Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ips lcd vs super amoled?Какво е вашето мнение?
#1

Доста прочетох по темата. И масово за предпочитане се казва, ще е Super amoled. Много хора се оплакват от главоболие от Lcd дисплейте. Жена ми вчера си взе Samsung a51, а аз съм Huawei p20. След доста гледане на клипчета и на двата телефона едновременно, повече ми харесва на Huawei. Изглежда ми по-детайлно всичко. Споделете и вашите мнения!
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих заложил на oled матрица
Цитирай
#3

Super amoled естествено, заради истинското черно. Друг въпрос е, че някои производители (като Samsung например) засилват цветовете до прекалени (нереални) нюанси и създават илюзията в хората, че всички със Super amoled дисплеи са такива, но в действителност не е така.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

Samsung правят най добрите олед матрици, за техните си телефони нямам впечатление, може би само от ноут 20 ултра и там е уникален. Иначе Бое също правят нелоши матрици а ЛЖ мисля че са най зле , поне така го е показала практиката, под зле имам предвид с най-много дефекти.
Цитирай
#5

О, това е тема, по която има какво да се изпише (като например, че ако на диодите голямата реклама е черното, то антирекламата им е бялото - при IPS LCD то е по-бяло), но ако е за накратко: Super AMOLED може да има някои недостатъци спрямо IPS LCD, но като цяло е с повече плюсове и възможности. Но нещата опират и до какво качество на технологията ще попаднеш.

@Andon0v, LG се справят по-добре при телевизорите и то на по-ниски цени, но неведнъж е коментирано, че Самсунг е скъпа компания и определено присъстват дотолкова на пазара, че не им пука.
Цитирай
#6

Само олед.
Заради AOD.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#7

Минуса на оледа е прогарянето, ако се ползва постоянно на пълна яркост и на статични изображения. Друг минус са сините субпикселчета, най често изгърмяват, щото гълтат най много ток и екрана позеленява, но мисля че вече производителите ползват техники за ограничаване на недостатъците им.
Цитирай
#8

И двата са добри,единия икономичен,другия с екстри

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#9

Абсолютно вярно. Пише, че бялото на Lcd е по-истинско бяло. На мен също ми харесва Amoled дисплея, но не е толкова детайлен като Lcd. Два дни гледам и сравнявам едновременно и това си е.
Цитирай
#10

Друг плюс на ips екраните е ниския ШИМ,ето едно видео https://www.youtube.com/watch?v=OjcBlcyb-MU
Цитирай
#11

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98009 Повече се харесва OLED.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Това е така, защото повечето потребители тук са със Самсунг!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#13

Ами не е заради това: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99634.
Цитирай
#14

Дисплеите на Самсунг  са най добри според DisplayMate,всяка година техен дисплей е класиран на първо място при смартфоните https://www.digital.bg/samsung-galaxy-s2...17529.html
Цитирай
#15

pepy, не е само заради Samsung, а че доста производители преминаха на OLED, Apple, Xiaomi, SONY, Huawei преди техните флагмани бяха все с ips.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Нормално, технологиите се развиват и всички искат да са с най-новото и модерно
Цитирай
#17

(2020-09-28, 08:03:23)DoryanY написа:  Дисплеите на Самсунг  са най добри според DisplayMate,всяка година техен дисплей е класиран на първо място при смартфоните https://www.digital.bg/samsung-galaxy-s2...17529.html

Най-добрите са не само в света, ами дори в Слънчевата система , както и в около 40% от галактиката ни!
Според мен! 
И това го пиша напълно безплатно, без даже Самсунг да са ми набутали пачките, че да пиша колко са велики !
Цитирай
#18

Няма как IPS да има повече детайли от Amoled

Колко пъти съм сравнявал и IPS а е сякаш рисуван с бойчки

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#19

То реално затова телефоните с ips са по-евтини

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Цитирай
#20

(2020-10-01, 13:51:25)BGDropche написа:  Няма как IPS да има повече детайли от Amoled

Колко пъти съм сравнявал и IPS а е сякаш рисуван с бойчки

Има как-много зависи как е настроен самият екран.
Ако IPS-ът е настроен на нормални нива, а OLED екранът (примерно на Samsung, които знаем ,че са най-зле от всички) показва само един напомпан цвят, който вади очи, както и една брутална яркост, която пак не показва детайл, а само силна и контрастна бяла светлина, много ясно, че IPS дисплея ще показва детайлите в снимката или видеото, а OLED екранът само ще вади очи с напомпани цветове като от рисувано с бои.
Ето един прекрасен пример с чудесните, невероятно добри и превъзходни OLED екрани на LG, които слагат в джоба си конкуренцията!

[Изображение: DDD.png]
Цитирай
#21

Горния екран изглежда като нарисуван с боя, а долния просто е с много по висока яркост и камерата го е изпържила.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#22

Ти или хич не си добре със зрението (не те обиждам, може би самсунг ти е развалил очите, може да ги съдиш), или екранчето на лаптопа ти е мегазле.
Или и двете заедно.
Третата опция е да гледаш снимката на някакъв суперубит екран на телефона, но гледам си продал самсуняците и явно няма да е това.
Повече няма какво да добавя по конкретната тема отностно тематиката, която разискваме.
Цитирай
#23

Картината на горния екран има повече детайли,виждат се и ситните пръски вода и скалите зад тях, докато на долния водата е изцяло бяла и нищо не се разграничава.
Цитирай
#24

(2020-10-01, 13:51:25)BGDropche написа:  Няма как IPS да има повече детайли от Amoled

Колко пъти съм сравнявал и IPS а е сякаш рисуван с бойчки

Има как, но е въпрос на качество на технологията. Диодите са много склонни да дават нереалистични (т. нар. "изпържени") цветове. Всъщност, немалко предимства спрямо някои други технологии можеш да намериш и при електронно-лъчевата тръба, но като цяло най-голямата съвкупност от качества и възможности с най-малко недостатъци са диодите.
Цитирай
#25

(2020-10-01, 14:22:42)greensmoke7777 написа:  ...........
Ето един прекрасен пример с чудесните, невероятно добри и превъзходни OLED екрани на LG, които слагат в джоба си конкуренцията!

[Изображение: DDD.png]

Добър е примера, но дай линк да видим дали това наистина е един от чудесните, невероятно добри и превъзходни OLED екрани на LG. 
Може @BGDropche да е прав. От никъде не може да се разбере разликата в яркостта, ppi и изобщо какви са телефоните. 
Май минаваш и през тази тема само да "разлаеш кучетата" и да направиш поредната безплатна реклама на LG.
Ето един пример как изглеждат чудесните, невероятно добри и превъзходни OLED екрани на LG в топ модела на Huawei Mate 20 Pro.


Прикачени файлове Миниатюри
           

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)