Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Код за сигнал "телефонът е изключен или..." и СМС уведомление
#1

Здравейте!

Преди време имаше един код, който се набираше за включване на въпросната услуга. Обажданията не се "затваряха" автоматично, както когато вкараме даден номер в черния списък, а директно давеш сигнал за изключен телефон или извън обхват. След което се получаваше СМС кой номер и в колко часа ме е търсил, за да реша дали искам да върна обаждане без реално да знаят, че съм видял повикването.

Използвал съм го с карта на Виваком на телефони от Нокия с фенерче до Самсунг С7 едж, но в момента не мога да го открия.

Другият проблем е, че сега съм на А1, а кодовете май са различни за различните оператори. Ако някой знае кода за активиране и дезактивиране на въпросната услуга, ще съм много благодарен да ги сподели.

Благодаря предварително!

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
Аксесоари
#2

При Mtel ставаше, при A1 вече май не. Номерът е +35988000*******, където звездичките са последните седем цифри от телефонния ти номер. Пробвах първо да настроя пренасочване на повикванията към този номер, когато давам заето, и блокирах един номер, с който да тествам. Когато обаче блокираният звъни, на него дава просто заето и не получавам SMS. След това пренасочих всички входящи повиквания към него, получавам SMS-и за пропуснато, но на отсрещната страна пак дава заето.
Цитирай
#3

Ясно... жалко, беше доста удобно. Ако някой знае работеща алтернатива, ще се радвам да сподели...

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
#4

И за Виваком, ще е интересно, ако има код да го посочите.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

За А1 има код - **21*088000ххххххх# - последните 7 цифри от телефонния номер се попълват на мястото на "х"-четата. Това нещо автоматично ще затваря телефона на всеки, който ви набере и след това ще ви информира за обаждането чрез СМС. Проблемът ми е, че аз търся код, който да прави същото, но вместо да "затваря" на отсрещната страна, да се държи все едно телефонът ми е изключен или извън обхват.

Един вид като игнорирам някого е по-автентично да чуе "Телефонът на абоната е изключен или извън обхват.", отколкото да получи автоматичен сигнал "заето". Иначе и в двата случая се получава СМС-а, което е по-добре от опцията за блокиране на обаждането, което блокира без дори да те извести, че някой се е опитал да се свърже с теб.

За деактивиране на въпросната настройка се набира друг код - ##002# , чрез който се връща в нормален режим.

EDIT: Като цяло по това, което чета, трябва да имам възможност да пренасоча обажданията към несъществуващ номер вместо към гласовата си поща. Минусът тогава ще бъде, че няма да получавам СМС за пропуснатите обаждания, което го прави донякъде безполезно...

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
#6

На този сайт дават доста кодови,дали работят не знам https://petel.bg/GSM-hitrinki__101270
Цитирай
#7

За повечето от описаните кодове има опции в менюто с обажданията, оказва се включително и за този, който съм написал отгоре за пренасочване на обажданията към гласовата поща. За съжаление обаче не успявам да открия опция, която да регистрира телефона като изключен в мрежата. ;(

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
#8

Виж този **62*телефонен номер# Регистрира и активира пренасочване извън обхват
Цитирай
#9

(2020-09-10, 13:14:15)DoryanY написа:  Виж този **62*телефонен номер# Регистрира и активира пренасочване извън обхват

Уви, не е това...  Undecided
Изпробвах споменатия код, но както предполагах - той въвежда настройка, според която, когато не съм регистриран в мрежата (т.е. изключен или извън обхват) да активира пренасочване към друг/различен от моя/ телефонен номер. С две думи пак е пренасочване, но не на всички обаждания, а с условие "ако не те открият, ще ги препратим там".
Вариантът с кода, който съм дал за пример отгоре (**21*тел#) е вместо да използвам номера на гласовата си поща, да използвам гарантирано несъществуващ или изключен телефонен номер. Но тогава няма да получавам СМС известие, че са ме търсили, което също ме бърка. Пък и от къде да намеря съществуващ активен телефонен номер, който по всяко време да е изключен... Big Grin

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
#10

С безусловното пренасочване работи, но за всички входящи.
*21*+35988000ххххххх#
При входящ разговор, повикването приключва като "рзпаднало се" и идва sms веднага, кой те е търсил.
За пренесени номера, пренсочването е *21*+3598801yyyyyyyy# (с 8 цифри от номера).
Необходимо е услугата "пропуснати повиквания" да е акивирана (може от sim stk "А1" менюто).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#11

Услугата "пропуснати повиквания" е активирана и кодът, който си споменал като първи, работи, но не известява като "телефонът е изключен или извън обхват", както когато наистина е изключен, а просто дава заето.
Вторият код не съм го пробвал още, но утре ще го. Иначе не знам какво визираш под пренесени номера.

Едит: Тъй като сега обърнах внимание на "но за всички обаждания" - това въобще не ме притеснява, искам да блокирам всички и да имам СМС-и от всички, но на тях да им дава, че е изключен телефон. Не ми трябва за конкретен номер само.

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
#12

(2020-09-10, 23:42:23)StevieG написа:  Услугата "пропуснати повиквания" е активирана и кодът, който си споменал като първи, работи, но не известява като "телефонът е изключен или извън обхват", както когато наистина е изключен, а просто дава заето.
Вторият код не съм го пробвал още, но утре ще го. Иначе не знам какво визираш под пренесени номера.

Едит: Тъй като сега обърнах внимание на "но за всички обаждания" - това въобще не ме притеснява, искам да блокирам всички и да имам СМС-и от всички, но на тях да им дава, че е изключен телефон. Не ми трябва за конкретен номер само.


При позваняване от А1 или Теленор - повикването "прекъсва" (все едно се разпаднала връзката). И се получава sms.
При позвъняване от Виваком - се чува "избрания номер е зает, моля опитайте по-късно". И се получава sms.

Под "пренесен номер" става въпрос за тел. номер +359 87 ххх хххх (Вива) или а +359 89 ххх хххх (Теленор/Глобул) прехвърлен/пренесен на А1.
В тези случаи се добавя 01 и 8те цифри (вкл. 7 или 9) в командата за пренсочване *21*+35988017ххххххх# или *21*+35988017ххххххх#
А когато тел. номер е +359 88 се добавя 000 и се пишат пишат само 7те цифри в командата за пренассочване *21*+35988000xxxxxxx#

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • StevieG
Цитирай
#13

(2020-09-11, 09:01:07)Чо написа:  Привет,

За виваком дали някай има представа как става пренасочването?

При позваняване от А1 или Теленор - повикването "прекъсва" (все едно се разпаднала връзката). И се получава sms.
При позвъняване от Виваком - се чува "избрания номер е зает, моля опитайте по-късно". И се получава sms.

Под "пренесен номер" става въпрос за тел. номер +359 87 ххх хххх (Вива) или а +359 89 ххх хххх (Теленор/Глобул) прехвърлен/пренесен на А1.
В тези случаи се добавя 01 и 8те цифри (вкл. 7 или 9) в командата за пренсочване *21*+35988017ххххххх# или *21*+35988017ххххххх#
А когато тел. номер е +359 88 се добавя 000 и се пишат пишат само 7те цифри в командата за пренассочване *21*+35988000xxxxxxx#
Цитирай
#14

Цитат:@pmshalev 
Привет,

За виваком дали някай има представа как става пренасочването?


Виваком нямат "отделен" персонален номер за пропснати повиквания, или поне аз не го знам.

Най-близкото, което се сещам е да го направите с гласова поща.
Трявба да имате активирана такава за вашия номер във Виваком.
Безусовните пренасочване е с *21*+359870ххххххх# 
За пренесени ноомера, след 0 се добавя 8, ако е от А1 или 9, ако е от Йетел.

На всеки обадиш се ще му се включва гласовата поща (може би няма да се хареса на търсещите ви), ще ви оставя евентуално гласово съобщение и ще попучавате sms че ви е търсил.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#15

Здравейте, от няколко седмици се опитвам да пренасочат един номер от А1 към пренесен номер от Йетел, но постоянно ми дава грешка. Пробвах с код **21*номер #, както й през менюто на телефона. Знае ли някой как да реша проблема?
Цитирай
#16

(2023-04-07, 14:55:34)shapala написа:  Здравейте, от няколко седмици се опитвам да пренасочат един номер от А1 към пренесен номер от Йетел, но постоянно ми дава грешка. Пробвах с код **21*номер #, както й през менюто на телефона. Знае ли някой как да реша проблема?

Имате ли VoLTE активирано?

Ако да, трябва да имате следните две точки за достъп, осввен тези за default и mms
Настройки > Връзки >Мобилни мрежи > Имена на точки за достъп > Добавяне

Име: A1 IMS
APN: ims
Тип удостоверяване: Няма
APN type: ims
APN протокол: IPv4
APN роуминг протокол: IPv4

Име: A1 hos
APN: hos
Тип удостоверяване: Няма
APN type: xcap
APN протокол: IPv4
APN роуминг протокол: IPv4

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • shapala, tsvetan24
Цитирай
#17
Thumbs Up 

(2023-04-07, 20:11:58)Чо написа:  Имате ли VoLTE активирано?

Ако да, трябва да имате следните две точки за достъп, осввен тези за default и mms
Настройки > Връзки >Мобилни мрежи > Имена на точки за достъп > Добавяне

Име: A1 IMS
APN: ims
Тип удостоверяване: Няма
APN type: ims
APN протокол: IPv4
APN роуминг протокол: IPv4

Име: A1 hos
APN: hos
Тип удостоверяване: Няма
APN type: xcap
APN протокол: IPv4
APN роуминг протокол: IPv4

Здравей, имам активирано VoLTE, имам и точките които сте написал, но не стана. Тогава изключих VoLTE и стана. Благодаря много за помощта.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)