Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 8T CPU Usage въпрос
#1

Скоро забелязах, че в покой имам доста висока натовареност на процесора и съответно висока температура - варира между 42-53 градуса, а честотата не пада под 1000мгз като всички ядра са активни. Това нормално ли е, защото преди не съм ползвал подобни софтуери и не знам какви са били температурите, но за няколко дни пробвах Cpu-Z, Aida64 и Devcheck и температурите са идентични. Нямам особен дрейн на батерия - в покой за около 8 часа на 4г бута 3-4% и Sot 7 до 8 часа. Няма приложения работещи на бекграунд, освен системните и месинджър. При сканиране за вируси не излиза нищо.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом буташ 7-8 сот значи всичко е наред.

Няма за какво да се притесняваш според мен.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Гледам в нета натоварен държи подобни температури, а в айдъл 32-35. Ако може някой със същия телефон да сподели при него как е положението да знам дали връщам към фабрични.
Цитирай
#4

В покой моя 8T поддържа стабилно под 30°. И на мен ми се струват малко високи температурите ти, но изглежда, че всичко ти работи нормално.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#5

А може ли да кажеш при теб какви са честотите на процесора и всички ядра ли са активни в покой, понеже се съмнявам и 8те ядра да са активни на 20-30%.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)