Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Впечатления от Galaxy Z Fold 2
#1

Здравейте, закупих въпросния телефон преди ден. Първоначално бях със смесени чувства от радост за покупка на устройство от бъдещето и гузна съвест за изсипването на толкова много пари за нещо което е доста недоосъвършенствано. Първо ми направи впечатление теглото, то си е тухла Smile . Механизма е добър и безшумен. Външния екран май не е стъклен? Вътре се усеща отчетливо сгъвката и при светната лампа зад теб се виждат отразявания. Като цяло качеството на дисплея е задоволително и мнооого далеч дори от стария ми ноут 8 като плътност на пикселите. Бързината няма да я коментирам, все пак снапдрагон- лети! Звука, ами уникален само това мога да кажа. Предполагам, че платформата тепърва ще се развива и ще има съдържание и приложения, защото в момента няма дори и тапети за екрана като хората. В заключение, не бързайте да си го купувате още е рано, поне 4 генерация да излезе и ще е добре. Липсата на писалка водоустойчивост и стъклен дисплей ми липсват най-много. Обмислям варианта да го пусна в продажба. Поздрави!

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на fenomena6909 за това мнение:
  • scorceni, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

Той има стъклено покритие, но е много финно. Няма как да има водоустойчивост, поне засега. Също и на този малък дисплей и то прегъващ, за какво ти е писалка и къде ще я сложиш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Бях се засилил да го взема( на лизинг), ама от банката не ме одобриха. Радвам се, че така се получи. Технологията има нужда от още време, но пътят е правилен

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#4

Пускам го в продажба на 2 дни е, явно не е моя телефон.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#5

Аз също се отказах, като го разгледах отблизо, не e тухла, а сгъваема керемида. Ще си чакам Z Flip 2.
Цитирай
#6

Тъй като не се прояви интерес към телефона, явно ще го ползвам. Това което открих случайно е, че копчето със отпечатъка е абсолютно същото като на А7 от 2018г. Сравних ги по хардуер ID. Малко разочароващо от телефон за 4к лв.

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на fenomena6909 за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#7

След няма и два месеца ползване, протектора започна да се разлепя на сгъвката. Като цяло пак се върнах на моя ноут 8 и обмислям да закупя ноут 9 и да карам с него занапред. Като цяло първото впечатление за масивен и детайлен телефон в течение на есплоатацията се превръщат по-скоро в минус. Неудобно е да се борави в сгънат вариант и теглото е високо. Селфи камерите дори и след 2 ъпдейта продължават да снимат отвратително. От задните камери определено се очаква мнооого, но го няма. Както всички флагмани тая година издатината на камерата е мн голяма и калъфа за да компенсира това е доста дебел, което пък е лошо за охлаждането. Иначе процесора и 120херца дисплей са хубаво нещо. На дневна светлина или изобщо при някакво осветление при отворен телефон сгъвката с времето започва по-отчетливо да се вижда(явно и затова в кутията е разгънат). Още нещо от всекидневната употреба, при отваряне на телефона понякога се приплъзва пръста и нокътя натиска вътрешния дисплей по края и остава вдлъбнато. В тия ковид времена сензорите от ноут серията много липсват, е има ги в новия часовник, но той струва колкото един телефон. Много бъгав софтуер относно приложенията, които при отваряне стоят малки на големия екран, затваряш ги отваряш половината съдържание на цял екран другата стеснена. Да не ви отегчавам повече, но за мен най-добрия флагман  на самсунг си остава ноут 9! Ако имате въпроси мога да отговарям и да тествам.

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на fenomena6909 за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#8

Ако можеше направо да ти върнат парите.  Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • mcmxiii
Цитирай
#9

Мерси за ревюто ,бяхме се засилили да го купуваме !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#10

Хах
Ами и аз си го купих. Не се притиснявам за сгъвката на дисплея. Има си 2 год. гаранция, ако се прецака нещо да го сменят - дисплея или телефона, те си знаят. Всичко това е предвидено и пресметнато от Самсунг. Скъп е точно щото се очаква в гаранц. период да има проблеми с дисплея и това е заложено в цената. Много ми напомня за моят абсолютен любимец Nokia e90. Купих, не щото ми се даваха толкова пари, ами стана малко случайно. Търсих флагмански таблет до 10 инча, че и по малък . Няма такъв. Продавача ми предложи опция този телефон на цена 1200 евро. Опс!!! Аз знам че струва около 2 хил и въобще не ми влизаше в сметките. Бърза калкулация. 700 - 800 евро за таблет дето няма такъв, продавам текущия ми телефон за 300 до 400 и всъщност , влязох в сделката. Впечатления след няколко дни.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • any9
Цитирай
#11

Вече 2 седмици и телефона само ме радва, няма никакви разочарования. Уау ефекта е навсякъде. Буквално не смея да го отворя, все едно хубава жена си показва...очите де. Камерата не е най добрата на света , но е на топ ниво. Селфи предимно с основната камера - перфектно. Супер удобен да го сложиш някъде и да снимаш цялата компания, маса и тем подобни. Почти всички програми се нагаждат към дисплея (и квадратния и дългия) без странности. А за мултитаскинг е сбъдната мечта. Браузъра, имейла, преводача едновременно. Ми той за това е правен, огън е! И в джоба е ок, щото приемерно Ноута и всички нови Хуавей са по широки. Сътветно тоя тесничък и по добре пасва. По същата причина е съпер за работа с една ръка. По тесен е от Iphone se 2020. Тежък?! Е 200 грама да ти натежават, колко да ти натежават!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#12

Вече 2 месеца и все така само радости от тоя звяр. Понеже имам и s21 и реших да го пробвам за няколко дни и него. Камерата при до 5х зуум на Фолд е чуствително по добра. Обхвата също, то от Ексинус какво да очакваш. Понеже ме човъркаше размерът, изкарах малко къси панталони от гардероба и тествах Джобната съвместимост. Никакъв проблем. Даже s21 е по широк и ляга по зле в преден джоб.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#13

Радвам се, че ти допада. Аз на 1дек 2020 се сдобих с ноут 9 американски и смея да твърдя, че за моите нужди това е телефона! Фолда от тогава стои прибран в кутията като на няколко месеца само му проверявам батерията и инсталирам ъпдейти. Доста минаха и селфи камерите продължават да снимат отвратително.

Изпратено от моят SM-N960U1 с помощта на Tapatalk

Siemens C35i--> Samsung X100--> SE K750i--> SE P1i--> Nokia N82--> Alcatel X'pop--> Alcatel Idol 2 mini--> Huawei P8 Lite--> Samsung Note 8--> Samsung Z Fold 2 5G --> Samsung Note 9 US Heart
Цитирай
#14

Продай го и не се мъчи. Загубата я приеми като цена за урок който научи и това е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)