Анкета: Използвате ли още запис на разговори? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, но от приложение от трети страни
20.00%
8
20.00%
Да, но с root
5.00%
2
5.00%
Не, откакто го махнаха с Android 9.0
15.00%
6
15.00%
Не, никога не съм го използвал
37.50%
15
37.50%
Не, даже се дразня на хората, които го използват
5.00%
2
5.00%
Да, чрез вградената опция от производителя
17.50%
7
17.50%
Да, чрез приложения, които са налични в Google Play
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли още запис на разговори?
#26

Който му се налага - да го ползва, който не е заинтересуван - да не коментира и учудва на другите на които им се налага.
А тази еврогейска регулация е изключително тъпа или користна да не може да се записва разговора.
Значи мен сульо и пульо ще може да ме записват, УЖ за моя сигурност, а когато на мен ми се налага, за да мога после да докажа какво съм казал и какво ми е отговорено - не моможе. Не е ли двоен стандарт това?
Скоро получих Q и едната ми програма за запис вече не работи. Другата пък си работи, но така влияе на звука, че не мога да доближа телефона до ухото си защото усилва звука почти като на високоговорител.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 5 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • Compare, DoryanY, dyaneff, fifth_root, milenvn
Цитирай
Аксесоари
#27

Освен имейл има и WhatsApp и Viber, които и най-неграмотните и скарани с технологиите ползват за щяло и нещяло.
Да записваш разговори и след това за седнеш и да ги прослушваш докато стигнеш до необходимата информация това е за хора без работа и с много свободно време.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#28

Бе така е, ама в крайна сметка, след като всичките ми разговори са под 3 мин, не ми е проблем да си отворя (обикновенно към средата е важната информация), да чуя 10те секунди, които ми трябват и да го затворя Big Grin А и ми се е случвало някой да обещае/каже нещо и после да се прави на ударен. Тук записа си идва на място - пускам го и той гледа като гръмнат Big Grin . Друга полза е когато разговаряш по телефон с някой банков служител/адвокат по дадена тема и искаш да чуеш повторно нещата на спокойствие (ако трябва с молив в ръка).
Абе до сега никой не се е оплакал, че я има тази опция - който не иска, да не я ползва Smile

Xiaomi 12X 8/256gb
[-] 2 потребители изказват благодарност на dancho2000 за това мнение:
  • fifth_root, milenvn
Цитирай
#29

Абе ако някой не го ползва защо обяснява на друг, който го, че било безсмислено, подло, тъпо (или колосалната глупост - било за хора без работа) и не знам си какво - това е по-тъпо? Явно има хора, на които по един или друг начин им върши работа, споделили са защо. То е понякога да запазиш за момента информация, ако не можеш да я запишеш. Някои го изкараха, че други едва ли не записват с часове разговори и после ги слушат вместо музика - хайде по-сериозно де!

Понякога информация не се изпраща по мейли точно за да я няма черно на бяло - за онези, които се вкараха във филма с изнудвания, законност... тъпотии.

Пример какво твърди един от операторите в Белгия: https://www.orange.be/fr/blog/enregistre...ne-android. Накратко: легално е да записваш разговори, просто трябва да го съобщиш и без да имаш лоши намерения с това ти деяние.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • DoryanY, milenvn
Цитирай
#30

(2020-09-21, 18:52:04)oxuboxu написа:  Който му се налага - да го ползва, който не е заинтересуван - да не коментира и учудва на другите на които им се налага.
А тази еврогейска регулация е изключително тъпа или користна да не може да се записва разговора.
Значи мен сульо и пульо ще може да ме записват, УЖ за моя сигурност, а когато на мен ми се налага, за да мога после да докажа какво съм казал и какво ми е отговорено - не моможе. Не е ли двоен стандарт това?
Скоро получих Q и едната ми програма за запис вече не работи. Другата пък си работи, но така влияе на звука, че не мога да доближа телефона до ухото си защото усилва звука почти като на високоговорител.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
Операторите и банките, по европейските правила винаги предупреждават, че разговора ще бъде записан! Ти колко пъти направи това? Въпросът е риторичен. Не казвам да не го ползваш. А който има какво да крие... нека да не ползва нищо, което го има черно на бяло! После се чудим защо сме най зле от ЕС.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#31

Основно го ползвам за да докажа на някого че не ми е казал определено нещо, и след тва ми вика аз ти го казах по тела.

Е пускам записите и им препоръчвам гинко билоба

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#32

С такива личности, които "не помнят" и видоизменят казаното (т.е. лъжат) по принцип ги избявам, а не да поддържам връзка с тях и да им "доказвам", че не са прави със запис на разговорите.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#33

Е как да ги избегна като са ми родители Big Grin Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#34

Зсписа си работи на редми 7а , в оригинал, с андроид 10, една от най полезните функции на телефона ми, върши чудесна работа

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#35

(2020-09-22, 11:32:23)BGDropche написа:  Е как да ги избегна като са ми родители Big Grin Big Grin

Прави се на интересен, не виждаш ли, че някои хора чак ги дразни, че ползваш такова приложение - искай да ти пращат писма и мейли.
Цитирай
#36

fifth root за изнудването само дадох пример, но защо някой да не го прави, ти откъде знаеш.
Големите фирми и като цяло фирмите се използват имейл и си говорят хората по телефона.
Но пък на който му трябва да го ползва, който го ползва казва защо, който не и той, за какво се сърдите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#37

Откъде знам, че не се изнудват хора така - откъдето знаеш, че се. Ти имаш ли кого да изнудваш с подобен запис евентуално? Освен това, в съда току-така подобни записи няма да минат. Имащите смелостта да изнудват ще съберат достатъчно материал за тази работа, както и връзки, не се вкарвайте в такива филми, повтарям се. Както се видя - дори подобни записи с потенциално премиера в тях бяха неглижирани дори.

Ползващите запис на разговори са дали съвсем прости (в добрия смисъл) причини, но върху тях се изсипват от неползващите го с какви ли не тъпотии и небивалици - разсърдени няма, има само... да не го квалифицирам, отношение от едната страна към другата.
Цитирай
#38

Ми то на такова ниво може и да е изнудването.
А за държавните записи, ти какво искаш, да си признае ли.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#39

Дай един пример поне де, еееее...

Явно не разбираш: то и да е вярно, няма да си признае, това е ясно. Въпросът е, че при все, че управлява държавата и всяка издънка и компромат са по-тежки в този случай, съответните органи неглижираха въпросните записи.

В съда могат да не приемат кадри от домашната ти камера за наблюдение, че хем се вижда какво се случва, та смятай за аудиозапис...
Цитирай
#40

Колкото и ти знаеш, че не се.
Явно разбирам и ти казвам, че държава казва какво и как да става, независимо колко си виновен, в случая тези хора са част от тази власт. Протестите са вид бунт, който може да стигне до Европейския съюз и от там да направят нещо или да стане някое зрелище тук и така.
Но не ми се занимава с политика тук.
Колкото ти знаеш, че не се изнудват, толкова и аз, че се, предположение, но не виждам защо да е невъзможно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#41

Аз за протестите не говоря, не съм споменавал тази дума или случващото се в страната - не е мястото за политика тук, така че ето - все пак не си ме разбрал явно.

Не знам кой е изнудван с такова, приканих те да дадеш пример, ако има такъв случай и си чувал за него. Нека ако някой изобщо знае да го сподели, сериозно, да оправдае параноята или пък току-виж я успокои.

Дал съм линк към белгийски оператор по повод записите.

Щом си мислиш, че големите играчи ще се изнудват със записи на разговори - добре. Те така някои показват съобщения и от социални мрежи, ама дали са истина... Отделно, самите те често са и премерени в това, което говорят по телефона (освен че ходят по срещи за да разговарят и то не на особено публични места), така че теоретично е възможно, ама практически... Все пак изнудването е сериозно нещо, не мислиш ли, че трябват по-сериозни компромати за такова?
Цитирай
#42

Спомена за премиера или да сме политически коректни.
Ми и аз те приканвам да ходиш от къща на къща да питаш кой не е. Ти не разбираш от даване на пример май, като даде пример с хляба и другите извръщения, трябва да те мисля, че си извратеняк ли.
Операторите ти казват, но ти ще кажеш ли на някой, че го правиш.
Не мисля, че някой ме изнудва, не ми налагай думи, казвам, че държавата ако реши да направи нещо, ще го направи, но това е с примера ти за премиера.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#43

Не ти е лесно: дадох премиерските, уж, разговори за пример каква сила могат да имат - явно никаква поне пред прокуратурата, това ние доколко ги вярваме е друго.

То изначално си беше издишала тезата за злоте намерения, затова се стигна с "ходи питай от врата на врата" - стигат ми само твоите стабилни доводи как стават тия работи, нямам нужда от повече.

Държавата и записването на разговори с приложения са много различни неща.
Цитирай
#44

Е какви сила да имат като държавата решава какво да стане с тях. Нали сегашното правителство е държавата, наивен ли си.
То изначало ти даваш довод, но и твоя е такъв, недоказуем, а предположение.
Няма да, но ти изнудването с тези записи го взимаш насериозно, а може да е между двама, които се познават.
А защо го спряха Google, май защото не го ползва почти никой.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#45

Ми да де: в пробита държава кой големец ще се пребори с друг на базата само на записан разговор? Я да видим сега кой е наивен...

Ако искаш да си мерим доводите - добре. А защо Гугъл спряха тяхното не мога да ти кажа, питай си ги тях и си води статистика колко хора по света го ползват. 

Ако двама познати ще се наддумват кой какво казал и за доказателства ще вадят разговори, то това да наричаш изнудване... Това са дребни неща и то за между приятели. Ако пък са сериозни - заслужено единият ще прекрати контактите си с другия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#46

Еми да, именно, никой, къде видя, че казвам, че това ще стане.
Отначало примера ми е за познати, никога не съм давал пример за нещо по-сериозно, защото е смешно да се изнудва по такъв начин, но може би трябваше да го кажа в началото, защото всеки го разбира по различен начин.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#47

Добре де, друже, аз изначално не съм визирал теб, а някои изказвания, които счетох за направо обидни или прекалени.
Цитирай
#48

Ма да се дразнят, няма да стигнат до никъде.

Който иска да си записва се ще намери начин.

Аз лично записвам всеки, това не означава че ги слушам.
Много по лесно е когато ме пратят някъде да правя нещо и съм разсеян и не слушам да си пусна записа и да чуя вместо да звъня и да ми се обясняват като на идиот дет не помни кво трябва да прая.

[Изображение: IMG-20200923-165845.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • extremee13, milenvn
Цитирай
#49

Точно,прослушва се само което не е разбрал човек,или се съмнява да не е обърка,някой да не си е помислил че си прослушваш всички раговори Smile ,това и на сила не мога да го направя.То и по вайбър или друг писмен отговор да ти пратят,нали пак е готов текст който всеки може да си го запази.
[-] 4 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • BGDropche, extremee13, fifth_root, milenvn
Цитирай
#50

Е как ,без записвачка на къде!
Единствено я ползвам с идеята че като позабравя нещо чуквам на разговора и си опреснявам мисълта .Да не звъня примерно на хората да ги питам повторно за някакви координати или данни ,дата ,час на събитие някак си неприятна работа, за друго не ми се е налагало да я ползвам .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)