Анкета: Бихте ли си купили телефон от AliExpress? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, купувал съм и не съм имал проблеми
55.77%
29
55.77%
Не, защото нямат гаранция за България
36.54%
19
36.54%
Не, нищо не бих си купил от AliExpress
7.69%
4
7.69%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили телефон от AliExpress?
#26

(2020-09-26, 18:58:35)stenlius написа:  Каква митница ако е от европейски склад? Big Grin

Sent from my P30

Питай да ти кажа! Няколко страници назад съм описал моя случай подробно! Покупкста ми не е от алито, а от ибей.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари
#27

Отново ще подчертая дебело- няма митница, ако телефона е поръчан от големи и сигурни търговци в Алиеспрес като Голдуей и Ми Глобал сторе с тяхната доставка с DHL или от полският склад/ други европейски складове, като показаният по горе пример за Xiaomi Poco F2 Pro.

Във форума ще намерите линкове към доказаните търговци за всеки телефон в темата за покупката му, където може да пазарувате спокойно и да сте сигурни. Много ясно, че ако някой поръча от знаен или незнаен продавач с обикновена поща- е възможно да изпита проблем. По същият начин, по който в интернет е пълно с оплаквания за отказана гаранция от разни гаражни магазинчета в България.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • fifth_root, milss
Цитирай
#28

(2020-09-26, 19:12:46)pepy1 написа:  Покупкста ми не е от алито, а от ибей.

Ибей няма нищо общо с Алиекспрес!!! Моля да се прави разграничение между различните платформи и да не се подвеждат потребителите!!

Алиекспрес е шанса за българският потребител да избегне безумните търговски надценки в Бг, достигащи до скандалните 30 % от крайната цена и да си вземе устройство на разумна цена, избягвайки посредниците тук!! Също така пазаруването оттам ви позволява да избегнете покупката от и сключването на крайно неизгоден двугодишен договор с мафията от тройният картел, която пробутва тук едни от най-лошите условия за мобилни услуги в цяла Европа!!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#29

Не е така, митото си е мито от трети страни ( не в ЕС)

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#30

Няма мито, не знам как да ви обясня и защо е толкова странно и трудно за разбиране за някои хора. Моля разгледайте последните 3 страници в темата за покупка на Xiaomi Poco F2 Pro, както и отзивите под линка в самият Алиекспрес- като маркирате само отзиви от България. Над 50 коментара има вече от реални купувачи от България в двата магазина, доставящи от полският склад, за факта, че телефона е без митница и пристига за няколко дни до вашият адрес с куриер на Спиди.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#31

Момчета, телефоните от европейски складове идват с куриер - DHL packet; DPD; GLS... Smile. Какви митници ви преследват. Това НЕ е пощенска пратка. Ако е имало налози - а то е имало, те са платени при вноса в ЕС - дали Германия, Полша или някъде другаде няма значение. Китаецът си знае къде му е най-изгодно да ги внася.
Какви случаи някой е имал със стоки от ибей или какво пише в сайта на Български пощи няма значение за конкретната тема, що се касае до европейските складове на доказалите се търговци от Aliexpress.

Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • fifth_root, milenvn
Цитирай
#32

(2020-09-26, 19:57:33)stenlius написа:  Какви случаи някой е имал със стоки от ибей или какво пише в сайта на Български пощи няма значение за конкретната тема, що се касае до европейските складове на доказалите се търговци от Aliexpress.

Точно така, благодаря!! Ето и скрииншот от отзивите на реални купувачи от България- няма мито!!!


[Изображение: 31752681.jpg]


Цитирай
#33

Темата за АлиЕкспрес, той за Ибей подхванал... Осъзнай се.
Цитирай
#34

Благодаря за хейта! Не ме вълнуват мнения на потребители, аз знам при мен как е било, моето също е мнение на потребител. Бъдете здрави , и помнете, коганто Ви се случи на Вас, както на мен веднъж за 10 години - тогава да не бъдете изненадани, защото налога го плаща крайния клиент, не европейския склад!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#35

Няма хейт към вас, просто не му е тук мястото на личният ви опит с платформата на Ибей. Тук говорим само за Алиекспрес и големите предимства, които тя предоставя на потребителя. Едно от тези предимства, освен значителното спестяване на средства е възможноста за пазаруване от европейски складове, откъдето телефоните идват бързо и гарантирано без митница директно с куриер до вратата на вашият дом!

Вече има стотици отзиви от доволни потребители, както тук във форума, така и на платформата за коментари след покупката на Алиекспрес.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#36

На мен до сега в али нито един магазин не ми е позволил да купя стока от европейски склад! Не говоря за dhl доставка, а стандартна пощенска.
Цитирай
#37

(2020-09-26, 22:09:20)eksoldier написа:  На мен до сега в али нито един магазин не ми е позволил да купя стока от европейски склад! Не говоря за dhl доставка, а стандартна пощенска.

Пресен пример: https://www.aliexpress.com/item/40009035...4c4dfATfHJ


[Изображение: 01.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#38

Нямат канал от Испания. Полша или Германия.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#39

(2020-09-26, 22:09:20)eksoldier написа:  На мен до сега в али нито един магазин не ми е позволил да купя стока от европейски склад! Не говоря за dhl доставка, а стандартна пощенска.

Ето: https://www.aliexpress.com/item/40010345...4-_dV0R5XK

Избирате стандартна доставка от Полша. Получавате безплатно доставка с куриер на Спиди до вашият адрес за 5-6 дни. Разгледайте и десетките отзиви от доволни клиенти от България (маркирайте под обявата отзиви само от нашата страна).


Цитирай
#40

Супер. Не бих взел пак телефон. Имам няколко в шкафа. Но е добре да се знае, че има варианти.
Цитирай
#41

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99693 То има тема за трите платформи.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#42

(2020-09-26, 22:09:20)eksoldier написа:  На мен до сега в али нито един магазин не ми е позволил да купя стока от европейски склад! Не говоря за dhl доставка, а стандартна пощенска.

Избора в Алиекспрес непрекъснато се разширява и вече можете да поръчате от полският склад не само телефони! Една от най-култовите и качествени Bluetooth колонки, осигуряващи над 12 часа нон стоп музика, устойчива на прах и пръски вода вече е налична за доставка от Полша- за около 5-6 дни е на вашият адрес. Излиза 28.18 долара или около 47 лв. в момента:

https://www.aliexpress.com/item/32830972...b201603_53

Обърнете внимание на българските отзиви под обявата- всички хвалят качеството и звука на колонката, както и бързата доставка- една седмица от Полша!! Куриера е същият, както и при Xiaomi Poco F2 Pro Smile

[Изображение: 31761332.jpg]
[Изображение: 31761336.jpg]


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#43

Аз няколко дена вече слушам Anker motion+ в кухнята. Невероятен звук за толкова малка колона! Чета, че от Полша идва в България за два дена с dhl. Мойта дойде нормална поръчка от Китай. Нямаше опция за Полша като поръчвах.
https://****/30gQPRM
https://youtu.be/G4YHFMpmeSk
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#44

(2020-09-29, 11:44:20)eksoldier написа:  Нямаше опция за Полша като поръчвах.

А сега вече има. Това говори, че асортимента в този склад постоянно се увеличава- много добра новина за потребителите!!

Poco F2 Pro от полският склад също се радва на сериозен интерес. За последните няколко дни има нови 6 отзива от доволни потребители от България, публикувани след моят от онзи ден.


Цитирай
#45

Не бих си купил телефон от AliExpress, защото си купувам от OLX, но подкрепям хората, които си купуват от там, защото няма нужда да се набутват с 500, 600лв. от Техно верига или да плащат скъп план, за да вземат телефона по-евтино.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • DoryanY, milenvn
Цитирай
#46

Ali-то са 10 пъти по коректни от нашенския Емаг. Купувал съм какви ли не неща и съм доволен

LG Bello 4.4.2 => Huawei P20 Pro
[-] 3 потребители изказват благодарност на NikShtain за това мнение:
  • dobs7z, eksoldier, milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)