Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi body composition scale 2 - първи впечатления
#1

Здравейте, не можах да се сдържа и ъпгрейднах до по-напредналия кантар на Xiaomi - този от заглавието.

Поръчан от Али експрес за 33.08$, което по курс от 29-ти август ми излезе 53.70лв.
Офертата беше с доставка от склад в Чехия, която пристигна днес с куриер на Спиди.

За съжаление ще ви разочаровам, защото вече е с вдигната цена и склад Чехия стои неактивен.
Иначе това беше линкът: https://a.aliexpress.com/_mrQmXTd

скоростта на доставка е горе-долу нормална като за 3.19$, така че оплаквания нямам.

За пореден път ZEPP (amazfit watch) приложението не иска да добави ново устройство и прибегнах до услугите (за кратко) на Mi fit, който в това отношение никога не ме е дънил, но просто не ми харесва Smile
А и не върви добре със Stratos (просто защото не показва цялата информация, която има в другото приложение).
Но да не се отплесваме.
Кантарът  е тук.
Впечатленията ми вероятно ще са само и единствено в този пост, понеже видях каквото имаше за гледане.
Комплектът (за моя приятна изненада) включва и 4 батерии mijia, които трябва да проверя дали не са презареждаеми (съмнява ме, но трябва да проверя).

Сравнено с по-ниския клас mi scale мисля че тежат еднакво.
Основната разлика визуално са 4-те "точки" на mi body composition scale 2, както и това, че мерната единица за тежест се настройва в приложението, а не с превключвател при батериите.
Съответно другата и основна разлика е мерките, с които разполагаме след едно теглене.

Едно уточнение: 1. измерванията ги извърших по чорапи, но в инструкцията пише bare feet, така че за по-точни мерки явно е добре да сме боси, но реших да ви го спестя Smile
2. измерването на баланс не съм го извършил още, понеже бях забравил за него.
3. има опция да се мерят малки обекти (например чанта, което е супер и по принцип е направено да измерва предмети с тегло от 100 грама до 10кг. Първо трябва да стъпнем на кантара, за да го активираме
4. За смяна на батериите ще ни предупреждава индикаторът с буква L
5. И ако случайно тежим над допустимото за кантара (150кг), ще видим индикация OL

Така че остава да видя какво се случва при частта с баланса (вероятно довечера вкъщи, че в работно време все се намира някой да прекъсне процеса)

За измерванията направо смятам да предоставя снимки, но ако не могат да се покажат правилно ще попиша още.
Реално имам и 4 заснети клипа, които ще помисля как да вмъкна, но прочетеното би трябвало да е достатъчно.
Аудио-визуалния материал ще бъде  достъпен на малко по-късен етап.

Това е засега от мен. Винаги съм отворен за въпроси, коментари и т.н
Съжалявам само, че офертата вече не е с активна доставка от европа.
Съответно ще се радвам, ако някой ми каже, че съм се набутал и има по-евтина цена някъде, за да може и другите желаещи да се обзаведат.

Приятен ден!

П.П - Все пак ще има видео:



Прикачени файлове Миниатюри
               
[-] 6 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • alexbg67, marincho, milenvn, milstan, petar37, redsys
Цитирай
Аксесоари
#2

Мерси за хубавата тема, колега! Относно доставките, няма нищо притеснително, защото ще се увеличават, а и цените ще падат. Току-що си поръчах един с доставка ДХЛ от Германия за 23.74 Е от МиХоум Тек Стор.

пп
Райфайзен ми го калкулира като 46,98лв.

Пп2
€ 18,97 30%OFF | Original Xiaomi Weight Scale 2 LED Screen Digital Mijia Electronic Smart Weight Scale Measuring Tool Bluetooth Mifit APP 150kg
https://a.aliexpress.com/_mrz52nD

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#3

Според мен даваш много пари за нормалната версия.
Проучи внимателно описанието и канцеларай поръчката, защото това, което видях на линка мери само килограми и нищо друго
Цитирай
#4

Така е , този е друга версия, преди няколко дни го взех (опростената версия) от em@g за 40 лева.
Цитирай
#5

Да, недоглеждане. дадох отказ, пък да видим. Не са длъжни да се съобразят. Поне се вижда какво да НЕ се поръчва.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#6

трябва да се съгласят, но ще си чакаш парите 1-2 седмици
Цитирай
#7

Ето една добра оферта BGN 53.48 20%OFF | Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 Smart Body Fat Electronic Scale,Mi Fit APP Control Body Monitor LED Display Health Analyzer
https://a.aliexpress.com/_mqogNMn

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
[-] 2 потребители изказват благодарност на petar37 за това мнение:
  • milstan, suffer
Цитирай
#8

Не можах да се сдържа. Ето и видео, което ще добавя в пост 1, защото тук неизбежно ще потъне.

Общо взето покрива казаното в началото на темата, така че имайте предвид, че има шанс да изгубите 12 минути гледайки го.

[-] 6 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • alexbg67, Just, marincho, milenvn, milstan, redsys
Цитирай
#9

Оф-топик. Излязоха пичове, че чак и се извиниха... Smile Вече мога да поръчам правилния артикул... отново... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#10

Много добро видео . Само да вметна(предположа) Накрая за индикация за пределно тегло OL - "О" най-вероятно не е цифра а буква , като Obesity или по-скоро Оver. Най- вероятно е описано в инструкцията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#11

Направих няколко опита с балансирането и записах какво показва през това време екранът на телефона.
С левия крак съм много зле, а затворените очи пречат много, но беше забавно. Трябва да се подобрят резултатите с времето.

Активирането на функцията става със следните стъпки:
                   

[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, redsys
Цитирай
#12

Вчера си получих парите от отказа, а днес чрез Спиди дойде и уредчето. Много приятна на външен вид джаджа.
Имам такъв въпрос, има ли приложение, различно от Ми Фит, което да обработва данни от различни производители, включително и смарт часовник от Хуавей?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#13

Не мисля, че има такова.
обикновено за нещата от Mi Home понякога има други приложения (на подмарките на Xiaomi и на производители, поддържани от арр-а), но при коренно различни марки не виждам как ще стане.
Цитирай
#14

В момента е наличен и в България на цена 55лв с доставката,дали е този модел?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

линк?
Цитирай
#16

Може би това:
Xiaomi Mi Body Composition Scale 2
Цитирай
#17

ами гледате този номер: NUN4048GL


NUN4056GL - отговаря на евтиния модел по принцип


изгледах видеото от моя кантар и на продуктовия номер (в ляво, където има китайски йероглифи) пише: XMTZC05HM, a другия номер е нещо подобно на NUN4048CN, така че четете добре описанията, гледайте снимките (макар че там стават най-много грешки, даже бях хванал jarcomputers с объркан код и им писах. При тях за 54.99 се продава този кантар вече: https://www.jarcomputers.com/Cifrov-kant...ml?ref=cat )
Цитирай
#18

(2020-09-24, 06:04:37)suffer написа:  линк?
Точно този от Емаг гледах.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

Здравейте, включвам се с въпрос относно изчисляването на Body Score. Преди месец си взех Mi body composition scale 2 и Body Score винаги ми е бил около 75-77 до преди 2 дена, когато свали с около 10 пункта и се движи около 65-67. Някой от мерките са ми подобрени, в сравнение с началото, а Body Score пада...Дали е някакъв проблем с устройството? Или се мери нещо, което не се показва?
Цитирай
#20

Здравейте! Допреди няколко дни като ми е отворен Mi Fit и като се кача на кантара, в приложението излизаха веднага показанията от измерването, и резултатите. Е вече не - никаква реакция. След измерването като отворя отново приложението в близост до кантара двете се синхронизират и показанията се актуализират с новото измерване. Някой има ли този проблем? Разкачих кантара от приложението, после пак го добавих - същата работа. Трих кеш на приложението - цъ. Mi Fita ли са омазали с някой ъпдейт, или нещо кантара се е сбъгясал?

Xiaomi Mi 9 lite
Цитирай
#21

Освен кантара какво друго устройство ползваш?
Цитирай
#22

Mi band 5

Xiaomi Mi 9 lite
Цитирай
#23

Можеш да свалиш Zepp. Логваш се със същия акаунт
Там, вероятно, ще ти липсва само и единствено снимането през камерата на телефона, но можеш да видиш дали везната ще се държи подобаващо. Ако е ок - чакаш да оправят ми фит, като е добре да им пуснеш един репорт, защото може да не са били уведомени за проблема.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • floydogi, nzim
Цитирай
#24

(2021-12-07, 06:47:23)floydogi написа:  Здравейте! Допреди няколко дни като ми е отворен Mi Fit и като се кача на кантара, в приложението излизаха веднага показанията от измерването, и резултатите. Е вече не - никаква реакция. След измерването като отворя отново приложението в близост до кантара двете се синхронизират и показанията се актуализират с новото измерване. Някой има ли този проблем? Разкачих кантара от приложението, после пак го добавих - същата работа. Трих кеш на приложението - цъ. Mi Fita ли са омазали с някой ъпдейт, или нещо кантара се е сбъгясал?

Не си сам, колега. Смених батерии, раздвоих и сдвоих обратно везната с телефона и понякога се синхронизират, понякога - не. Чакаме нов ъпдейт. Ще им напиша и аз обратна връзка, че не работи. С ми банд 5 няма ядове обаче.
Цитирай
#25

Здравейте,имам същия кантар.
До преди 10-15 дена си беше супер.
Сега не показва 0.00,а се включва от 1.75 .
Смених батерии,местих из цялата къща,рестартирах и нищо.
Ако го държа да не е на пода показва 0.00,сложа ли го и вече 1.75.
Чистих го,гледах дали някъде не е затиснато краче,не и не и това си е.
Ако славя батерията първото теглене е добре и после пак 1.75.
В гаранция е,но да питам първо тук дали не е нещо лесно за оправяне.
Благодаря.

З.Стефанова
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)