Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi 9 Изключен или извън обхват
#1

Здравейте.
Майка ми наскоро я зарадвахме с нов телефон redmi 9, но телефона прави супер тъпи номера.
Решавам примерно да и звъня, и ми дава телефона е изключен или извън обхват.Минават се може би 5 минути, и получавам смс, че вече е наличен.
Преди това използваше redmi note 5 и никога не е имало този проблем...
Някой има ли представа, защо го прави този проблем и как мога да го оправя.. защото новия телефон се оказва, че не върши главната работа за която е предназначен.
И двата телефона са използвани на едни и същи места и няма никаква разлика в използването им....
Redmi 9 е закупен от Citytel, и не е ръчкан руутван, модван и т.н.
Както е изваден от кутията, му е сложена сим картата от стария телефон и е започната работа с него..
Има ли решение на този проблем?

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
Аксесоари
#2

По принцип тези неща са от мрежата. Клетката забива на 4г и разговорът не може да бъде осъществен, защото телефонът не минава на 3г.
Вероятно сте на а1.
Едното от решенията е да се направи телефона да търси приоритетно 3г мрежа.
Вариант 2 беше да се ползва VoLTE, което при а1 не се поддържа.
Вариант 3 е да е дефектирала сим картата, което се оправя с безплатна подмяна
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • galev_90, ronnie72
Цитирай
#3

(2020-09-17, 05:55:53)suffer написа:  По принцип тези неща са от мрежата. Клетката забива на 4г и разговорът не може да бъде осъществен, защото телефонът не минава на 3г.
Вероятно сте на а1.
Едното от решенията е да се направи телефона да търси приоритетно 3г мрежа.
Вариант 2 беше да се ползва VoLTE, което при а1 не се поддържа.
Вариант 3 е да е дефектирала сим картата, което се оправя с безплатна подмяна

Апарата се ползва с теленорска карта.
Обикновенно сигнала е стабилен.И си работи и 4г-то
Дори на открито(барбекю с дървен навес, където е ползван и стария апарат  дълъг период от време, не е имало никога проблем с него, а с този си прави проблем 2 дена подред).
Ще видя да поразръчкам настройките, и ако не стане ще сменявам карта..
Дано се оправи.Язък за подаръка  Angel

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#4

Пусни му волте за всеки случай и виж дали някой колега няма да се сети за нещо по-полезно
Цитирай
#5

Ако е с 2 СИМ карти когато говориш по едната другата е изключена. Ако е с една смени картите с твоята например и пак пробвай.
Цитирай
#6

(2020-09-17, 06:42:10)suffer написа:  Пусни му волте за всеки случай и виж дали някой колега няма да се сети за нещо по-полезно

Аз исках на мен да си пусна VolTe, но тапанарите от теленор не искат.Звъня аз на оператор и казвам, че искам да си пусна волте.Щрака една кака на компютъра и ми вика не може да ви пуснем.Викам как така не може.Ами вие сте към група, и условията на групата не позволяват да пуснем тази услуга.
Разправях се, как така не могат да ми пуснат нещо, което телефона ми го поддържа и йок... 
Не искаха да го пуснат...
Телефона се използва с една сим карта.

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)