Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси, свързани с батерията на Samsung Galaxy A71
#1

Привет, колеги!
Как се представя батерията при вас? Тази нощ забелязах, че е паднала с 2%. Нямам нищо включено: мобилни данни и wifi само, когато ги използвам и след това ги изключвам; GPS, синхронизация, Always on Display също не използвам. Поставил съм всички приложения в дълбоко спящ режим, с изключение на тези, които не позволяват. Ограничил съм също така всички възможни приложения да не се изпълняват във фонов режим, но въпреки това продължават (на скрийншотите се вижда).
Телефонът е закупен преди две седмици и все още не съм правил никакви актуализации на софтуера. Забелязах до момента, че най-бързо пада батерията при работа с камерата. При използване на wifi и като цяло се държи доста добре.
Вие по колко часа дисплей правите с едно зареждане? Как ви се струва при мен времето на дисплея? Нормално ли е, малко ли е?


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-09-23, 05:52:24)faceless_man написа:  Привет, колеги!
Как се представя батерията при вас? Тази нощ забелязах, че е паднала с 2%. Нямам нищо включено: мобилни данни и wifi само, когато ги използвам и след това ги изключвам; GPS, синхронизация, Always on Display също не използвам. Поставил съм всички приложения в дълбоко спящ режим, с изключение на тези, които не позволяват. Ограничил съм също така всички възможни приложения да не се изпълняват във фонов режим, но въпреки това продължават (на скрийншотите се вижда).
Телефонът е закупен преди две седмици и все още не съм правил никакви актуализации на софтуера. Забелязах до момента, че най-бързо пада батерията при работа с камерата. При използване на wifi и като цяло се държи доста добре.
Вие по колко часа дисплей правите с едно зареждане? Как ви се струва при мен времето на дисплея? Нормално ли е, малко ли е?
Е колега то 2% нормално си пада с включено вифи и джипиес. Постоянно включения дисплей не го ползвам никва файда само бута по 1% на час. Зависи как го ползваш стопявам го за 12 часа и също така мога и 4 дена да карам само на разговори и малко интернет. Мобилните данни не ги изключвам, че ползвам вайбър и месенджер. Камерата винаги дърпа батерията. Свиркай си и си го тормози телефона.

Samsung S23 Ultra 
Цитирай
#3

@iliano9885 по принцип, ако не използвам активно интернет и малко разговори издържа до 3 дни с едно зареждане. Как ти се струват часовете на дисплея от снимките? Нямам представа колко се приема за нормална работа по часове, затова питам.
Цитирай
#4

Ползвам телефона малко над месец време. ООД е активен при докосване на екрана. В началото го ръчках повечко с гледане на клипове, мейли, цъкане на хром в едно мое уеб приложение за мониторинг, фейсбук, месинджър, вайбър, камера, ровене по настройките и т.н. Средно с 5-6 часа дисплей, като съм стигал максимално до 9 ч. и 8 м., но е имало междувременно зареждане.

Тази седмица по статистика средно около 4 ч. и 30 м., като на 17 септември - 6 ч. и 51 м., на 18 септември 5 ч. 56 м., на 19 септември - 3 ч. и 2 м., 20 септември - 4 ч. и 7 м., 21 септември - 5 ч. 11 м., 22 септември - 3 ч. 11 м., а днес до момента 2 ч. и 1 м. Дневно порведжавам по около 8-10 разговора максимум, макар да има дни с доста по-малко примерно 2-3. От 08 август до днес имам общо входящи и изходящия разговори - 70 часа 54 м. 53 сек. Няколко съобщения в месинджър или вайбър дневно, но не дълги диалози. Wi-Fi или мобилните данни са ми постоянно включени, а през деня са включени, GPS и блутут, защо имам смарт часовник, който се свързва с телефона докато го нося. Последно какво забелязах, свалих телефона от зарядното зареден на 100% точно в 10.00 часа сутринта. Пътувах и използвах 1 ч. и 18 мин. навигацията Гугъл Мапс. Направих 153 снимки и 5 видеоклипа, като всичките са с продължителност под 1 мин. Използвах около 20 мин. Фексбук и отговорих на 3 съобщения в месинджър. Проведох 4 разговора средно по около 3 мин. През цялото време GPS, блутута и мобилните данни бяха включени заради смарт часовника. В края на деня разглеждах снимките и шернах папка в Гугъл диска, за да може компанията, с която бяхме да си споделим снимките и видеата от разходката. В 22.45 часа батерията вече беше на 10% и сложих телефона да се зарежда. Тоест изкара около 12 часа с това натоварване.

Споделих подробности около начина ми на използване на телефона, защото аз също се чудя дали това е нормално за батерията. Каквото и да правя, максимум 24 часа издържа и трябва да зареждам. Някои как ги постигат тези 2-3 дни, нямам идея. Тоест усещането ми е, че въпреки уж яката батерия, тя пада сравнително бързо. Ще се радвам повече хората с такъв телефон, също да споделят подробности около начина им на използване и поведението на батерията, за да направим някакво долу-горе сравнение въпреки, че не толкова точно. И още нещо, което установих - за около 7 ч. и 10 м. непрекъснат включен дисплей със смесено ползване, батерията от 100% заминава и телефона се изключва.
Цитирай
#5

@nsals благодаря ти за изчерпателният отговор.
Не зная как постигаш по 4-5, дори и 6 часа дисплей, но предвид снимките, които публикувах, моят резултат е отчайващ или аз не разбирам нещо. Sad На теб лично как ти се струват моите резултати на батерията? Защо като съм поставил всички приложения, които позволяват в дълбоко спящ режим, продължават да консумират данни на заден фон? При нормално използване на телефона, с малко разговори и слабо използване на интеренет и камера е възможно да изкарам 2-3 дни.
Цитирай
#6

(2020-09-23, 16:44:58)faceless_man написа:  @nsals благодаря ти за изчерпателният отговор.
Не зная как постигаш по 4-5, дори и 6 часа дисплей, но предвид снимките, които публикувах, моят резултат е отчайващ или аз не разбирам нещо. Sad На теб лично как ти се струват моите резултати на батерията? Защо като съм поставил всички приложения, които позволяват в дълбоко спящ режим, продължават да консумират данни на заден фон? При нормално използване на телефона, с малко разговори и слабо използване на интеренет и камера е възможно да изкарам 2-3 дни.

Засичането на статистиката за включен дисплей е от 00.00 часа до 00.00 часа, тоест за 24 часа, а не е от зареждане до зареждане на батерията. Аз навъртам 5-6 часа дисплей, но НЕ от зареждане до зареждане, а просто в този 24 часови интервал по толкова използвам телефона. Инак споделих в предния си пост, че за около 7 ч. и 10 мин. със смесено ползване нонстоп, батерията пада от 100% до изключване на телефона. 

Колкото до твоето ползване, мисля че 2 до 3 дни е напълно нормално, че даже и доста, но пък ти си наложил прекалено много рестрикции, като си поставил много приложения в спящ режим. Аз лично имам само едно, защото наистина хаби прекалено много енергия и го ползвам рядко, само когато се налага. Смятам, че телефона трябва да ни служи в пълен капацитет.

Принципно за две седмици батерията ти трябва да е влязла в работен режим. Аз забравих да споделя, че когато взех телефона понеже ми дойде по куриер и се опитах да го включа за първи път, нямаше никакъв фабричен заряд на батерията, което за мен беше странно, понеже никога до сега не ми се беше случвало. И всъщност очаквах повече от батерията при положение, че е 4500mah,  макар че то и дисплея си е доста голям.

Ако и други се включат в дискусията и споделят опит, ще е полезно.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#7

Определено не знаех, че статистиката за включен дисплей е в часови интервал от 24 часа, а не от зареждане до зареждане на батерията. Предвид това, моето потребление на телефона е доста малко, съответно затова и правя по 1-2 часа с включен дисплей.

Моят телефон също пристигна с куриер, но имаше фабричен заряд на батерията. До този момент не съм оставял батерията да падне напълно и да се изключи апарата. Въпреки наложеният спящ режим на всички приложения, които позволяват, продължават да се изпълняват на заден фон и не мога да разбера защо? При теб, кое е приложението в спящ режим, което хаби значително количество от батерията?

Винаги, когато правя оптимизация в раздел "грижа за устройството" ми показва, че има няколко приложения, които се изпълняват във фонов режим и ме съветва да ги затворя. Това вероятно са приложенията, които фабрично не позволяват да се поставят в спящ режим.

И аз, както и ти, очаквах повече от батерия, която е 4500mah, но се надявам като направя ъпдейтите да се подобри. Немаловажен фактор е и големият дисплей.
Цитирай
#8

При първото зареждане изчакахте ли да падне батерията до 0%?
Цитирай
#9

Не се препоръчва такъв дълбок разряд на батерията по принцип, както за първото, така и за последващите зареждания също.

 
Цитирай
#10

Да падне до 0% е добре, но през няколко месеца на един път.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • faceless_man
Цитирай
#11

Преди да върна фабричните настройки, батерията показваше приблизително колко дни и часове ще издържи след последното зареждане. След като върнах фабричните пише: "изучаване начина на ползване на батерията". Заредих го и продължава да изписва този текст, вместо приблизителното оставащо време. Някаква идея защо е така?
Цитирай
#12

Я в началото пак ли така е било, защото е нормално да ти изучи ползването след някакъв период, но не и за ден.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

(2020-10-11, 13:19:03)faceless_man написа:  Преди да върна фабричните настройки, батерията показваше приблизително колко дни и часове ще издържи след последното зареждане. След като върнах фабричните пише: "изучаване начина на ползване на батерията". Заредих го и продължава да изписва този текст, вместо приблизителното оставащо време. Някаква идея защо е така?
След още 3-4 зареждания ще се оправи. Спокойно.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на nikiberk89 за това мнение:
  • faceless_man
Цитирай
#14

@nikiberk89, ако правилно разбрах, батерията изучава начина на употреба след нулиране на фабричните настройки и според това показва приблизителното време на издържане с едно зареждане?
@hazART след като върнах фабричните настройки стана така и като мина първото зареждане след нулирането продължава да е така.
Не мога да разбера, защо след като имам само три активни приложения във фонов режим (с изключение на тези, които по подразбиране не могат да се изключат), а всички останали са в режим на "дълбоко заспиване" батерията пада с по 1% на няколко часа без да използвам телефона въобще. Дори вчера вечерта към 23 часа го свалих от зарядно на 100% и без да го използвам, сутринта в 8 часа беше на 98%. При вас така ли е?
Цитирай
#15

Да, батерията ти изучава ползването, но за по-дълъг период.
Не знам, но така беше и с Note 9, то като цяло при всички Android телефони е така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Да, въпреки големите ампери с които са захранени.
Цитирай
#17

Здравейте,
Нормално ли е батерията да е 74% в момента.
Според мен пада бързо.Изключен е в 9:30 сутринта, като са наравени 5,6 снимки и няколло минути mesenger и Google, сваляне на някоя темичка и това е.
Благодаря ви.
Цитирай
#18

Ако AOD е бил включен постоянно, да.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Благодаря.
Да винаги е включен.
Надявам се да се мормализира батерията при следващи зареждания и да държи повече.
Цитирай
#20

Ако ти е чисто нов, ще мине време докато ти изучи ползването, но за Always On Display, няма нужда да е включен постоянно, задай му от час до час, който искаш или пък виж опцията за 30 секунди. Но да седи постоянно е излишно според мен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Това му е 3то зареждане втора седмица ползвам,но на батерията пише изучаване защото върнах фабричните.
А дали защото не зареждах 12 часа и повече от два дни не държи,а не се ползва много както писах???
За AOD наистина така ще направя.
Дано се оправи наистина.
Цитирай
#22

Това за 12 часа беше в миналото, на днешните телефони не им е нужно. Да, в момента ти изучава ползването и се оптимизира, но трябва да мине време и ще е по-добре.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

Не, не е от това, а и вече не е задължително. Изчакай просто няколко цикъла разряд-заряд за калибриране на батерията.

 
Цитирай
#24

Много ви благодаря.
Както казвате, явно трябва още няколко цикъла и дано всичко се нормализира.
Цитирай
#25

Здравейте, според вас това по-долу на снимките добре ли е за издръжливостта на батерията. Аз мисля, че е малко, или е нормално  при това ползване, а дали ще се оправи след няколко пълни цикъла за да издържа повече!?!
До днес сутринта пишеше изучаване на батерията и преди един час вече изписваше 20 часа оставащи.
Като телефона е изключен от зарядното вчера в 10 часа сутринта. И към момента е 34%, а като часове изписва 17 часа.
Възможно ли е толкова часове да издържи до утре..
Благодаря ви. Undecided Undecided Undecided


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)