Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 9 Pro или Redmi Note 9s
#1

Здравейте ! Дойде време в което да направя ъпгрейд на моя Samsung S7 Edge, и се спрях на Xiaomi и по-точно на Ноут серията им. Като избирам между Redmi Note 9 Pro или Redmi Note 9s 4 GB  версията им, та въпроса ми е тези 4 ГБ Рам малко ли са за Инстаграм, Фейс, някоя друга снимка, игри много рядко играя. И изобщо заслужава ли си да се дадат повече пари или за 8 ГБ 9s  или Note 9 Pro. 

Благодаря за вниманието Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

За работа на въпросните приложения 4GB RAM са напълно достатъчни.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • milenvn, Shanza
Цитирай
#3

4 GB RAM са достатъчни и ще ви стигнат. Но при положение, че разликата в цената с 6/128 ГБ версия е 50 лв. и дори по-малко, то не си заслужава да се купува версията с 4 ГБ. Дефакто това е новият стандарт в средният клас- 6/128 GB.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • ronnie72, Shanza
Цитирай
#4

Винаги е добре да има повече Ram, защото сега ще работи добре, но след време не се знае. Та мисълта ми е, ако действителност разликата е 50лв., както казва milen, по-добре се подсигури.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Shanza
Цитирай
#5

Колкото повече ,толкова повече. Добра максима, но нож с 2 остриета. Колегата няма да има никакви проблеми с по-малко рам, ако работи основно с това което е опоменал. 50 лв. отгоре са си 50 лв на вятъра. Телефона ще му върши работа а и след 2 години , ако не и по- рано батерията ще се започне чувствително да се скапва. Ще трябва или ремонт или нов.
Така че директо на въпроса 4 ГБ достатъчни ли са ,.........? ДА предостатъчни. Аз съм с 9s 6/128 и работя с много видео приложения . Винаги имам предостатъчно рам, с една дума малко съм се поизхвърлил с избора, но не са ми и излишни. Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • Shanza, Wild bear
Цитирай
#6

А защо се обръща внимание само на РАМ паметта?Про версията има НФС и зареждане с 30 вата,докато при С версията е 18.Разликата в цената е толкова минимална че няма какво да го мисли човек.Но щом идваш от С7 едж,значи си свикнал с извит амолет дисплей,а този на редми ще ти се стори кофти.Според мен ако цената не е толкова определяща по-правилния телефон за теб е Ми Ноут 10 лайт!За 100тина лв повече получаваш всичко което предлага Редми 9 про + амолет екран.Удома имаме Редми ноут 9про и Ми ноут 10 лайт,вторият се усеща доста "по-премиум" и удобно в раката,а амолет екрана е в пъти по-добър от този на редмито!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivan_GT за това мнение:
  • Shanza
Цитирай
#7

Амолед дисплея си има своите недостатъци, а IPS дисплея- своите предимства. Въпрос на лично предпочитание. А 100 лв са си 100 лв Smile


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • ronnie72, Shanza, Wild bear
Цитирай
#8

Благодаря на всички  за отделеното време ! Избрах да взема 6GB версия на 9s, по-добре да има отколкото да няма Smile 
Лека вечер  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на Shanza за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

Сподели...аз се сещам само за предимства при амолед и недостатъци при ИПС.Освен това след като човека е свикнал с амолед,ипс ще му се стори кофти.Казвам го от опит!Найстина ми е любопитно какви са предимствата на ИПС.. ?
Цитирай
#10

(2020-09-08, 18:04:58)Ivan_GT написа:  А защо се обръща внимание само на РАМ паметта?Про версията има НФС и зареждане с 30 вата,докато при С версията е 18.Разликата в цената е толкова минимална че няма какво да го мисли човек.Но щом идваш от С7 едж,значи си свикнал с извит амолет дисплей,а този на редми ще ти се стори кофти.Според мен ако цената не е толкова определяща по-правилния телефон за теб е Ми Ноут 10 лайт!За 100тина лв повече получаваш всичко което предлага Редми 9 про + амолет екран.Удома имаме Редми ноут 9про и Ми ноут 10 лайт,вторият се усеща доста "по-премиум" и удобно в раката,а амолет екрана е в пъти по-добър от този на редмито!

НФЦ не използвам колега, а и мога да пропусна гъзарията с кървед дисплея ! Поздрави !
Цитирай
#11

А дали да не помислиш за по-нов модел - Poco X3 примерно. Аз съм много доволен от 9s, но Поко-то е на подобна цена и ми се струва по-добрия избор. Само предлагам , ако не си му обърнал внимание.
Цитирай
#12

(2020-09-08, 18:41:14)redsys написа:  А дали да не помислиш за по-нов модел - Poco X3 примерно. Аз съм много доволен от 9s, но Поко-то е на подобна цена и ми се струва по-добрия избор. Само предлагам , ако не си му обърнал внимание.

Видях, че е излязъл, но все още няма откъде да се закупи, поне аз не намерих. Иначе и аз съм за, че е по добър, а и тези 120 Hz  Angel Проблема е, че телефон ми трябва спешно, защото моя сдаде багажа.
Цитирай
#13

Тук има вариант. Може и да те заинтересува, Ако имаш около 3-4 седмици възможност(нокийка) за изчакване.
[-] 2 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn, Shanza
Цитирай
#14

(2020-09-09, 21:56:57)redsys написа:  Тук има вариант. Може и да те заинтересува, Ако имаш около 3-4 седмици възможност(нокийка) за изчакване.
Плаща ли се ддсто, не че е голям проблем, а Via Priority line какъв шипинг е точно ?
Цитирай
#15

С опция за транспорт EU Priority Line, не. Не се плащат никакви допълнителни такси, освен цената за услугата и ако желаеш застраховка .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)