Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

com.google.process.gapps спря
#1

Здравейте! Имам един стар телефон Lenovo A6000. Върнах му фабричните настройки. Оттогава излиза съобщение "Процесът com.google.process.gapps спря, не работи Google Play - същото съобщение излиза и тогава. Изчистване на предпочитанията и данните за приложенията не помага. Какво ли не пробвах. Моля за помощ!
Цитирай
Аксесоари
#2

Провери в Настройки - Приложения - Управление на приложенията - Всички и провери за изключени приложения, ако има такива.

 
Цитирай
#3

(2020-09-17, 16:27:22)NoMaD написа:  Провери в Настройки - Приложения - Управление на приложенията - Всички и провери за изключени приложения, ако има такива.

Не, няма.
Цитирай
#4

Изчисти кеша на самото приложение.

 
Цитирай
#5

(2020-09-17, 17:46:29)NoMaD написа:  Изчисти кеша на самото приложение
Направих го много пъти.
Цитирай
#6

Свали арк файла на гугъл плей-а от интернет и опитай да го инсталиш,ако ти позволи устройството.
Цитирай
#7

(2020-09-17, 18:26:42)beko9 написа:  Свали арк файла на гугъл плей-а от интернет и опитай да го инсталиш,ако ти позволи устройството.
Пробвах и това  Bu
Цитирай
#8

Обнови ги всички . След фабрични са мнооого стари . Може и да стане .

Storstark
Цитирай
#9

На стария телефон ми излизаше такова съобщение след като натисна хоум бутона. Два пъти връщах фабрични и пак същото. В последствие се оказа ,че причината е в последната версия на Гугъл приложението.Върнах му фабричното и се оправи.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#10

С кой андроид е?Аз имам същото леново и на 4.4 го правише, ъпдейтниго ако не си на 5.0.2

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#11

(2020-09-17, 22:35:08)DoryanY написа:  С кой андроид е?Аз имам същото леново и на 4.4  го правише, ъпдейтниго ако не си на 5.0.2

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Ъпдейта остава наполовина. Какво да направя
Цитирай
#12

Как на половина, при него всичко става много бавно. Ти от системата ли го ъпдейтваш, трябва да няма проблеми, въоръжи се с търпение. Моя стои в чекмеджето за резерва. Стари телефони са и са ужасно бавни вече. Няколко пъти го понижавах до 4.4,че е по стабилна но спря да отваря гугъл плея, пиши че версията на андроид е стара, и за това го ъпдейтнах до новата.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#13

,,Няколко пъти го понижавах до 4.4,че е по стабилна но спря да отваря гугъл плея, пиши че версията на андроид е стара, и за това го ъпдейтнах до новата.''

Старият ми Самсунг е с 4.2.4 и няма проблем с Гугъл плей

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#14

Такова уведомение ми излизаше,но за гугъл сървисис ли беше или за стора не помня.И след ъпдейта повече нямаше проблеми.Леновото оправили се?
Цитирай
#15

(2020-09-18, 14:19:20)DoryanY написа:  Такова уведомение ми излизаше,но за гугъл сървисис ли беше или за стора не помня.И след ъпдейта повече нямаше проблеми.Леновото оправили се?

Не, за съжаление. Не се актуализира
Цитирай
#16

Добре, как така не се актуализира? Какво има на екрана?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#17

(2020-09-18, 17:16:42)Lupita написа:  Добре, как така не се актуализира? Какво има на екрана?

https://ibb.co/chVgtky
Цитирай
#18

Ти флашваш ли го?
Цитирай
#19

(2020-09-18, 19:28:28)DoryanY написа:  Ти флашваш ли го?

Не.
Цитирай
#20

Напиши в Гугъл your phone has not switched carriers and cannot be upgraded и ще видиш различни варианти, които се предлагат за разрешаване на този проблем. Явно е често срещано при този телефон.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#21

Опитай този съвет https://forums.lenovo.com/t5/A-Series-Vi...=1#3418084
Цитирай
#22

Най-добре преинсталиране с Flashtool. Работа с него може да видиш в тази тема.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)