Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Health Monitor (ЕКГ и кръвно налягане с часовник Samsung Watch3)
#76

(2021-02-19, 10:25:55)vesko_iotov написа:  Дали трябва да деинсталираме старото неофициално приложение преди да направим ъпдейта
Да. Аз мислих, че няма да се налага, и ще си го ъпдейтне, но трябва да се махне моднатото и от часовника и от телефона.
Цитирай
Аксесоари
#77

При мен направо ми предложи ъпдейт и не съм деинсталирал старото приложение. Всичко работи даже и на Български.

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай
#78

Някой може ли да ми услужи с официален Blood Preasure uнсталационен файл (BP.TPK), no възможност официален и за Самсунг устройство?
Цитирай
#79


(2021-02-25, 23:38:06)sapiora написа:  Някой може ли да ми услужи с официален Blood Preasure uнсталационен файл (BP.TPK), no възможност официален и за Самсунг устройство?

Не знам как да го извадя,днес имам достатъчно време да се позанимая !
Ако не ти представлява проблем подай някой линк с описание за ваденето на BP.TPK.
И ще се постарая да го имаш.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#80

Лошото е, че и аз не знам как се изважда. Оказа се, че при мен го нямам инсталирано.
Цитирай
#81

Защо не изтеглите и инсталирате моднатите от първия пост и ако сте на последната версия ще ви предложи ъпдейт вече с новите официални както стана при мен.

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай
#82

https://drive.google.com/file/d/1HUovim9...TNWlU/view
https://www.android-hilfe.de/forum/samsu...t-12182250
може и тези да пробваш.Нямам си и на представа дали са оригинални или моднати .Не знам,не съм се занимавал с .TPK да не те подведа нещо, как се инсталира,как се премахва ... !Но за сметка на това много ми е интересно и предизвикателно да се позанимая и с това.

Съфорумника @liya123 e написал че след като се инсталират моднатите приложения след това ти дава ъпдейт ,в интерес на истината и при мен така се получи!
Може да пробваш и ти, ако не си до сега пробвал

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#83

Извинявам се. Не бях влизал във форума 2 дни. Благодаря за помощта @liya123 и @Compare.
@liya123 този файл от първата публикация се инсталира на телефона като .apk, нали? То от телефона го прехвърля към часовника?
Цитирай
#84

@sapiora, моднатите файлове са два. Единия се инсталира на телефона, а другия на часовника.
Качваш и двата някъде в паметта на телефона. Този за телефона е .арк, от около 27МВ, а другия който е за часовника е ~ 5 МВ. и е отново .арк, но когато "цъкнеш" върху него, ще направи инсталация на SHM в часовника.

1916 
Цитирай
#85

Като опитам да инсталирам файла за часовника получавам съобщение, че приложението вече го има инсталирано и прекъсва инсталацията.
Има ли значение кой файл първо се инсталира?
Цитирай
#86

На телефона инсталира ли се?

1916 
Цитирай
#87

Днес се ъпдейтна самото приложение за екг, така че може да го пробвате дали няма да си тъгне само
Сега се зачетох в ситните букви и пише нещо, че графиката наподобява едноканална кардиограма.
Да разбирам ли, че и самата графика си я измисля да е правдоподобна и евентуално, ако се покаже на кардиолог то дали има някаква реална стойност !?
Иначе пък ги рисува различни...Снощи го бях свалил и ей тъй както го държах го пуснах да направи 1-2. Ами направи ги, че и хубави излезнаха, макар и много криви
Цитирай
#88

(2021-02-28, 21:51:51)milss написа:  На телефона инсталира ли се?

Да, инсталира се приложението, което е за телефона. Като го стартирам ми казва, че има ново версия и трябва задължително да инсталирам новата версия.

На часовника, обаче, тръгва да инсталира и ми изписва, че инсталацията е неуспешна.
Цитирай
#89

APK4TPK_installer_attempt_v1.apk
https://androidfilehost.com/?fid=8889791610682944689


Samsung Health Monitor v1.1.0.183.apk
https://forum.xda-developers.com/attachm...k.5216999/

Може да пробваш и тея двете да видим дали няма положителен ефект.
Инсталират се по реда който съм ги дал.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#90

@Compare, @milss благодаря за помощта, която ми оказваш. За съжаление нищо не се случва.
Днес получих отговор на оплакването ми в Samsung Members. Препратили са съобщението ми до разработчиците на SHM на Самсунг. От там са им казали да ми предадат да раздвоя (unpair) часовника от телефона, да ги рестартирам и после пак да ги сдвоя (pair). Направих, каквото ми казаха и нищо не се оправи.

След това мъчих през CMD с Tizen Studio да инсталирам - пак нищо.

Направих Reset - пак нищо.

Влязох в скритото меню на часовника и от там му дадох Recovery, изтрих данните и премахнах от телефона SHM и Galaxy Wearable - пак нищо.

Утре мисля да пусна пак Recovery на часовника и да върна фабричните настройки на телефона. Ако и това не помогне, ще потърся начин да сменя региона на часовника от САЩ на България, макар че не ми се занимава защото е доста сложно (за мен) и се притеснявам да не прецакам часовника.

Има някакви bp.tpk файлове в xda, които трябва да се подпишат. Проблема е, че нямам абсолютно никаква идея как се подписват приложения.

П.с.:
Сега като се замисля ще е по-добре да премина пак през Recovery на часовника и да го сдвоя към телефона на съпругата ми (SGS9+). Ако там се получат нещата, ще върна фабричните настройки на моя телефон и на часовника.

Днес (03.03.2021г.) цял предиобед се мъчих да свържа часовника с таблет Самсунг (оказа се, че таблета не разпознава часовници, а само слушалки), после мъчих SGS7 (като върнах фабричните настройки и на двете устройства), ами не става и не става. Самото приложение за измерване на кръвното налягане го няма инсталирано във Firmware на часовника и не може и да се инсталира.

Не знам как да разархивирам bp.tpk и после да го кача в телефона папка по папка.
Цитирай
#91

Мислля ,че трябва да смениш региона на часовника ,щом е купуван часовника от САЩ.

Sent from my LM-G850 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#92

Не съм сигурен дали ще се справя. Гледах в youtube и четох в xda, но се обърквам повече.

Свалих NetOdin, но не знам от къде да сваля Firmware за България, а и тези копирания на imei и някакви други файлове от телефона, после преименуването им ме объркват.

Mod-натите приложения на SHM и BP.TPK не работят на версия по-голяма от Tizen 4.0.0.8.
Цитирай
#93

Firmware търси в a2zrom.com. По спомен имаше европейския ROM.

1916 
Цитирай
#94

Опитвам се от доста време да подкарам ЕКГ и Кръвно налягане на телефон Xiaomi Mi9T Pro с часовник Samsung Galaxy Active 2 но не се получава, изчетох доста теми но без резултат. Дадените приложения по темите се инсталират на телефона но не и на часовника, отметнато е за неизвестни източници и пак не става, някой да има решение на проблема.

 Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB Titanium Black
Цитирай
#95

@joro333
https://youtu.be/zAclEJMDrhI

Под видеото има файловете и линкове за темата в xda.

П.П. при мен тръгна само екг-то, по-лесния начин. За кръвното налягане още не съм мъчил по сложната процедура, понеже нямам свободно време. Иначе по бързата като се опитам да инсталирам приложението на часовника, ми изписва - failed to upload или нещо подобно.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#96

Някой дали си е правил експеримент да даде ЕКГ на кардиолог , който да изрази мнение дали кардиограмата е нормална? Аз дадох на медицинска сестра, която работи в кардиологията на МВР болница. Тя каза, че кардиограмата е като истинска и е доста реална.
Цитирай
#97

Април месец имам час,ще питам и аз Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#98

Лягаш за кардиограма, пускаш и часовника в този момен да я прави и тогава, ако док. се съглси да я погледне и сравни 2-те имат ли някаква разлика, ще е най-достоверно
Иначе някъде в подсказката за ЕКГ-то си го пишеше, че графиката "наподобява" кардиограма.
Сигурно според пулса и + още нещо ги рисува, но факт е, че са винаги различни и реалистични
Цитирай
#99

Инсталирах екг-то, но за кръвното ми казва failed to install. Някакви идеи? От телефона им давам да де инсталират.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

@dada_, инсталира ли Samsung Health Monitor?

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)