вече е същото както при ябълката (с изключение на опциите и иконките, ама важното е плъзването да наподобява ябълковото).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#55

(2020-11-15, 21:08:34)Crusss написа:  Качих 12 за ЕЕА. И при мен забави, до степен досадно- набих анимациите на х.5 и всичко се нормализира. Нищо уау е ъпдейта, ама буквално. Работи стабилно и няма драми...не съм впечатлен изобщо. Има нов контролен център, който абсолютно не му разбрах идеята. Това е когато плъзнете пръста отгоре надолу. Изключително неглиже и скриващ доста от функциите. Останах си на класическия.

Нещо обърках при цитата. Моля, пояснете за лаик, като мен! Преди четири дни надградих моя Redmi Note 9 pro, доMiui 12  stable QJZEUXM . Телефона стана бавен, при натискане на иконата със слушалката долу вляво зарежда за около 4 секунди последните повиквания, какво означава " Набих му анимации на х 5" Пояснявам, че в списъка със скорошни повиквания има 5 повиквания.
Цитирай
#56

Влизаш в "Настройки" -> "За телефона" -> цъкаш 8 пъти май на "Версия на MIUI" (Ако греша моля някой да ме поправи) и след това ти търсиш "Опции на програмиста".

Би  трябвалода се намира в "Настройки" -> "Други настройки" -> "Опции на програмиста"

Като влезеш в "Опции на програмиста" и го активираш и потвърдиш скролваш надолутнадолу и следните три неща:
- Скала на анимацията на прозорец (по подразбиране 1х, правиш го 0.5х или .5х както гоего показва в случая)
- Скала на анимацията на преход 1х (правиш .5х)
- Скала на времетраенето на анимацията 1х (правиш .5х)

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#57

Хубаво е при такива големи ъпдейти апарата да се върне в заводски настройки ако не работи гладко.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#58

(2020-11-18, 00:35:31)h3llph9yz3 написа:  Влизаш в "Настройки" -> "За телефона" -> цъкаш 8 пъти май на "Версия на MIUI" (Ако греша моля някой да ме поправи) и след това ти търсиш "Опции на програмиста".
Никъде няма Опции на програмиста, не става и с осемкратното почукване. Имам единствено включено и изкл
Би  трябвалода се намира в "Настройки" -> "Други настройки" -> "Опции на програмиста"

Като влезеш в "Опции на програмиста" и го активираш и потвърдиш скролваш надолутнадолу и следните три неща:
- Скала на анимацията на прозорец (по подразбиране 1х, правиш го 0.5х или .5х както гоего показва в случая)
- Скала на анимацията на преход 1х (правиш .5х)
- Скала на времетраенето на анимацията 1х (правиш .5х) никъде  няма Опции на програмиста, не става и с осемкратното почукване,имам единствено включено и изключени анимации. 

никъде  няма Опции на програмиста, не става и с осемкратното почукване,имам единствено включено и изключени анимации.

(2020-11-18, 09:31:41)andreti013 написа:  Хубаво е при такива големи ъпдейти апарата да се върне в заводски настройки ако не работи гладко.
Телефона си работи добре , но бавно зарежда повикванията единствено там, иначе сайтовете ги зарежда прилично.
Цитирай
#59

Започни да тапваш и ще излезе брояч, може и с малко закъснение да излезе. После минаваш през менютата и като влезеш в опции на програмиста скролваш надолу, докато намериш опциите от последния скриин.
[Изображение: 5a14f6cbb8b9356ad6583ad173948f4a.jpg][Изображение: c0579e620c55a81c76ea86025cd5eca5.jpg][Изображение: 6820a4465c26e0c4d038177f80f26c79.jpg][Изображение: 4c813eb2cc1c04c271e6174df5082b4b.jpg]

Да ти зарежда сайтовете и да ти работи телефона гладко за мен са две различни неща!

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на andreti013 за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#60

Благодаря, вече е съвсем друга работата! Както казах съм лаик. Изключих анимациите , сега няма зависване. Sover
Цитирай
#61

Само секюрити пач е ама пак е нещо[Изображение: 2524dbfe4244fd2b026f469e3df8842e.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#62

Някой има ли проблем със сензорите след последното обновление 12.0.2.0? При мен спряха да работят сензора за близост, този за автоматична осветеност, както и този за обръщане на картината.
Цитирай
#63

При мен работят сензорите,сега ги пробвах и за близост и за осветеност и за ротация.Може би трябва да направиш хард ресет.От както инсталирах този ъпдейт единствено забелязах че woWIFI се появи и вече ми работи а до преди това работеше само woLTE

Nokia 3310,6233,n78,,n500,1100,2600,sony j70,nokia lumia 610,htc desire 500,htc one m8,cat s41 XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO
Цитирай
#64

Преминаване през Factory reset не даде положителен резултат. Наложи се да инсталирам целия ROM, около 2Gb. Сега всичко работи. Безобразие!
Цитирай
#65

Само да добавя за мъртвия ми 9 про. Смяна майнборд гаранционно. Първия ми подобен мъртвец след 3 месеца ползване, абсолютен сток без никакви интервенции... Тъжно. Останах с 10t lite. Да го видим колко ще изтрае.

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)