Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OPPO - табу ли е ?!?
#26

(2020-10-03, 17:54:50)pepy1 написа:  Нищо лично, но да те питам, ти за почти 2000 лв би ли взел опо, или ще заложиш на нещо друго? За тези пари лично аз не бих го взел.  Иначе както споменах има с гаранция, но има и без. Smile
Нищо лично,но модела Find X2 pro не им е единственият. Отворих тази тема от интерес, защото ми направи впечатление,че изобщо не се дискутира абсолютно нищо. Обсъждат се какви ли не марки даже и безмаркови ментета еднодневки, Oppo в средният клас имат прилично модели.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай
Аксесоари
#27

Ами нормално да не се дискутира, като никой не ги купува и ползва поне тук, на форума.

 
Цитирай
#28

(2020-10-03, 18:22:12)pepy1 написа:  @whitehart ,къде написах, че ползвам айфон? Къде твърдя, че опо е но нейм? Кой и с какво заблудих? Просто зададох въпрос. Моля, не ми слагай думи, които не съм изрекъл! Благодаря Ви! Smile
За колегата victormihov, той се разпозна. Wink

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
#29

(2020-10-03, 11:52:30)Victormihov написа:  Ето месец ползване на oneplus 8 pro, даже няма продаване.
Никога повече табу фирми, Шиаоми имат 100 пъти по-добро качество, това е с кейса от кутията.
Честно иде ми да го метна през прозореца барабар с кутията и да забравя, че някога съм давал пари за този боклук.
Знам, че са 4 фирми, bbk, голем праз.

Снимката е с Айфона, без да фокусирам, без да имам знания по фотография, без gcam, без настройки,  без дори да чистя камерата... светлинни години пред Самсунг, Oneplus и други там...

Имам 7т про и като му свалих фабричния калъф изглеждаше така.С кърпичката за очилата го почистих и е като нов.На колегата изглежда матова лайсната докато на моя е лъскава.Не знам за 8 про,но нямам никакви забележки към моя.Няма да го продавам,просто като ми писне ще го дам на жената или дъщерята.Те се стараят да си чупят телефоните по-бързо отколкото на мен ми писват.
Цитирай
#30

Каквото решите, вече не се меся.
Никакъв смисъл няма.
Живи и здрави това е най-важното сега.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#31

(2020-10-03, 12:19:02)greensmoke7777 написа:  Ей това служебно Шаоми ,дето го имах за малко, като го пуснах в olx и буквално за 20 минути вече 10 човека ми бяха писали, от които 3-ма да го купят. И аз го продадох на първия , който ми писа.

А пък тва oppo ,ако случайно някой ти го купи ще е добре, но малко ме съмнява.
Като цяло и аз не бих си купил тая марка или one plus и тем подобни. Пък нека да са на 4то място в света.

От колега се сдобих с  Oppo R11s Plus - супер екран и бърз снапД.. но бе за жена, която вече не ме касае Sad И сега половин година го продавам за 250лв...

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#32

В Германския Амазон продават доста Oppo , днес ми доставиха едно A72 като за парите си доста добре направен телефон. Виваком не им изпращат автоматични настройки за интернет , трябва всичко ръчно да се въвежда.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#33

(2020-10-03, 11:52:30)Victormihov написа:  Ето месец ползване на oneplus 8 pro, даже няма продаване.
Никога повече табу фирми, Шиаоми имат 100 пъти по-добро качество, това е с кейса от кутията.
Честно иде ми да го метна през прозореца барабар с кутията и да забравя, че някога съм давал пари за този боклук.
Знам, че са 4 фирми, bbk, голем праз.

Снимката е с Айфона, без да фокусирам, без да имам знания по фотография, без gcam, без настройки,  без дори да чистя камерата... светлинни години пред Самсунг, Oneplus и други там...

Това, че няма продаване показва само колко ни е ограничен пазара. Продадох си 8 Прото на 7 месеца без драскотина, а в повечето време е бил без кейс. 8т също го продадох много бързо и сега съм с Оппо файнд х2 про, който няма как още да коментирам защото го имам от 15 часа. 90% от флагманите от 2017г. насам съм ги ползвал и въз основа на опита ми не съм съгласен с казаното за Уанплус. Между моделите на Уанплус винаги давам шанс на Самсунг и на Епъл, но при тях винаги нещо ми липсва или не е на ниво. Ще дам примери само с актуалните модели, при Самсунг с ексинос дори не ме притеснява батерията защото имам възможност за междинно зареждане а по-слабият обхват и от там лошо потребителско изживяване поради бавно отваряне на страници и т.н. Имам Галакси с20 фе 5г, което се продава защото пластмасовия гръб не ми допада, иначе е добре и няма проблеми с батерията и обхвата. Х Флип е много добре изработен и удобен, но там ми липсват поне 90хц опресняване и камерата е ниво 2018г. Айфон 12 е ок, но замина защото просто свикнах със 120хц и усещането като го ползвам не е на нивото на Уанплус или С20фе, чакам с нетърпение новия 13 или там както ще се казва. Това са ми наблюденията в общи линии. Не робувам на марки, но с 8 про Уанплус вдигнаха много летвата. 
Бъдете здрави.
Цитирай
#34

(2021-01-06, 11:47:32)Velev636 написа:  Бъдете здрави.

Завиждам ти благородно! Сподели след някое време в тази тема нещо за 
него ще ми е интересно да прочета. 
Аз с удоволствие бих си го купил и за мен е най-красивия телефон в 
момента на пазара - оранжевият!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#35

(2021-01-09, 18:47:42)doktorra написа:  Завиждам ти благородно! Сподели след някое време в тази тема нещо за 
него ще ми е интересно да прочета. 
Аз с удоволствие бих си го купил и за мен е най-красивия телефон в 
момента на пазара - оранжевият!

Еми преди година бях писал в тая тема че съм се наточил на Find X2 Pro ама с времето така и не го взех, излезна Find X3 Pro и даже не му обърнах внимание, нито му знаех дизайна, нито на хартия, нито на използване, нито какъв UI използва.

Дойде време за нов телефон и прегледах всичко в България и нямаше оферта където да ми попадне, всичко беше от добре познатите марки, iPhone, Samsung и Xiaomi.

Имам роднина в UK и се сетих че може от там да ми вземе нещо и да ми прати, почнах да разглеждам операторите, спрях се на Vodafone заради най-големия избор на телефони и видях Find X2 Pro ама си казах че вече е на 1 година и няма смисъл много. Разглеждах още 30 - 40 минути и като избори вече имах няколко.
iPhone 12 Pro Max, Note 20 Ultra, S21 Ultra, Z Fold, Z Flip, Find X2 Pro и точно накрая, щях се откажа да гледам и просто да взема един S21 Ultra викам аре, ще видя още една страница с телефони, на екрана ми светна Find X3 Pro 5G 12/256 и викам а такааа  Big Grin . Веднага всичките други избори отпаднаха и без да се замислям му поръчах един Find X3 Pro и се чудех сега, объркал ли съм, не съм ли.

Няколко безсънни нощти в чуденка и гледане на клипове, почти се бях разубедил заради нещата където казват в клипчетата, а те бяха (Samsung има повече Zoom, Samsung e по сигурно защото си има 3 години ъпдейти и за Oppo то не се знае нищо и още доста такива)

В край на краищата телефона ми дойде на цена от ~2350лева с международна гаранция (от OPPO като най близкия сервиз е в Румъния) + отделно 3 години гаранция към Vodafone + като имам 1 година безплатна смяна на екрана ако го счупя и 2 години безплатна смяна на батерията дори и нищо да и няма.

Казах си че ако му стане нещо ще трябва да го пращам до UK на Vodafone и ще отнеме горе долу 2 месеца и нещо за да се върне при мен поправен, така реших да пиша на Support - а на Oppo в Instragram, където ми казаха че няма проблем да го пратя в Румъния през еконт или спиди, за всеки случай ме прехвърлиха към UK Support в Instragram където просто реших да им звънна и да говора с реален човек (което се оказа изключително лесно). Човека от UK Support а ми потвърди че няма значение в коя страна ще го дам на сервиз, стига да е в официален на OPPO и да има Online гаранция (Същото като това на Huawei в приложението Support, вътре си има една карта с баркод и ти пише кога ти изтича гаранция и колко имаш оставаща и за какво).

Та вмомента имам две гаранции, една международна към OPPO вървяща с Oppo Premium Service и една към Vodafone UK.

Вчера направиха Live презентация на ColorOS 12 и казаха че удължават Update - тите на Find X3 Pro от 3 на 4 години (Всеки месец идва актуализация със нови работи и пач за сигурността от Google).

А иначе телефончето няма никва грешка, супер бърз, екрана супер ярък и хубав, камерите не отстъпват по нищо на iPhone и Samsung, ColorOs е доста оптимизиран UI, не се усеща като играчка от кроки, батерията си държи цял ден лесно със всичко включено.

Има две неща където не ми харесват и те са че предната камера не е пипана софтуерно и снима доста зле, не знам защо са я изпуснали, а второто е че няма 5G и VoLTE защото софтуера е за UK и 5G и VoLTE работят само с UK Sim карти, от UK Support - а ми казаха че трябва да се даде на сервиз за да се оправи (Най вероятно ще му сложат нормалната EU версията на ColorOS, нещо което и аз мога да направя от вкъщи).  Undecided

Лично аз, НЕ съжалявам че рискувах, попаднах на много добра машинка където планувам да я използвам поне 3 - 4 години.

П.С. Всеки си мисля че съм си взел iPhone поради причината че дизайна е доста идентичен с този на iPhone, след като им кажа че е OPPO и се чудят кво е тва и ми викат че е някаква реплика на iPhone Lol Lol Bu

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#36

Първият гъвкав смартфон на Оppo ще има 120Hz дисплей и Qualcomm Snapdragon 888 процесор.

https://www.digital.bg/parviqt-gavkav-sm...89247.html

 
Цитирай
#37

(2021-01-09, 18:47:42)doktorra написа:  Завиждам ти благородно! Сподели след някое време в тази тема нещо за 
него ще ми е интересно да прочета. 
Аз с удоволствие бих си го купил и за мен е най-красивия телефон в 
момента на пазара - оранжевият!

Приятел го ползва вече повече от година. Наистина е красив. Харесва го много. Доколкото разбрах и ще го продава, защото мисли да си взима Pixel 6. Скоро ще се разбере Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#38

Аз имам Оппо рено 10х и мога да ви кажа че е  страхотен телефон  дисплея без грозни на него кмери 
просто красота .Това че  хората в България са като роботи самсунг айфон и немска кола ..така не и по света  .Пък айфон 20 може и да е най-накря след 10 години като него без изрезки за камери( най- голямото дърво с топ иновации които другите производители ги имат от преди 5 години )
Цитирай
#39

OPPO само за 15 минути продаде голяма партида Reno 7 за $15,5 милиона.

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...74256.html

 
Цитирай
#40

На 14 декември се очаква OPPO да представи смартфон с прибираща се камера. В случая не става дума за познатите ни решения, а за механизъм, който се разгъва от самия сензор. Той ще може да работи и при намокряне.

https://twitter.com/oppo/status/1468143243183468556

 
Цитирай
#41

Oppo подготвя за пазара няколко модела от новата серия Find X5. Очакват се поне три устройства – Oppo Find X5, Oppo Find X5 Pro и Oppo Find X5 Lite, а изтеклите в интернет снимки разкриват някои странности на новите смартфони. Стандартната версия на Oppo Find X5 ще получи чипсет MediaTek Dimensity 9000, докато Oppo Find X5 Pro ще разчита на Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.
[Изображение: 07d92ed87850.jpg]
Източник

 
Цитирай
#42

На каквото и да разчитат тези модели, със сигурност не разчитат на грозния дизайн. Дано това не е истина.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#43

Find X5 Pro ще предложи чипсет Snapdragon 8 Gen 1, но с допълнителен MariSilicon X NPU/ISP. Освен това ще има LTPO AMOLED екран с диагонал 6.7 инча, резолюция 2K и честота на опресняване до 120 херца.

https://twitter.com/yabhishekhd/status/1...2516917252

 
Цитирай
#44

OPPO ще представи новата си флагманска серия смартфони Find X5 в навечерието на Мобилния конгрес в Барселона. Премиерата е планирана за 24 февруари в 13:00 ч. българско време и ще бъде излъчвана на живо онлайн.

https://mobilebulgaria.com/news/oppo-sht...4-fevruari

 
Цитирай
#45

OPPO Find X5 Series | Launch Event.

 
Цитирай
#46

OPPO Find X5 Series - Unboxing.

 
Цитирай
#47

По време на голямото изложение MWC 2022 китайската компания OPPO представи своята нова технология за бързо зареждане на смартфони.

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...79845.html

 
Цитирай
#48

OPPO публикува видео, посветено на сглобяване и тестване на новия си флагман - Find X5 Pro. В него производителят демонстрира етапи, през който минава смартфона, както и различни тестове за издръжливост.
 

 
Цитирай
#49

Технология на зареждане при Find X5 Pro позволява да се запази капацитета на батерията около 80% дори и след 1600 цикъла на зареждане на устройството. Всеки цикъл се състои от зареждане на напълно разредена батерия до 100%, като след това се разрежда до 0% отново. Според диаграмата, новата технологията на Oppo запазва живота на батерията в перфектно състояние за около четири години.
[Изображение: batteryhealth-1-large.png]
Източник

 
Цитирай
#50

Тестовете на DxOMark за дисплей отредиха на Find X5 Pro първо място заедно с Honor Magic4 Ultimate.

https://www.dxomark.com/oppo-find-x5-pro...%20visible

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)