Анкета: За или против сте онлайн търговията? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
За
87.80%
36
87.80%
Против
0%
0
0%
Със смесени чувства съм
12.20%
5
12.20%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За или против сте онлайн търговията?
#1

[Изображение: online-shopping-ecommerce-ss-1920-min.png]

За ли против сте онлайн търговията?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Не виждам нормален, който ще е против...
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • milenvn, oxuboxu
Цитирай
#3

(2020-09-08, 17:20:34)eksoldier написа:  Не виждам нормален, който ще е против...
Баа, има филмирани хора, които не смеят. И виждат конспирации наляво и дясно, и ги е страх. Да не би да им изтеглят парите... Да не ги прецакат нещо...
Информация и интелигентност си трябва. Наскоро видях реклама и сайт, които лъжат, че били конкурирали успешно Netflix и "много хора на тяхната услуга се прехвърлили"... Big Grin Само будала да си , и да си вкараш данните от банковата карта... Big Grin

Изпратено от LM-G810 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#4

Нормални имах предвид.
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • milenvn, oxuboxu
Цитирай
#5

Ами който не го е правил , да пробва първо с плащане при доставка.
Който е по интелигентен да се поразрови в нета и да посъбере информация за ebay, paypal, да се поосведоми и тогава да пробва...

Изпратено от LM-G810 с Tapatalk

(2020-09-08, 17:31:57)eksoldier написа:  Нормални имах предвид.
Аз имам един приятел, който ми каза, че като си получи банковата карта ( ДЕБИТНА ? ! ? ) и я чупел, унищожавал я... ? ! ?
И после отивал и си теглел заплатата от клон на банката с лична карта.
И е учител тоя човек ? ! ?

Изпратено от LM-G810 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#6

Анкета, която е ясна предварително. Резултата ще е много на нула. Едва ли има смисъл от нея.
Цитирай
#7

Ми .... голям + е

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

Едва ли има нормален човек, който да е против онлайн търговията. Вече дори и в традиционно консервативна страна като България тя променя бизнес средата, появиха се стотици нови офиси на куриерски компании като Еконт/Спиди, нови добре платени работни места като шофьори-куриери и т.н. Опашките пред куриерските офиси в София в седмицата след Черният петък са култови.

Все още някои се притесняват да не им откраднат данните на банковата карта. Проблема се решава лесно с виртуалната дебитна карта, предлагана от много банки в Бг. Има също така и PayPal за покупки от Ebay и сайтове извън Алиекспрес, където ползвате собствената защита на китайският гигант в онлайн търговията.


Цитирай
#9

Зависи за каква стока става въпрос, ако е техника е ясно, гледал си, сравнявал и избрал, ако е за дрехи и обувки обаче, аз съм против, колкото пъти съм си поръчвал, никога не съм уцелилSmile
Цитирай
#10

(2020-09-09, 07:26:29)vovalinder написа:  ако е за дрехи и обувки обаче, аз съм против, колкото пъти съм си поръчвал, никога не съм уцелилSmile

Аз съм доволен от обувки/маратонки поръчани по SportsDirect. Най-лесно е да се ориентираш по тази номерация:

[Изображение: 04.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#11

Не е до номерацията, понякога моделът (дизайнът) не пасва, въпреки номера. И при дрехите има такива специфики. Не че е невъзможно да поръчваш, не че не съм го правил, но има рискове.
Цитирай
#12

Има, преди тениските на Nike, m беше точно по мен, сега повечето m размер са ми като пола. Също маратонки на Armani бях поръчвал уж 43 да ми е добре, а той се оказа голям, а при Nike имам и 44 и 43.
Тая анкета може би щеше да е интересна преди години, но сега я направих, за да видя, дали има хора, които още не се доверяват на онлайн пазара.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

(2020-09-09, 10:17:49)fifth_root написа:  Не е до номерацията, понякога моделът (дизайнът) не пасва, въпреки номера. И при дрехите има такива специфики. Не че е невъзможно да поръчваш, не че не съм го правил, но има рискове.

За по-известните марки си има таблица в см. за дрехи/обувки. Например 30 см. ходило (от върха на палеца до най-издадената част на петата) отговаря на 46 EU, което е 11 UK размер.
При дрехите 2 XL имаха гръдна обиколка от 127 - 132, но според марките вече варират най-различно, примерно Nike XXL е от 124 - 136, Puma XXL 119 - 126, Under Armour XXL 127 - 132.1 и т.н.
Adidas 2XL ми стоят като 3XL, Pierre Cardin пък стават точно... Така, че с дрехите е малко относително, но относно обувки винаги са ми пасвали, които съм си поръчвал, включително и зимни (високи).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#14

(2020-09-09, 12:20:47)centur написа:  За по-известните марки си има таблица в см. за дрехи/обувки. Например 30 см. ходило (от върха на палеца до най-издадената част на петата) отговаря на 46 EU, което е 11 UK размер.
При дрехите 2 XL имаха гръдна обиколка от 127 - 132, но според марките вече варират най-различно, примерно Nike XXL е от 124 - 136, Puma XXL 119 - 126, Under Armour XXL 127 - 132.1 и т.н.
Adidas 2XL ми стоят като 3XL, Pierre Cardin пък стават точно... Така, че с дрехите е малко относително, но относно обувки винаги са ми пасвали, които съм си поръчвал, включително и зимни (високи).

Има, така е, но все пак дизайнът понякога влияе на това кой номер/размер ще си купиш. То и ако основно пазаруваш от няколко марки, ще си им свикнал и на размерите.

Колкото на шега, толкова си е и вярно: с китайската номерация трябва да се внимава, всичко е много умалено.
Цитирай
#15

Щом го има онлайн пазара и генерира обороти значи има хора, които му се доверяват. Просто всеки трябва да си преценя сам от кои търговци да поръчва. Последните 3-4 години примерно маратонки си поръчвам само онлайн, тъй като у наше село Бургас търговците не познават парите и отделно държат по магазините модели от 2-3 години и ако търсиш някой модел от тази година няма друг начин да се сдобиеш с него освен онлайн.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#16

(2020-09-09, 12:23:32)fifth_root написа:  Колкото на шега, толкова си е и вярно: с китайската номерация трябва да се внимава, всичко е много умалено.

От физически магазин Зара (Гранд Мол Варна) пробвах 10-ина панталона, но всичките са някакви измислени номерации. Според изискванията им аз би трябвало да отговарям на 4 или 5 XL техен стандарт, докато на мен съответства европейски стандарт 2XL.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#17

Пазарувам често онлайн по ред причини, сред които е и цената. Физическите магазини си имат много по-високи разходи и това се отразява неминуемо върху крайната цена, дори и на добросъвестните търговци, ако ги има по нашите ширини.
Много стоки купувам онлайн, но не и дрехи/обувки, причините вече са изброени в по-горните коментари. Техника - да, основно, но и там си има изключение - не бих купил онлайн телевизор, дори да е на половин цена. Това си е крайно специфична стока, имаща своето изискване - око да види!
Цитирай
#18

Още една от ползите на онлайн търговията е избора да сравняваш цените лесно.
Ще ви дам пример, наскоро един познат от фитнеса си взе парфюм, тоалетна вода и на мен много ми хареса и го питах, откъде го е взел и той ми каза от Douglas, но физически. И аз реших да си взема същия, но реших да видя как върви онлайн. И ето как не се набутах с 70лв., представяте ли си, 70лв. щяха да идат за нищо. Аз си поръчах 125ml като неговия.
https://douglas.bg/giorgio-armani-armani-code-conf-115
https://makeup.bg/product/2068/#/option/437657/ Сега няма тези милилитри, но беше 137лв., когато го взимах аз.
Та ще имам едно на ум, когато гледам парфюми на място.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

(2020-09-10, 12:31:14)hazART написа:  Още една от ползите на онлайн търговията е избора да сравняваш цените лесно.
Ще ви дам пример, наскоро един познат от фитнеса си взе парфюм, тоалетна вода и на мен много ми хареса и го питах, откъде го е взел и той ми каза от Douglas, но физически. И аз реших да си взема същия, но реших да видя как върви онлайн. И ето как не се набутах с 70лв., представяте ли си, 70лв. щяха да идат за нищо. Аз си поръчах 125ml като неговия.
https://douglas.bg/giorgio-armani-armani-code-conf-115
https://makeup.bg/product/2068/#/option/437657/ Сега няма тези милилитри, но беше 137лв., когато го взимах аз.
Та ще имам едно на ум, когато гледам парфюми на място.

За съжаление обаче не си попаднал на правилния сайт. От този си поръчвам резервни ножчета по принцип и разгледах дали имат твоя парфюм за 127 лв. (125 мл.) : https://www.parfimo.bg/giorgio-armani-ar...je-125-ml/

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#20

Гледах го и тук, но тъй като make up го знам отпреди и реших, че е по-сигурен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)