Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 5 - Лични впечатления и коментари

Тъкмо получих Android 13. Не съм го инсталирал още. Някой впечатления, нещо?

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
Аксесоари

От вчера е пуснат за Пикселите, мисля, че е рано още за мнения.

 
Цитирай

Пускам 13-ката и ще дам мнение.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай

Не виждам никаква разлика 12 - 13 ... Rolleyes

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай

(2022-08-16, 18:37:59)scenic написа:  Не виждам никаква разлика 12 - 13 ... Rolleyes
Разликите са под капака - нови опции за персонализация на базата на Material You с възможност за промяна на изгледа на иконите на външните приложения, функция за задаване на специфични езици за отделни приложения, споделяне с приложенията само на определени снимки и клипове от галерията, ограничаване на нежелания достъп до съдържанието на клипборда и по-добър контрол над нотификациите - всяко приложение вече ще ви пита дали може да изпраща такива. Другото новото са копиране на съдържание от телефон с Android и вмъкването му в таблет или пък обратното, подобрена многозадачна работа в таблети, нов медиен плеър, поддръжка на HDR видео за външни приложения за камерата, прехвърляне на съобщенията от телефона към Chromebook, поддръжка на брайлови дисплеи за Talkback и др.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • ockac23
Цитирай

Доста е бърз Пиксела след ъпдейта, поне това мога да кажа...

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай

И аз имам чувството, че работи малко по-бързо. Батерията за сега се държи по същия начин. Общо взето доизглаждане работата на 12-ката.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай

с 12 съм... понякога в албума се замисля...

мога ли да изолирам всички входящи повиквания, без семейството и какъв сигнал ще дава?
На смс-те дава ли се още доклад че е получено?

ПП: Дивелопърското меню какво дава още?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Нов опит за оптимизиране на кейса (скрийн още не съм избрал) - сегашния кейс е с високи бордове и връщането на страница е досадно, а и завишава габаритите и теглото.
В амазон.де , прегледах първите 6-7 и само този ми се видя ултра тънък, но е пластмаса... не съм имал такъв, а само силикон и ТПУ.
В Али-то намерих нещо подобно пак поликарбонат, на половин цена.
Други идеи?
 - мислех да поръчам няколко модела и да запазя единия, но ползва ли се още този модел,  (или остават вечно твои)..
Като цяло ми харесва, макар че с 6" не съм свикнал (като размер), но май на хоризонта няма нищо вече до 6"... големия минус му е липсата на сервиз (гаранционен) в БГ, а гаранцията ми изтича скоро.
ПП: Не успявам да задам мелодия, генерална, а също и индивидуална...

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2022-08-21, 15:56:47)hakama написа:  ПП: Дивелопърското меню какво дава още?
Менюто дава достъп до следните опции:


Прикачени файлове
.png 26358391.png Размер: 37.73 KB  Сваляния: 313

 
Цитирай

Здрасти, 
Не намирам разлика между 12 и 13.
Едно време си беше събитие да получиш ъпдейт, сега все едно нищо не е станало.

Много голям минус отчитам от приложението с което летя дрон DJI Go 4, не поддържа Андроид 13.

От към камера бях по-доволен от Pixel 2.
Нещо ги прецакаха Google.

> LG Google Nexus 5 RED 16 GB - 6.0.1 Marshmallow > Google Pixel XL Very Silver 128 GB - 8.1.0 Oreo
> Google Pixel 2 Black 64GB - Android 10
> Google Pixel 5 Black 128 GB - Android 12
Цитирай

(2022-10-11, 20:47:54)hakama написа:  Нов опит за оптимизиране на кейса (скрийн още не съм избрал) - сегашния кейс е с високи бордове и връщането на страница е досадно, а и завишава габаритите и теглото.
В амазон.де , прегледах първите 6-7 и само този ми се видя ултра тънък, но е пластмаса... не съм имал такъв, а само силикон и ТПУ.
В Али-то намерих нещо подобно пак поликарбонат, на половин цена.
Други идеи?
 - мислех да поръчам няколко модела и да запазя единия, но ползва ли се още този модел,  (или остават вечно твои)..
Като цяло ми харесва, макар че с 6" не съм свикнал (като размер), но май на хоризонта няма нищо вече до 6"... големия минус му е липсата на сервиз (гаранционен) в БГ, а гаранцията ми изтича скоро.
ПП: Не успявам да задам мелодия, генерална, а също и индивидуална...


Кейс си поръчах от eBay или Amazon от Англия.
От Aliexpress поръчах уж стъклен протектор, но дойде обикновен силиконив.
В България е или скъпо такъв тип неща или ги няма. 
Ако някой намери стъклен протектор без черни линии, нека сподели.

> LG Google Nexus 5 RED 16 GB - 6.0.1 Marshmallow > Google Pixel XL Very Silver 128 GB - 8.1.0 Oreo
> Google Pixel 2 Black 64GB - Android 10
> Google Pixel 5 Black 128 GB - Android 12
Цитирай

Има ли гененерален проблем с модела или е в моя ТВ... Bu
Вече втори сменям (чисто нов от Гугъл) и пак получвам смс-и за пропуснати (на А1 съм), поне един път на два дни.
Как мога да го тествам?
ЕСим?
Друга карта (имам на вива и на А1)
Гаранцията падна. В чуждестранен форум?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2023-01-21, 18:35:38)hakama написа:  Има ли гененерален проблем с модела или е в моя ТВ... Bu

Проблемът е най-вероятно на 50 см пред екрана....

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай

(2023-01-21, 18:35:38)hakama написа:  Има ли гененерален проблем с модела или е в моя ТВ... Bu
Вече втори сменям (чисто нов от Гугъл) и пак получвам смс-и за пропуснати (на А1 съм), поне един път на два дни.
Как мога да го тествам?
ЕСим?
Друга карта (имам на вива и на А1)
Гаранцията падна. В чуждестранен форум?
Няма никакъв проблем в телефона. Напълно нормално, ако нямаш мрежа или понякога, ако говориш да получиш смс за пропуснато повикване. Така е при всички оператори, не е от телефона.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз от декември го имам и за сега не съм имал този проблем. Но и много не съм бил на места където мрежата е по-слаба.

Изпратено от моят Pixel 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Гугъл спря Motion Sense за пиксел 5, но какво е положението при 6 и 7? Появи ли се отново?

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай

Здравейте. Може и да е писано, но аз не открих. Да попитам от време на време като говоря и стане един час разговора и системата изключва, но при мен бъгва и като давам край на разговора не затваря и продължава да си отброява. На йетел съм. Това дали не е, защото телефона не се поддържа в мрежата?

Изпратено от моят Pixel 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2023-02-21, 11:50:06)ockac23 написа:  Гугъл спря Motion Sense за пиксел 5, но какво е положението при 6 и 7? Появи ли се отново?

сега прочетох, че е спряно при всички модели след pixel 4

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай

Колеги, не ми се отваря уиджета за времето от началния екран. Като го отворя дава грешка и не зарежда. Най-любопитното е, че и форума не ми зарежда. Нито през тапата нито през браузъра. На тапаталка директно ме връща като го цъкна. Има си нет всичко друго се отваря. Опитах на друг телефон няма такъв проблем дори точно от него пиша.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk

Оправи се.
Цитирай

И на мен не ми излизаше времето до обяд но след рестарт се оправи.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай

Някой продава ли Пиксел 5?
Ако има желаещ, моля да ми пише на л.с.
Благодаря!

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай

Погледни и в OLX, има оферти.

 
Цитирай

В момента няма ни една по-скорошна, пък и изобщо почти нито една, проверявам всеки ден.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай

Ето: Google pixel 5

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • scenic
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)