Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco F2 pro, не ми отчита вътрешната SD памет!
#1

Здравейте! Моля, за малко помощ! Имам следния проблем: С POKO F2 PRO 8/256 съм. Купуван е от Alixpress. Още като пристигна, подадох заявка за отключване на bootloader, щот не мога да ги трая тия гугълски диалери... Флашнах му ром на Xiaomi.eu. Работеше си перфектно. Преди два дни пристигна ъпдейт с версия на miui 12.1.2.0. Оказа се даже , че е с Андроид 11. Работи си перфектно един ден и след това започнаха проблеми. Понякога ми отчита, че няма SD card и всички приложения, които работят с нея не искат да се стартират или ако се стартират, се изключват. Не мога да си прегледам снимките, не мога да стартирам камерата, щот тя па отчита, че няма къде да сейфа снимките... Когато стартирам файл менажер, той също работи некоректно, защото ту отчита, че има SD, ту се губи...

Мислите ли , че вътрешната памет е повредена или има някакъв друг хардуерен проблем? Или е софтуерен бъг? Благодаря ви!
Цитирай
Аксесоари
#2

Как направи ъпдейта ?

Update Instructions:
- Boot to TWRP recovery mode
- Mount all the possible partitions
- Wipe Cache, dalvik
- Using MTP or OTG copy the new rom to your device
- Flash the new rom
- Wipe cache and dalvik
- Reboot

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай
#3

(2020-09-13, 07:49:21)hana написа:  Как направи ъпдейта ?

Update Instructions:
- Boot to TWRP recovery mode
- Mount all the possible partitions
- Wipe Cache, dalvik
- Using MTP or OTG copy the new rom to your device
- Flash the new rom
- Wipe cache and dalvik
- Reboot

Как се "Mount all the possible partitions". Отиваш в TWRP на бутон  Mount и отмяташ всички отметки ли?
Цитирай
#4

За съжаление може картата да си иска формат през телефона с новия Андроид, за да си създаде всичките файлове, нужни за нормалната ѝ работа.
Също при ъпгрейд на андроида и бъгове е препоръчително да се ресетне телефона до фабрични настройки.

И ако картата работи без проблеми в друг телефон или устройство, значи има проблем с поко-то
Цитирай
#5

Сори , не се изразих правилно. Имам проблеми с SD partition. Вътрешната памет.
Цитирай
#6

При инсталирането на xiaomi.eu се наложи два пъти да ресетна, докато зацепи да бачка добре. За момента нямам забележки.

Изпратено от Poco Loco

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • Peter Dimitrakov, suffer
Цитирай
#7

Днес забелязах, че и при мен се появи този проблем: същото съобщение при работа с галерията, force close при работа с галерията.

Порових се и се оказа, че има многобройни проблеми с последна версия на Xiaomi.eu, базирана на Андроид 11:

Цитат:* You will experience call issues, after the call connects you won't hear the other party, they won't hear you too. A reboot will fix the issue temporarily.
* Explorer apps won't recognize Internal storage.
* You have to use the alternative method for rooting, flashing Magisk won't do. SafetyNet may fail.
* Some apps are not supported for Android 11 yet so there can be some issues.
* You may not be able to flash the previous twrp backup, there can be errors.


Препоръчват да се ползва xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.8.0.QJKCNXM_v12-10

Довечера флашвам, че не се трае! Добре, че днес бях цял ден в срещи, че поетапно всичко почна да крашва.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Peter Dimitrakov
Цитирай
#8

Аз не успях да флашна xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.8.0.QJKCNXM_v12-10. Зависва ми на логото MIUI. Флашнах пак  miui 12.1.2.0. Засега се закрепи... Май ще чакаме ъпдейт...
Цитирай
#9

(2020-09-17, 09:45:08)Peter Dimitrakov написа:  Аз не успях да флашна xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.8.0.QJKCNXM_v12-10. Зависва ми на логото MIUI. Флашнах пак  miui 12.1.2.0. Засега се закрепи... Май ще чакаме ъпдейт...

Явно засега най-добре е глобалната стабилна версия. Въпреки че за индонезийския ром още нямаме фийдбек.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на hamilcar за това мнение:
  • Peter Dimitrakov
Цитирай
#10

(2020-09-17, 09:45:08)Peter Dimitrakov написа:  Аз не успях да флашна xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.8.0.QJKCNXM_v12-10. Зависва ми на логото MIUI. Флашнах пак  miui 12.1.2.0. Засега се закрепи... Май ще чакаме ъпдейт...

Спазвах тези инструкции и нямах проблем:

Цитат:Installation Instructions:
- Make sure your bootloader is unlocked!
- Boot into stock rom and copy Xiaomi EU rom to root of internal storage.
- Boot to TWRP recovery
- Mount all the possible partitions
- Install rom
- Wipe your data,cache,Internal storage,dalvik. DONT WIPE SYSTEM OR YOU WILL BRICK YOUR DEVICE
- Reboot your device.
- You'll be rebooted into twrp. Now format data and reboot

Mount all the possible partitions - само това не направих, както си бяха, така ги оставих.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Peter Dimitrakov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)