Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси, свързани с батерията на Samsung Galaxy A71
#26

То зависи и какво използваш повече, дали wifi или 4G. Още се учи. А и темите и те са консуматор донякъде.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#27

Колеги, имам питане, относно батерията. Направи ми впечатление, че по време на зареждане, в режим на заключен екран, надписа с оставащото време до пълно зареждане и процента на заряд, ту е по-блед, ту стане нормален. Да не би да има значение на колко процента го включвам за зареждане и като достигне определни проценти тогава да стане текста нормално светъл? Изключил съм опцията адаптивен дисплей, ако това е от значение. Дори ми се случва при светната нощна лампа почти не се вижда текста, а като я загася е блед и след определено време се оправя. Забелязах, че това се случва, когато сложа батерията да се зарежда с малко останал заряд, да кажем 17-18% и като качи над 20-25% вече се нормализира и текста се вижда ясно без значение от осветлението - естествено или изкуствено.
Нормална ли е тази ситуация или е някакъв бъг? При вас да се е случвало подобно нещо?
Цитирай
#28

Привет отново.
Да попитам...вече от Петък  батерия не е на изучаване , а пише колко би трябвало да държи като дни и часове.
Мислите ли, че това дето пише е наистина толкова оставащо  или е просто ориентировъчно.
Понеже вчера го изключих сутринта в 06:00 и изписваше два дни и часове не си спомням дали имаше. В момента е на 56% и изписва 1 ден и 4 часа, което не вярвам да се получи.
Демек и утре целия ден да издържи..тъй нали.
А и не вярвам да се оправи издръжливостта на батерията.
Защото при вижте: тези стойности по-долу е малко издръжливостта мисля.
При вас как е. Това е 4-то зареждане.
Благодаря ви.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#29

То това от доста неща зависи. Като начало, опитай да направиш някоя друга "оптимизация" и виж след това как ще е. В краен случай бих предложил връщане на заводски настройки. Под оптимизация имам предвид деактивиране на приложенията които не ползваш, активиране на тъмния режим, спиране на синхронизацията и може би локацията. Ако не ползваш много често някои приложения може да ги поставиш в спящи приложения и дълбоко спящи.
Цитирай
#30

От известно време забелязвам, че режима на захранване на батерията от "Оптимизиран" + включена опция "Адаптивно пестене на енергия", автоматично понякога преминава на "Режим пестене на енергия" и се налага ръчно да върна режима "Оптимизиран".
От какво може да се получава това? Да не би да има общо с това, че освен режима "Оптимизиран" съм активирал и "Адаптивно пестене на енергия"?
В скрийншота, който е прикачен са показани опциите, които съм активирал в "Режим на захранване" на батерията и менюто с разширените настройки.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#31

Колеги, здравейте отново.
Как ви се струва това  потребление по-долу на снимката за батерията.
Мисля не е добре, защото е изключен сутринта в 09:00 часа от зарядното и в момента е на тези 47%.
Блаходаря ви.?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#32

(2020-11-19, 19:57:25)slavi87 написа:  Колеги, здравейте отново.
Как ви се струва това  потребление по-долу на снимката за батерията.
Мисля не е добре, защото е изключен сутринта в 09:00 часа от зарядното и в момента е на тези 47%.
Блаходаря ви.?
Според мен си е съвем наред. Аз съм с А51, който е с по-малка батерия и се държи по същия начин. Като гледам си ползвал Фейсбук и програмите за чат. И пак според мен, прекалено много значение му отдаваш! Телефона е вещ, чиято роля е да ти служи, а не ти на нея! Извинявам се, ако звучи грубо, но няма да си с този телефон още 20 години! Използвай го и му се радвай и не издигай батерията в култ. Като се развали ще си вземеш друг Smile

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

Много ми е интересно решението по въпроса за издържливостта на батерията на"faceless_man"!!
За какво тогава го имаш този телефон като си му спрял практичеси всичко което го прави смартфон,купи си тога една Nokia 1616 и се радвай на 
дългия и период на разреждане!
Така или иначе след 1,5 - 2 години ще си купиш друг,телефона трябва да ти бъде роб,а не ти на него!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)