Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 5 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: dd49a428199c5d0e82f2f0ec812bca6c-full.jpg]
Pixel 5 ни предлага 6" OLED дисплей с резолюция 2340 x 1080 пиксела и опресняване при 90Hz. На борда си разполага със Snapdragon 765G, 8GB RAM, както и 128GB флаш памет. Устройството има двойна основна камера с 12.2МР главен сензор и 16МР сензор с ултраширокоъгълна леща, а за селфита е налична 8МР камера с възможност за активиране на нощен режим. Има и нова опция за пестене на енергия. Батерията е 4080 mAh батерия, която се зарежда при 18W. Разполага с IP 68, както и възможност за безжично зареждане. Pixel 5 се предлага в черно (Just Black) и ментовозелено (Sorta Sage) на цена от $699, като цената в Европа цената е около 600 евро.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • numak
Цитирай
Аксесоари
#2

Ментоловозелено йок!Дефакто изкупен ограничени бройки

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Цитирай
#3

В UK за сега го има и ментов. Smile Някой чул ли е до кога ще бавят ревютата. Седи ми в кошницата ама не смея нещо да поръчам докато не го видя в на някой ръцете Smile По принцип след представянето ги пускат, но днес няма ни едно в тубата. И май ще чакат официалното пускане...
Цитирай
#4

(2020-10-01, 21:12:20)numak написа:  В UK за сега го има и ментов. Smile Някой чул ли е до кога ще бавят ревютата. Седи ми в кошницата ама не смея нещо да поръчам докато не го видя в на някой ръцете Smile По принцип след представянето ги пускат, но днес няма ни едно в тубата. И май ще чакат официалното пускане...


И аз ги чакам, ето и първото "ревю"

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • numak
Цитирай
#5

Аз поръчах от Германия, само че черен. То исках и черен де. Иначе и черния и зеления бяха out of stock, но след два дена дебнене успях да направя поръчка. Сега ако успея да се вредя и за слушалките, всичко ще е повече от перфектно.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#6

https://www.androidauthority.com/google-...w-1166768/

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#7

Имам го.
Зелен от Медиамркт Германия. Отидох да връщам S20 Fe 5g заради проблем с мултитача и гледам имат един зелен пиксел. Викам искам го тоя. Продавача каза че е за мостра не е за продаване щото е само един. Аз му казвам тогава си искам парите от Самсунга и ще ходя да търся зелен пиксел. Е даде ми го.
Засега не откривам слабости някакви. Много бърз и лек. Камерата е огън, батерията е със сигурност като за 2 дни.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Be6i4, Victormihov
Цитирай
#8

И аз чакам зелен да пристигне през ОТТО. Сподели малко снимки с телефона, ако имаш желание.
Цитирай
#9

https://photos.app.goo.gl/Dj9t4BUN79v1jrbi7
Ето снимки. Предимно на тъмно и зуумнати 2х , 3х, 5х.
Продължавам да се удивлявам на Гугълските магии. Пред очите ти снимката се подобрява за полвин секунда!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#10

Екстра са! Моят идва до една седмица и ще споделя и аз фотоси.
Цитирай
#11

Камерата е като на 3-ката

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Цитирай
#12

(2020-10-25, 20:17:45)tiesto_pld написа:  Камерата е като на 3-ката

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk

То хардуера тук никой не го гледа. Магиите са софтуерни. Факт е че с този сензор Сони правеха трагични снимки точно на тъмно. Другите купуват от тях хардуера, пишат си софта и докарват по добри снимки.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Nikola.Kolew
Цитирай
#13

(2020-10-25, 18:22:47)kefaes6efa написа:  Екстра са! Моят идва до една седмица и ще споделя и аз фотоси.

Ако не е тайна, ще споделиш ли от къде го поръча? Smile
Цитирай
#14

@valentyno Никаква тайна Smile През otto.de, с доставка с Гъбко към София. Там го дават изчерпан към момента обаче.
Цитирай
#15

Новото зарядно на Apple MagSafe  е съвместимо с Pixel 5, заради алуминиевата му изработка. На мен много ми допада идеята на зарядното и определено ще го използвам, вместо Pixel stand. Според мен, до една година повечето производители ще пуснат подобен тип зарядни, хем "безжично" хем по-удобно от сегашните.

[Изображение: pixel-5-magsafe-connector.jpg]

Източник: GsmArena

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#16

Mentol в Германия. Готин телефон е. Батерията е яка! Ще постна също и снимки.

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#17

(2020-10-26, 14:37:31)Nikola.Kolew написа:  Новото зарядно на Apple MagSafe  е съвместимо с Pixel 5, заради алуминиевата му изработка. На мен много ми допада идеята на зарядното и определено ще го използвам, вместо Pixel stand. Според мен, до една година повечето производители ще пуснат подобен тип зарядни, хем "безжично" хем по-удобно от сегашните.

[Изображение: pixel-5-magsafe-connector.jpg]

Източник: GsmArena

И кво лепне ли? Ако е така ще е екстра, щото моето до леглото е почти право и се е случвало телефона да се гътнал и сабахлям... изненада!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#18

Аз ли се бъркам нещо или магнитите до скоро не ловяха чист алуминий? Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай
#19

(2020-10-26, 23:04:39)Константинов написа:  Аз ли се бъркам нещо или магнитите до скоро не ловяха чист алуминий? Smile
Не се бъркаш, не до скоро, а въобще не го ловят. И аз си помислих, че защото е рециклиран има някакви примеси, но след като изгледах това https://youtu.be/e779bkTKUwU стигнах до извода, че може да е от намотката (само така предполагам).

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#20

В алуминия е изрязана дупка за входящата бобина,която е запечатъна със смола,и най отгоре слой пластмаса.https://www.androidauthority.com/google-pixel-5-wireless-charging-1163554/

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Be6i4, Nikola.Kolew
Цитирай
#21

(2020-10-26, 23:04:39)Константинов написа:  Аз ли се бъркам нещо или магнитите до скоро не ловяха чист алуминий? Smile
https://forum.androidbg.com/showthread.p...397&page=4  -  94 пост.

 
Цитирай
#22

(2020-10-26, 23:04:39)Константинов написа:  Аз ли се бъркам нещо или магнитите до скоро не ловяха чист алуминий? Smile

Така е, колега, не се замислих изобщо, но все пак важното е, че залепва. Tillfreds

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • Константинов
Цитирай
#23

Google Pixel 5 получи 120 точки на DXOMARK  https://www.dxomark.com/google-pixel-5-c...are-power/
Цитирай
#24

Вчера дойде при мен и за един ден ползване мога да открия следните моменти:

1. Много добре балансирани размери и form factor. Идвам от OP6 и сега виждам че е бил с една идея по голям от идеалния размер.

2. Изключително лек и удобен за работа корпус. Гърбът е много приятен на допир.

3. Разбира се, чист Android 11, като трябва да отбележа, че почти няма разлика с UX-а на OxygenOS на OP, който си е също почти базов Андроид.

4. Има промоция на Google One - 6 месеца 100 гб пространство за два лева на месец и после 6 лева или нещо такова.

5. Батерията за един ден яко ръчкане е на 30%. Тук виждам най голямата разлика с OP6, вярно че моят е на две години и половина, но батерията при интензивно ползване държеше максимум ден.

6. Също в сравнение с OP6 хвърчи като скорост и не мисля че отстъпва на тежката артилерия като Galaxy S20, но тук има много по големи специалисти по тези въпроси. Аз като прост юзър съм впечатлен от бързата работа на телефона.

7. Ако намеря темата за снимки, ще поместя линк към няколко снимки от днес. Мисля, че се получават добре, но не съм експерт и нямам база за сравнение освен с OP6, където Pixel категорично прави по хубави снимки, но е и много по актуален от OP6.

8. Цялостното усещане е за лекота и обмисленост при ползване във всички аспекти. На цената, на която го закупих от ОТТО от Германия (1111 лева еквивалент) и особено ако взема и слушалките Bose, мисля, че сделката е изгодна.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на kefaes6efa за това мнение:
  • jivkojj, karas, scenic
Цитирай
#25

"Цялостното усещане е за лекота и обмисленост при ползване във всички аспекти..."
Ей това изречение казва всичко за Пиксел серията! Страхотно формулирано и точно в целта!
Без излишни демонстрации на мощ под формата на отделена топлина. Без тежки визуални допълнения, който пък водят до лаг. Функционалност на Андроид и визуално усещане като Айфон.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • karas, kefaes6efa, Nikola.Kolew
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)