Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на фитнес гривна
#1

Здравейте. Искам да Ви помоля да ми препоръчате някоя фитнес гривна до към 100лв. Гледах няколко ревюта и съм се спрял на Xiaomi Mi Band 5. Има ли по-добър вариант от нея в този ценови диапазон. Прегледах ревюта и за Honor Band 4, но ми се струва, че MiBand 5 е по-добра гривна. Ще си взимам нов телефон (Samsung A71) и съм решил да се поглезя и с такова нещо. До сега не съм си купувал подобно устройство и не съм запознат кои марки са надеждни. Интересува ме да изкарват горе-долу точни стойности за пулса, крачките и спането. Не ми става ясно как мерят кислорода в кръвта и други такива работи, но да кажем че са точни плюс-минус някакви стойности.  Не ми трябва да мога да говоря през гривната, но ако мога да си прочета съобщението(включително и емоджитата да се виждат, което не става на MiBand5) ще е плюс за устройството. Ако Вие знаете някоя друга добра гривна ми я препоръчайте и ако може да обясните защо сте я предложили.

Разгледах из форума и видях, че също се препоръчва Amazfit Bit, който е часовник, и не е много далеч от тези 100лв. Ще ги прежаля тези 30-40лв. отгоре ако изкарва по-точни стойности и има повече функционалности. Може да предложите и други часовници и гривни, но абсолютен максимум до 150лв. Това е крайно. Big Grin  Не съм носил часовник или гривни от над 10 години и не знам дали ще свикна отново с такова нещо на ръката ми, за това и не искам да се хвърлям на по-скъпи устройства, пък и правя ремонт у нас и гледам да не се охарча. Благодаря Ви предварително. Smile

П.П Надявам се да съм нацелил раздела на форума за тази тема.
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж и Samsung Galaxy Fit, ще работи по-добре като е на Samsung телефон.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Жена ми е с гривна на Honor. Крачки мери сравнително точно, не съм засичал крачка по крачка. Сънят също не съм го сравнявал , но според ревютата е един от най-точните. Пулса също е точен. Сравних го с моя часовник и излизаха еднакви. Минуса на тази гривна е свързаността. Заради проблемите на Huawei ще трябва отделно да свалиш HMS на Самсунга и след това тяхното приложение. Но то при телефона на жена ми постоянно крашва. Тя е с Самсунг А51.
Аз също като теб не бях носил часовник повече от няколко години и затова си взех от Алито Haylou Solar часовника . Водели се дъщерна фирма на Xiaomi. Излезе ми 62 лв. Хубав , добра изработка, вижда се на слънце, добре работи, но доста постно приложение .
Виж часовника на Xiaomi на живо дали ще ти хареса. Разликата с гривната ще е в размера и това е основното, което трябва да съобразиш.
Все пак при часовника имаш.повече място за известия, заради по-големият дисплей

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#4

Благодаря за отговорите. Дали ще има проблем, ако гривната/часовникът не са същата марка като на телефона? Сега прегледах няколко ревюта на Amazfit Bit и ми се струва много детски на външен вид. Някоя друга марка? Дори и "по-куче". Виждам в емаг някакви Vektros, които изглеждат добре на външън вид, но дали са надеждни. Иначе видях гривната Samsung Galaxy Fit R370 и изглежда добре, и ако реша да взимам гривна, най-вероятно ще е тя, защото това което казва hazART има смисъл - нещата да са от един производител.
Цитирай
#5

Не си взимай по неизвестна марка. Приложенията към тях ще са с по-малко функции, поддръжката и ъпдейтите, ако въобще има такива, ще са рядкост. Силата на блутут сигнала също е важен. При мен не е от най-силните и се губи често дори и една стая разстояние.
Така че заложи на сигурното. Amazfit bip s не е лош. Имаш и със стандартен дизайн часовници.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#6

То при Android не е чак такъв проблем гривната и телефона да са различни, при Apple е по-сериозно, защото не работят доста функции, но все пак ще работи по-добре като е на една марка.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Благодаря Ви за отговорите. Ще помисля за Mi Band 5 и Galaxy Fit R370 и ще взема някакво решение. Следващия месец ще преподписвам договор с Виваком, ще взема новия телефон и ще ги питам дали ще имам отстъпка за някой смарт часовник/фитнес гривна. Ако не ми хареса офертата им ще си го поръчам от друго място.
Цитирай
#8

Изключително доволен съм от Fitbit Charge 3 SE
Купих я преди коледа, защото защото е компактна, има всичко, което исках, а едно от тях беше плащане (SE в модела).
(Fitbit Pay работи с Revolut и с Curve (т.е. всяка с банкова карта).
Толкова ми хареса, че няколко месеца по-късно като излезе си взех Fitbit Charge 4 SE, предната продължава да я ползва жена ми.
Доста по-скъпа е бюджета Ви, но си залужава, потърсете на изплащане.

П.П.
Видях и втора употреба в olx за 100, 110, 115, 150 и 170 (тази пише, че е SE).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#9

Благодаря за отговора. Изгледах няколко ревюта на fitbit гривната и не се впечатлих. Честно казано не знам и защо и е толкова висока цената. Единственото, което ми хареса, е дизайнът. Изглежда много добре! Ще я проуча още малко и ще преценя дали да я поръчам от олх.но не съм голям фен на втората употреба. За функцията да мога да плащам - такова нещо на този етап дори и да го имам като функционалност, не бих го ползвал.
Цитирай
#10

Huawei Honor Band 5, това е твоята гривна. Има теми включително и от мен писани във форума, разгледай ги!

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97841

Huawei p20 lite 
Motorola One Vision
Amazfit GTS
Huawei Honor Band 5
Цитирай
#11

Благодаря за отговора. А имате ли наблюдение коя гривна дава по-точни показатели - Mi Band 5 или Honor Band 5? Сега гледах един тест на Honor Band-а в интернет на опцията за пулс и от 4 теста 2 бяха точни, а другите 2 се разминаваха с 2-3 удара. Струва ми се, че Honor Band 5 изглежда по-стилна, а и е по-евтина. Ще разгледам още малко.

Чета из нета, че скоро се очаква Honor Band 6 да излезне на пазара (все още няма обявена дата). Може и да поизчакам да видя какво ще дойде от "прокажeните" Huawei-ци. Smile Но ако имате още някакви предложения за часовници или гривни ги давайте. Да попитам - на Garmin и Bueuer (мисля, че така се пише) няма ли да са хубави гривните/часовниците? Beuer знам че правят доста добри устройства за мерене на кръвно. Всички знаем кои са Гармин в областта на GPS-ите и следенето на местоположението - може би ще са точни в измерването на крачки и други фитнес упражнения. Какво мислите?

Също така да попитам дали Honor Band 5 ще има някакъв проблем с телефон Самсунг?
Цитирай
#12

(2020-09-15, 19:18:55)N0comment написа:  Струва ми се, че  Honor Band 5 изглежда по-стилна, а и е по-евтина.

И според мен Honor Band 5 е по-стилната гривна
и идея си нямам защо Mi Band са по-скъпи
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)