Анкета: Свикнахте ли с прореза в дисплея на телефона? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, никога не ми е бил проблем
56.10%
23
56.10%
Не, но нямам избор
7.32%
3
7.32%
Да, но в последствие
9.76%
4
9.76%
Не, затова си купих телефон с изкачаща камера
26.83%
11
26.83%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Свикнахте ли с прореза в дисплея на телефона?
#1

[Изображение: maxresdefault.jpg]

Свикнахте ли с прореза в дисплея на телефона?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм с малка дупка, центрирана. Изобщо не ми пречи! Нямаше нищо за свикване, радвам се на големия екран без вежда!
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

С всичко се свиква, но аз не успях да свикна с С10+ и с П40 Про, прекалено големи дупки, предпочитам веждата, но не от най-големите, сега и аз като колегата по горе съм с малка дупчица центрирана по средата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

(2020-09-09, 15:08:45)eksoldier написа:  Аз съм с малка дупка, центрирана. Изобщо не ми пречи! Нямаше нищо за свикване, радвам се на големия екран без вежда!

И аз също...
   

Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgieff21 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Да,изобщо не ми пречи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Веждата ме спря миналата година да взема mate 20 pro.
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • milenvn, oxuboxu
Цитирай
#7

Никога не ми се е налагало да свиквам с тази грозотия. Миналата година с Xiaomi MI 9T, тази- POCO F2 Pro: разкошни телефони с цял Амолед екран, без каквито и да е ночове, дупки, вежди и т.н. Веднъж като свикнеш с хубавото няма връщане назад.

Изкачащата камера предизвиква истински фурор в компанията, всеки иска да се снима с това чудо и да разгледа светлинните и звукови ефекти, особено девойките Smile 

От догодина повече хора ще може да се насладят на цял екран без дупки и ночове. Големите китайски производители се готвят за масово навлизане на новата технология- селфи камера под дисплея: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100019


Цитирай
#8

Може да се добави отговор "Не и затова го спрях от опциите", защото аз точно това направих. Този тъпизъм, с който печелиш някакви си около 2%, губиш адекватното показване на икони и нотификации - аз тия 2% съм готов да ги прежаля дори дизайнерски горната рамка да е малко по-дебела и да нямам ноч, но за сметка на по-добрата лента за нотификации.

Дупките дали да влизат ли в тази анкета? Далеч по-малки са, но и при тях има много лоши дизайнерски решения и позиционирания - Хуауей Пе40/Пе40 Про.

Моят огвор: свикнах с него, защото го спирам. Не ми харесва, но не е най-голямата болка. Сега съм с изскачаща камера и предпочитам да нямам дупки и ночове, минусът е само по-бавното лицево, както и в тъмното не е особено функционално поради липсата на технологии за по-точно, добро и детайлно разпознаване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

Всичко влиза, и дупки и ночове.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Най добре според мен е като на Asus zenfone 7 pro . Задните камери се използват и за селфи. Така имаш качествена камера и за селфи, и дисплея е чист.



Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

Да, но пък се събира прах и механизма ще издържи по-малко, в сравнение с изкачащата като на Xiaomi или OnePlus. Но така пък се губи качеството, а с този механизъм го получаваш, и то се получава едното, за сметка на другото.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

Уж всеки механизъм е с гарантирани няколко стотин хиляди движения - имаме и гаранция за две години. Явно е, че най-доброто ще е скрити под дисплея камери и сензори. Ще им дойде времето да са на ниво.
Цитирай
#13

Най-много ми хареса отговора на @fifth_root . Точен, ясен , аргументиран. Напълно съм съгласен с него.
Грозна работа са тия ночове, мочове, вежди, межди, дупки, мупки. По-добре чист екран, ако трябва нещо то нека е извън екрана. Ама някои гонят съотношение размер/екран. Празни работи са това.
Много е грозен ноча на G8s първоначално като го видиш.
Обаче чудващо за самия мен - много бързо свикнах.
А тия механизми, изскачащи камери - това е радост за малки деца.
Губи се IP68 .
А аз ИСКА-А-АМ IP68.

Изпратено от LM-G810 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 2 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • DoryanY, fifth_root
Цитирай
#14

Според мен не залагат на скритите камери с механизъм, за да могат по лесно да шпионират когато който искат. Да, да, параноята ме пере.
Цитирай
#15

Изобщо не ми прави впечатление къде е тоя прорез

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#16

Лентата за известия е черна, камерата се слива в тази равнина и грам не я забелязвам.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#17

eksoldier също го правят, за да оправдаят вдигането на цената, не съм против новите екстри, но за тях бих изчакал, както в момента чакаме за сгъваемите   телефони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

Няма опция за отговор: Затова съм с телефон без прорез и без изскачаща камера.
Цитирай
#19

Е явно въпросите са към тези дето са с прорези, дупки и т.н...
Всъщност сега като ги видях и аз не мога да дам точен отговор. Прорезите са ми били винаги проблем и още преди две години казах, ако има само една центрирана малка камера ще съм ок. Те пък Самсунг я издълбаха съвсем малка, та чак сега не ми е проблем. Големите вежди и дупки като в айфоните, s10+, p30/40 pro не ги понасям!
Цитирай
#20

Няма отговор за рамките, защото телефони, с такива, които са нови не останаха, освен на Google Pixel 4 серията и SONY. А целта е да гласуват хора, които имат нови телефони, вместо такива, които имат телефон с рамки, защото рано или късно ще си купят с прорез.
eksoldrier ти си класика, никога не гласуваш, а винаги пръв пишеш, въпреки, че мислех да дам и отговор с малък като твоя и голям прорез като на моя iPhone, но се отказах.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Изобщо не ми прави впечатление.
Чак пък такова филмиране за един умрял телефон с умрял ноч...
Въобще даже не ми дреме.
Цитирай
#22

Ми тея в тая тапа да направят опция за гласуване, не всеки път да влизам в браузъра да гласувам... Когат се сетя влизам иначе.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#23

Никога не ме е дразнил ноча, защото е по-добре от големи рамки. При сегашния ми телефон първоначално ми се стори странно да няма индикация за батерията, на колко процента е, както и други неща, но бързо свикнах и сега единствено ми прави впечатление, когато гледам видео, там си пречи донякъде. Но при Apple има оправдание, че там е единствения начин за отключване и е по-сигурен и затова е така, въпреки, че можеха да го направят по-малък досега, но все пак са Apple.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

Пречи, ама това има сега, до няколко години ще е в миналото.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#25

Ноча не ме дразни, но дупката много..
Не разбирам защо изкарват телефони с дупки дисплея...


Sent from my Huawei P30 Pro using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)