Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 5 II - Лични впечатления и коментари
#51

Периодично се стигаше до момент, след който не можех да си отворя "Скорошни приложения" с жест, а трябваше да включа квадратче-кръгче-триъгълник управлението или да рестартирам телефона. 

При снимане на по-слаба светлина с удължения затвор камерата забиваше и бавно запаметяваше снимката. Случвало ми се е да снимам, а снимка да няма. Веднъж дори се рестартира телефона. 

Имаше засечки от време на време, при навигиране из менюта или приложения някои анимации насичаха. 

При разговори понякога заглушавах микрофона с ухо, въпреки че не си отлепях телефона от главата. Аз мисля, че по-рано бях писал тук, че не съм го имал тоя проблем, обаче явно дръпнах дявола за опашката, защото започна да се случва, макар и не много често.

В общи линии бях почнал да се чудя защо дадох 1500лв за тоя бъгав телефон, добре че Sony с update-a си оправиха мизериите. 

На първо време за това се сещам.
Цитирай
Аксесоари
#52

Добър вечер. Никой не пише тук, затова ще си пиша сам. Включвам се, за да споделя откритието ми за издръжливостта на батерията. Както съм написал по-нагоре в темата, имам 30W зарядно освен оригиналното 20W, което идва комплект с телефона. Установих, че периодичното зареждане с него сякаш "обучава" устройството, че се зарежда бързо и батерията започва да държи осезаемо по-малко. При обичайното ползване(30-40 минути youtube на път за работа, Wi-Fi в офиса, около час youtube на път към вкъщи) стапяше батерията до под 20% с 3 часа, 3 часа и половина екранно време (screen on time). Зареждах устройството по всяко време- нощем с Battery Care, през деня в офиса, вечер след работа вкъщи. След известно време експерименти установих, че най-добре се държи при зареждане с 20W зарядното цяла нощ- включвам го към 23:30-00:00 и сутрин към 7 го изключвам (battery care го подготвя на 100% в 7 сутринта). По този начин с включено 120Hz опресняване успях да направя няколко дни поред 5 часа screen on time и да имам 21-23% батерия(след работа към 18:30-19:00). Днес изключих бързото опресняване на картината и до момента съм на 5 часа и 5 минути при 31%, като ползвах Waze при пътуване. Прилагам и снимка от преди малко.
   
Само напомням, че днес стават 1 година и 8 месеца откакто съм собственик на Xperia 5 II.  Tongue

Аз лично съм много доволен от телефона и се радвам, че се спрях на него. 

Лека вечер  Dance
[-] 6 потребители изказват благодарност на ivanoff101 за това мнение:
  • Diido0, DoryanY, ganchev, hegys, karas, L1892
Цитирай
#53

Моят телефон също почти на 2 години, се държи подобаващо добре с батерията. Само дето напоследък имам дрейн от Система Андроид 26% и услуги за Google PLay 12%, но скоро ресетнах до фабрични и чакам сами да утихнат.
Аз моят го зареждам с оригинално зарядно от Xperia 10 ii, което е само с 5-6W мощност и винаги го включвам на около 20%, не го чакам да пада до минимум.
Иначе в началото при андроид 10-11, дори съм правил и 8 часа на екран.
Надявам се да изкарам минимум 3 години с него, стига да не го бастисам при някое изпускане Smile
Такова добро и компактно телефонче не съм очаквал да излезе.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)