Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 5 - Лични впечатления и коментари
#51

Днес получих и моя пиксел 5.
Присъединявам се към положителните мнения преди моето. Телефонът е топ, изчистен, балансиран и лети.
Не ми сработи само в началото при пускането копиране на съдържанието от бекъпа в гугъл драйв от нексус 6 (андроид 7.1), но може и аз в бързината да не съм натиснал правилния избор. Както и да е, възстанових си повечето приложения ръчно.
А и да не забравя, батерията е топ засега. Цял ден го бърникам, сега е на 37%.

Pixel 5
iPhone 15 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на ockac23 за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
Аксесоари
#52

(2020-12-21, 18:40:49)Steve написа:  Никога няма да тръгне, защото няма профил за A1.

Малко по конкретно за този профил може ли?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#53

Сигурно това има предвид колегата. Само тези устройства се поддържат за 5G от А1 засега:

https://www.a1.bg/5g-devices


A от Виваком засега са тези:

Huawei P40 PRO, Huawei Mate 40 Pro и Motorola G 5G


Голямо извиване на ръце ще падне с това 5G след изтичане на тестовия период.....

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#54

За 5G на А1 може да се изпрати СМС на номер 1555 безплатно.
https://www.a1.bg/5g
Цитирай
#55

Колеги сложих една е-сим на вивата в пиксела и сега съм с две сим карти. Да се похваля, че разлика в батерията не виждам. Но да се оплача, до сега не съм ползвал две сим карти, но преди като бях с една и примерно играя игра на мобилни данни и някой ми се обади, играта прекъсваше за малко (интернета). Сега обаче ползвам нета на вивата и като ми звънне някой - интернета спира докато не приключа разговора, дали трябва да е така или проблема е при мен. Имам още едно питане ако може да помогнете. Искам да спра всички входящи разговори на вивакомската карта, видях един код *35*0000#. Но като го вкарам дава грешка connection problem or invalid MMI code. От оператора ми казаха, че е защото устройството ми не се подържало официално от тях за е-сим, но мен лично ме съмнява да е от това, вие какво мислите? Някаква идея как да огранича входящите по друг начин.

П.П. ако пробвате горния код и при вас стане - после си активирайте входящите разговори с #35*0000#

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#56

Нормално е да ти спира, тъй като Пиксела, а и почти всички двусимови модели поддържат dual stand-by. Иначе казано, когато едната карта се използва за разговор, другата е неактивна.
Колкото до входящите - напълно е възможно това да е причината. Аз бих попитал оператор от тяхна страна дали има възможност да ги ограничат.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#57

(2021-02-01, 14:18:13)Константинов написа:  Нормално е да ти спира, тъй като Пиксела, а и почти всички двусимови модели поддържат dual stand-by. Иначе казано, когато едната карта се използва за разговор, другата е неактивна.
Колкото до входящите - напълно е възможно това да е причината. Аз бих попитал оператор от тяхна страна дали има възможност да ги ограничат.
Благодаря за информацията, до сега не бях ползвал две сим карти и не ги знаех тези dual standby и пр.

Колкото до оператора, питах не ставало.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#58

Здравейте,

Работи ли VoLTE при Теленор ?
Цитирай
#59

След тестовете на DxOMark Google 5 събра само 74 точки за дисплей, което е доста далече от флагманите с общ резултат от 89-90 точки в същата категория.

[Изображение: 036e00f64569.png]

 
Цитирай
#60

Не виждам нищо странно. Пиксела е €600, а въпросните флагмани са по 1000+. Дори бих казал, че цена-качество Пиксела е много пред тях.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#61

Тия от DxoMark са корумпирани копелета. Навремето като почнаха хвалеха СОНИ. И заради тях аз купувах Сони. Точно тогава Сони имаха отвратителен шум при нощни снимки, правеха всичко на мозайка, загуба на фокус в края на снимката и още и още...
После хвалиха Самсунг а те преекспонираха сцените, снимките ставаха плоски и бледи. После хвалиха Айфон , а те на тъмно пък бяха трагедия. Всичките тези твърдения са не само мой а на доста хора по форумите, който знаят какво точно може и какво не е наред с всеки един коментиран модел. Така че зарежети ги тия популярни сайтове. Четете в XDA , 4pda и се информирайте от независими и непредубедени източници.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • bimmer7805, ockac23
Цитирай
#62

(2020-12-22, 10:15:16)Legend написа:  Някои да е поръчвал Pixel-а директо от store.google.com? от кои Регион? Директно до тук или до ggbg/gabco от Германия-Англия?
Чудя се как да го взема, ако някои има съвет?

Аз имам същия въпрос. Тук телефонът се предлага само от съмнителни търговци и то с 325лв надценка.
Англия вече не е опция и се насочих към Германия.
Поръчка директно към България, обаче, не може да се направи. За целта, адресът за доставка трябва да е в Германия.
Така че услуги като ggbg/gabco/shopper остават единствена опция. 
Но не съм сигурен дали от Гугтъл биха доставили телефон до техните "складове" от които след това препращат пратките към България.
Така че ако някой е купувал успешно от Германия, моля да сподели.

Отделно от темата за покупката - как стои въпросът с гаранцията?
Цитирай
#63

@asimeonov
Да, аз го бях поръчал от германския google store насочен към ggbg. Никакъв проблем с получаването.

Pixel 5
iPhone 15 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на ockac23 за това мнение:
  • asimeonov
Цитирай
#64

Поръчавал съм и от UK, сега и от DE до ГГБГ. И при мен нямаше никакви проблеми.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#65

Колеги, а хлъзгав ли е много гърба на Пиксел 5 и остават ли лесно отпечатъци на него?
В сравнение със стъклените как е в това отношение?
Може ли да се ползва спокойно и без някакъв калъф/гръб?

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#66

Какво се чува по 5G темата и местните оператори, има ли шанс да добавят Pixel 5 към списъка с устройства за 5G.

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#67

Не, никога.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#68

Никога няма да добавят устройство което не предлагат

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#69

Използвате ли безжично зарядно за 5-цата и ако да, какво? Гледам, че има от 20лв до 200лв, не съм ползвал до сега, а мисля да взема. Някакви препоръки? Благодаря.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#70

(2021-04-13, 13:12:33)Martin_VN написа:  Използвате ли безжично зарядно за 5-цата и ако да, какво? Гледам, че има от 20лв до 200лв, не съм ползвал до сега, а мисля да взема. Някакви препоръки? Благодаря.

Ползвам старо китайско за 15$. Работи си ок.

Ето това:

Vinsic Qi Wireless Charger

https://www.savecharge.ie/wireless-charg...HWIougzbIU

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#71

Някакви пинизи за пускане на 5g има ли,,?
Цитирай
#72

XDA forums.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#73

(2021-04-13, 12:39:25)Legend написа:  Никога няма да добавят устройство което не предлагат
То това се отнасяше и за esim картата, ама си работи с такава в техните мрежи без проблем.

 
Цитирай
#74

(2021-04-13, 14:07:54)ockac23 написа:  Ползвам старо китайско за 15$. Работи си ок.

Ето това:

Vinsic Qi Wireless Charger

https://www.savecharge.ie/wireless-charg...HWIougzbIU

Значи мога да си взема, което си харесам, не трябва да търся Гугъл-ското специално. 
Благодаря за отговора.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#75

(2021-04-13, 20:14:04)usani написа:  Някакви пинизи за пускане на 5g има ли,,?

Какво имаш предвид?

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)