Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OPPO - табу ли е ?!?
#1

Здравейте !! Имам едно питане , защо във форума изобщо не се говори, обсъжда даже и споменава бранда Oppo. Това някакво табу ли е или.. следя горе-долу темите ,.но не съм срещал нищо. Сериите им Reno и Find X са доста интересни. Даже и @NoMaD не презентира , поне някоя новина, около въпросната марка. Oppo find X2 pro в доста класации е на челни позиции. Lamborghini edition е уникален ..

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай
Аксесоари
#2

Предполагам защото не са известни в България. И никой не си е закупил такова устройство. Но се говори за Oneplus, а пък те са дъщерна на oppo.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#3

Не се набутвай с незнайни модели, дори и с oneplus.
Всичко е само на хартия, после си е просто един безименен модел за който няма ъпдейти и информация.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#4

(2020-10-03, 07:07:53)Victormihov написа:  Не се набутвай с незнайни модели, дори и с oneplus.
Всичко е само на хартия, после си е просто един безименен модел за който няма ъпдейти и информация.

Ами ти може и да не ги знаеш, но оппо си делят четвъртото място в света по пазарен дял (с xiaomi), пред тях са само сансунг, хаувей и ябълките.

Колега за оппо незнам, но oneplus са телефоните с едни от най-бързо идващите ъпдейти и може би след pixel и най-дълго получаващи ъпдейти, след датата на излизане в продажба на устройството. Отделно са много дискутирани в xda-developers, така че и инфо няма да ти липсва.

Общо взето не мога да се съглася с теб, особено за Oneplus.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#5

Oppo е от марките, които не са табу за по-запалените фенове, всъщност изкарват доста сериозни и отдавна и не евтини модели, но у нас няма официално как да се сдобиеш с такъв и да имаш гаранция, поради което по-скоро са непознати за повечето.
Цитирай
#6

(2020-10-03, 00:08:59)nistel_87 написа:  Здравейте !! Имам едно питане , защо във форума изобщо не се говори, обсъжда даже и споменава бранда Oppo. Това някакво табу ли е или.. следя горе-долу темите ,.но не съм срещал нищо. Сериите им Reno и Find X са доста интересни...
Oppo е екзотична марка за малкия пазар на телефони за България, каквито бяха и Xiaomi преди 5-6 години, но да се надяваме, че нещата през последните години вървят в правилна посока и това ще се промени. Тук нито се предлага официално, освен един-двама онлайн търговци, с една дума - интерес никакъв. Това се отнася и за форума. Интерес има, но в умерени граници, въпреки, че за последните години съм пускал теми и за Oppo:
Oppo Find X - флагман с цена 999 евро
OPPO Reno - уникален дизайн, изскачаща камера и 10х зум
Oppo R17 Pro - тройна камера и 10 GВ оперативна памет

(2020-10-03, 07:07:53)Victormihov написа:  Не се набутвай с незнайни модели, дори и с oneplus.
Всичко е само на хартия, после си е просто един безименен модел за който няма ъпдейти и информация.
Има си информация, както и редовни ъпдейти, макар и за китайските версии. Последната актуализация за ColorOS 7.1 на базата Android 10 излезе в края на миналия месец.

 
Цитирай
#7

Бях наточил здраво лиги на Find X2 Pro ама като разбрах че нямам гаранция се отказах, все още го искам много.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

Ето месец ползване на oneplus 8 pro, даже няма продаване.
Никога повече табу фирми, Шиаоми имат 100 пъти по-добро качество, това е с кейса от кутията.
Честно иде ми да го метна през прозореца барабар с кутията и да забравя, че някога съм давал пари за този боклук.
Знам, че са 4 фирми, bbk, голем праз.

Снимката е с Айфона, без да фокусирам, без да имам знания по фотография, без gcam, без настройки, без дори да чистя камерата... светлинни години пред Самсунг, Oneplus и други там...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#9

Ей това служебно Шаоми ,дето го имах за малко, като го пуснах в olx и буквално за 20 минути вече 10 човека ми бяха писали, от които 3-ма да го купят. И аз го продадох на първия , който ми писа.

А пък тва oppo ,ако случайно някой ти го купи ще е добре, но малко ме съмнява.
Като цяло и аз не бих си купил тая марка или one plus и тем подобни. Пък нека да са на 4то място в света.
Цитирай
#10

Знам, че трудно ще се продаде, в крайна сметка ще се разкара, но не е там въпросът.
Има марки и има марки, Bbk не са от ТЕЗИ маркиSmile
Внимавайвате какво си купувате, ако ще е само за пробичка, има модели нямат продаване, без значение от функциите на хартия.

Ако ще си даваш парите за Oppo, спести си го...купи ЛгSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

Oppo са си марка отвсякъде, дори печелят награди за моделите си... е за хората които знаят само iphone, samsung и lg няма как да са нещо повече.

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#12

(2020-10-03, 12:26:18)Victormihov написа:  .........

Ако ще си даваш парите за Oppo, спести си го...купи ЛгSmile

От къде да се купи LG? С Oppo е пълно в OLX, но LG няма.

1916 
Цитирай
#13

Шега бреWink купувайте каквото си искатеSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

Чак пък екзотична марка, не знаех че е. В UK са доста разпространени , не само свободно,но и от мобилни оператори.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай
#15

Свободно какво??? Big Grin

Стоят по витрините и складовете и всеки където видиш навън с телефон или е Samsung или е iPhone, почваш да се побъркваш по едно време и си мислиш вече че няма други марки на тоя свят и че само аз съм с Xiaomi в цял Лондон.

Аз се хванах за главата за 1 месец.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#16

Oneplus кога са били "табу" марка? Позната е на всеки ентусиаст. Ако закупите телефона от български магазин или сайта на oneplus в Европа ще има гаранция. Моя лично го купих без гаранция миналата година в отлично състояние и все още е перфектен, изключително доволен съм. Мощен хардуер, отлична софтуерна поддръжа включително и неофициална(вече има стабилен андроид 11 в xda), достъпна цена, какво повече се иска?
За Oppo и аз нямам наблюдения. Май само в Азия ги продават? Там са доста голяма марка, в България само в олх-а съм ги виждал. Хипотетично бих си купил такъв телефон, ако отговаря на изискванията ми и е на по-добра цена от другите възможни модели. Ако е на същата цена няма да е много на оферта, ако възникне проблем после от aliexpress ше трябва да се поръчват части и става сложно. От моя опит телефоните принципно трудно се развалят, през ръцете ми са минавали десетки и най-често ако има някакъв проблем ще е слаба батерия, поради това бих поел този риск.
А това дали е популярна марката в България или не ми е най-малката грижа. Най-много да се изфукам с "вносният" телефон Smile

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#17

(2020-10-03, 11:52:30)Victormihov написа:  Ето месец ползване на oneplus 8 pro, даже няма продаване.
Никога повече табу фирми, Шиаоми имат 100 пъти по-добро качество, това е с кейса от кутията.
Честно иде ми да го метна през прозореца барабар с кутията и да забравя, че някога съм давал пари за този боклук.
Знам, че са 4 фирми, bbk, голем праз.

Снимката е с Айфона, без да фокусирам, без да имам знания по фотография, без gcam, без настройки, без дори да чистя камерата... светлинни години пред Самсунг, Oneplus и други там...
То и за лг стигне ли се до продаване е в общи линии същата история.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

(2020-10-03, 11:36:14)BGDropche написа:  Бях наточил здраво лиги на Find X2 Pro ама като разбрах че нямам гаранция се отказах, все още го искам много.
Не знам къде си го видял това, но при онлайн търговците, които предлагат тук въпросния бранд, гаранцията си стандартна, каквато е и за други устройства - 24 месеца.

 
Цитирай
#19

В олх-то има с, и без гаранция. Въпрос  на личен избор, но не е като в магазина да има всичко и да е с 2 г гаранция.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#20

Гледам че се продава въпрасния модел тап
Цитирай
#21

Нищо лично, но да те питам, ти за почти 2000 лв би ли взел опо, или ще заложиш на нещо друго? За тези пари лично аз не бих го взел.  Иначе както споменах има с гаранция, но има и без. Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#22

Преди време си бях купил една китайска бангия - thl 5000.Ей тва беше табу. Грам, ама грам ъпдейт нямаше, тя и самата компания просто престана да съществува. Но да подценяваш производители като OnePlus и да твърдиш, че са едва ли не no name, некви анонимници и несериозници, е смешно. Ползвай си айфоня и не заблуждавай хората. Само преди 2-3 седмици бълваше хвалебствия за OnePlus 8pro, сега резко смени плочата...

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
#23

pepy1 Ако питаш мен,не бих го взел.Едно че за мен е безсмислено да дам толкова пари за телефон,другото е че не купувам марка за която няма отзиви от тук,аз трябва първо да го видя и пробвам.Това че някъде по света се продава добре, за мен не е важно.
Цитирай
#24

@whitehart ,къде написах, че ползвам айфон? Къде твърдя, че опо е но нейм? Кой и с какво заблудих? Просто зададох въпрос. Моля, не ми слагай думи, които не съм изрекъл! Благодаря Ви! Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#25

Това за мене беше ПепиSmile
Сега ще се изпишат много глупости, аз се спотайвам и гледам сейр.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)