Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на мостра?
#1

Здравейте, пиша тук, че с доста от хората се познаваме, ако прецени администрацията да я премести, за което се извинявам. 

Става въпрос за Nova 5t в конкретния случай, но е валидно и за другите мисля. С управителя на магазина сме приятели и съм сигурен в инфото, висял е на кабела 10 месеца. След щателен оглед, няма никакви външни забележки и следи от употреба. Какво ли се случва с батерията, бихте ли го купили? Разликата от най евтиния в олх е 75 лв.

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

10 месеца работещ телефон по 10 часа на ден. Благодаря!
Тва е по зле от втора употреба.
Цитирай
#3

Аз бих го взел,незнам какво се хващате толкова колко е ползван телефона.Има телефони където колкото и да са ползвани си остават добри машинки.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Цитирай
#4

Ти сериозно ли?! Да платиш за чисто нова кола на 100 000 километра. Уникално!
Цитирай
#5

(2020-10-03, 19:25:16)eksoldier написа:  Ти сериозно ли?! Да платиш за чисто нова кола на 100 000 километра. Уникално!
Не виждам логиката която си писал!Но ще ти кажа нещо от опит и всеизвестно ,техника която работи нон-стоп шанса да изгори е по-малък отколкото техника която работи на цикли!По темата телефона енмостра който си работи,ти твоя телефон не работи ли нон-стоп 24 часа?Помогни ми да ти разбера логиката и за автомобила!Щом е минал 100хил значи е добре,защото има и нови на 59 000 влизат в сервиз.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#6

Провери състоянието на батерията. Acc... battery, но ще трябва някой и друг цикъл за да се получи.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Да, лошото е, че няма как да се провери батерията в текущият си вид.
Как 10 часа на ден, та той да не е по цял ден да си играе някой игри на него... Просто е закачен за зарядно, а екрана си му гасне по дефолт време. Най вероятно няма да го взема, но нека продължи дискусията.

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай
#8

От мен глас "против", без обосновка.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#9

За какво ти е тази мостра с прогорял дисплей, а и мострите нямаха ли и някакви софтуерни ограничения.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#10

(2020-10-03, 18:33:33)alexhf написа:  Здравейте, пиша тук, че с доста от хората се познаваме, ако прецени администрацията да я премести, за което се извинявам. 

Става въпрос за Nova 5t в конкретния случай, но е валидно и за другите мисля. С управителя на магазина сме приятели и съм сигурен в инфото, висял е на кабела 10 месеца. След щателен оглед, няма никакви външни забележки и следи от употреба. Какво ли се случва с батерията, бихте ли го купили? Разликата от най евтиния в олх е 75 лв.

Тази разлика ще я стопиш като се пазариш с поне няколко обяви и ще си купиш почти нов или нов телефон. Wink

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#11

Колко по-скъп е редовен, запечатан апарат? Според мен батерията на тоя телефон е почти за в кофата. Отделно, че докато е на зарядно и се ползва, грее повече. Дори и да греша, аз не бих го взел, освен ако цената не е нещо 30, 40% от редовната.. и да кажеш майната му, колкото изкара.
[-] 1 потребител изказва благодарност на iago за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#12

Явно има хора на които не им пречи. Телефонът не е ли запечатан фабрично, не го плащам. Да не говорим за стилажен, а плащаш за нов. Ако е 30-40% от реалната цена надолу, ок, ама да платиш за чисто нов телефон стоял година за мостра... А логиката за дисплея е, че обикновено им пускат рекламни материали нон стоп както телевизорите в технотата... Ама карай, който иска да се набутва негова воля!
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#13

Едва ли има човек, който ще вземе телефон-мостра на 10 месеца на същата цена като нов. Ако има такъв нека ми звънне. Имам 2 телефона неизползвани. Ще му ги продам на цената на нови.

(2020-10-06, 13:32:43)anatol06 написа:  Едва ли има човек, който ще вземе телефон-мостра на 10 месеца на същата цена като нов. Ако има такъв нека ми звънне. Имам 2 телефона на година и  нещо почти неизползвани. Ще му ги продам на цената на нови.
Цитирай
#14

Предния ми телефон (Huawei Mate 10 Lite) го купих 2018та малко преди Коледа. Имаха го в Зора като мостра, бях толкова на зор че нито питах колко е стоял дали на кабел дали изключен, че го взех. Ползвах го до преди месец, много здрав телефон, без никакви проблеми, нито с батерия нито с нещо друго. Ако е на тънкана аз бих го взел, но с условието че има 2 години остатъчна гаранция.
Скоро си взех P30 Pro и да държах да е с целофан, но разликата в цената е 3 пъти.  Smile
Цитирай
#15

В зора обикновено са заключени зад едни стъкла и ги пускат ако някой иска да разгледа... Малко телефони са постоянно включени. Поне във видинския мол беше така като разглеждах S9+ когато го пуснаха преди години. Именно той работеше нонстоп и беше с прогорял дисплей. Колко точно е работел не знам, но едва ли е повече от 2 3 месеца. Мога да потърся снимките които направих тогава...
Цитирай
#16

Точно пък в Зора гледах един iPhone XS Max, толкова беше прогорял, че направо ми стана жал, и то на черната картинка, тази с планетата, която е на половина, че им казах, да го сменят, но те казаха, че няма проблем да е така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Преди година взех лаптоп мостра, свалиха ми 150 лв, до днес никакви проблеми. Нямаше никакви следи от употреба. Реално 5t е с IPS дисплей, какво толкова ще му прегори? Ако направят стабилна отстъпка, бих го взел.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#18

Е то зависи дали е бил постоянно с включен екран, както каза eksoldier някои са, други като в случая с iPhone не са, от там идва разликата. Но все пак, за да се подсигуриш, че няма да е като с iPhone и няма да го е пипал някой друг, по-добре нов, поне да знаеш, че ти ще го отвориш, все пак да отвориш нещо ново си е тръпка.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Брат ми се отказа, не защото му имаше нещо на телефона, а го убедих да си вземе p30pro. Не му беше прогорял дисплея и никога не е вървял на демо режим, написах го, но ще повторя - гаснеше си по дифолт. Цената беше 449лв в голям техномагазин и с цялата гаранция. Аз бих го взел за тези пари, защото не е болка и сума за умиране, а и гаранцията на хуавей си е доста адекватна, както се вижда и от постове на колеги.

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)