Анкета: Има ли смисъл да се купуват само флагмани днес? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Разбира се. Ако ще купувам устройство, ще е само флагман
17.65%
6
17.65%
Струва си да се вземе флагман, но ако е от миналата година и на намалена цена
32.35%
11
32.35%
Само за игри или ако имам нужда от най-добрата камера
0%
0
0%
Само ако имам излишни пари за него
17.65%
6
17.65%
Няма смисъл, бюджетните устройства вече имат почти същите характеристики
11.76%
4
11.76%
Никога не съм имал устройство от подобен клас
8.82%
3
8.82%
Друго
11.76%
4
11.76%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли смисъл да се купуват само флагмани днес?
#1

[Изображение: 9c3a8e82d66b35c446aca72d62d6433a-full.jpg] 

Има ли смисъл днес да се купуват устройства само с флагмански характеристики?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Така. Ху-ху тук ще се разгърнем.
Според мен ако това устройство не ти служи за работа или не изкарваш пари от него. Не е чак толкова значимо за крайния потребител.
Нека не забравяме все пак, че в последно време големите фирми правят обновление на дори по-малко от година. И съответно бомбата която сте си купили след 6, 8 или 10 месеца вече няма да е (топа на топа) а ще е втори или трети.
Още нещо което ми се иска да изговорим. С новото поколение ние не получаваме иновации или развитие. Получаваме същото устройство просто на стероиди. По-бърз процесор, по висок клас камера.
Заслужава си или бюджетен клас или търсене на определена оферта.
Тъй като съм любител на Huawei давам прости примери. Моя P20 Pro излезе на пзара през 2018. Излязоха също и братята му Mate 20 Pro и P20. Горе долу всички излязоха в един ценови клас от 2100 до безкрай Big Grin
Една година след излизането му вече беше паднал с 1000лв. И беше на цена от около 1200-1300лв. Още 3 месеца по-късно (когато и аз го закупих) цената му беше спаднала на 860лв.
Спестени около 1300лв за година и 3 месеца.
Но има хора които не са търпеливи. Има и хора с пари.
За вторите няма смисъл да говорим, но за първите. Една проста калкулация (защото винаги се взима на лизинг) = Взимате топа дават ви го с намаление (преподписвате договор или го взимате през лизингова фирма)
В оператор ви го намаляват от 1600 на 1300лв. Но плана ви се увеличава с 30-40лв. за 2г. и когато теглим чертата той ще ви стъпи на 1300+960лв = 2200лв
А когато най на края го изплатите ще отворите една страница в гугъл ще напишете модела и ще видите, че цената му ще е дори под (лихвата) която сте дали за него.
Запитайте се? Струва ли си??

LG Bello 4.4.2 => Huawei P20 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на NikShtain за това мнение:
  • MeRtYy
Цитирай
#3

Аз гласувах с друго, тъй като не купувам, а ми ги подаряват година-две по-късно. Но на мен не ми пука дали ще отворя нещо си 1 секунда след “топа” днес! Игри не играя, та ми е все тая.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

Аз мисля, че всеки купува това, което му хареса най-много и за което има възможност. Smile

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#5

Никакъв смисъл от флагмани.
Но тъй като се имам за фен и маняк купувам най-новото и това което ме кефи на момента.

Мисля, че, ако не бяхме фенове и луди нямаше да сме в този форум, има хора със Шиаоми 8а и ще карат с този телефон 4 години.
Не им пука за новите, не им пука, че има ъпдейт, не им пука и ако им дадат по-скъп.

ТОВА ни прави различни от масата, затова и форумът съществува, както има форуми за рибари, за коли, за футбол, за часовници и тн.

В момента имам налични два флагмана и вече мисля за нов, няма и 2 седмици откакто купих предишният, това е болест, но болест която ти носи удоволствие, иначе, ако седна да пресмятам много ясно, че и с телефон за 200$ може да се кара с години, може ама няма да е кефSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#6

Да, защото еФтиното винаги излиза по-скъпо (независимо дали става въпрос за телефони, обувки, дрехи и т.н.).
Имах преди познат, който плащаше по 90 - 100 - 120 лв. на месец сметка на оператора, защото не бил "богат" като мен да плаща по 20 лв., а аз му казах, че за 18 лв. има план с неограничени минути и ще си плаща само толкова, но от инат да е неговото, че плащал по 12 лв. такса и не бил "богат" да плаща като мен по 18 - 20 лв. ... плащаше всеки месец почти 3 цифрени суми.
Както и един бивш колега, който си купуваше маратонки за 15 - 20 лв., които изкарват около 2 - 3 месеца и след това пак си търси нови такива, но не и да плати 40 - 50 лв. за що годе по-сносна марка (Spalding) и ще го изкарат около 1 година  - не, че са кой знае какво, но със сигурност са за предпочитане пред китайските за 15 - 20 лв. 
Също имам роднина, която е скарана с техниката, на която обясних, че ако реши да си купува телефон от магазин да ме извика, за да не й пробутат "консултантите" от Технополис някой неподходящ, но тя беше твърдо убедена, че те ще й помогнат с избора по-добре от мен - пробутаха й Alcatel, който един ден просто спря да работи тотално, но вече беше с изтекла гаранция и не си струваше да се ремонтира. Казах й отново, ако ще си купува да ме извика, но решила пак да се довери на консултантите този път при оператор - пробутаха й някаква Nokia с 16GB вътрешна и 2GB RAM, а на скоро го беше дала на ремонт, защото почнал да й прави много проблеми, след което се оказало, че сменили почти всичко вътрешно, но добре, че е в гаранция, че кой знае колко щеше да й струва в сервиз подобен ремонт.
Обясних й, че марката няма значение и (примерно) Samsung за 200 - 300 лв. не работи така добре като Samsung за 1500 - 2000 лв., за да ме разбере, но с нейната тенденция все да мине тънко се оказва после, че е дала пари за флагман за толкова време, а ако си беше взела флагман щеше без проблем 2 - 3 години да го ползва, а не да сменя от нисък клас на нисък клас само и само да не да дава много пари.
Като й казах колко струва(ше) моя телефон (като го бях взел нов) направо щеше да получи удар Lol

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • Nikola.Kolew
Цитирай
#7

Припомнете си, че телефоните не са само флагмани и такива за по 200 лв., а има и среден клас, който ако вземем да коментираме, темата може да стане интересна заради развитието му последната една година.
[-] 3 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milenvn, milss, NaniG
Цитирай
#8

Телефоните от среден клас вече са доста добри,работят бързо,имат добри дисплеи,камерите също са на добро ниво.Вече има и висок среден клас,даже и при айфоните,човек може да си купи телефон с отлични характеристики на добра цена,стига да разсъждава  разумно.
[-] 4 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • L1892, milenvn, NaniG, valkov2
Цитирай
#9

Смятам че ако човек не е вманячен, но иска добър телефон на добра цена, може да гледа миналогодишен флагман. След пускането на новия, цените на миналогодишните стават доста добри. Лично мнение изказвам, за хора които не им се дават много пари за най-новото. Така хем имаш добър телефон, хем цената е станала премлива.
Цитирай
#10

И с евтин телефон можеш да изкараш години.
Имам роднини с Redmi Note 5 вече трета година не е мръднал, дори и батерията си е супер.

Марката ВИНАГИ има значение. Шиаоми са царе на тема нисък телефони.
Имам познати и с Xiaomi 5a и си работи и до днес, телефон за има-няма 200лв.
***
Моят шеф до преди няколко месеца беше с Redmi 4 note, смени на Redmi note 8 защото му писна, хич не го и интересува, че имам в себе си скъпи телефони, даже не знаят какви са и коя марка са....купува като отиде в магазина и каквото му дадат за възможно най-малко пари (да върши работа), гледам него и виждам, че всичко е просто харчене на пари, с правилната марка и модел можеш за 200лв да караш 3 години (и да, без ремонти), неговият Redmi Note 4 още си върви.
Все пак да не забравяме, че живея в Израел, а тук пестенето е на супер почитSmile БЕЗ значение от дохода, тук имат мото, ако заплатата ти влезе на дадена дата и до другата дата от месеца си изхарчил само 20% от нея, значи те бива в сметките...но темата е за друго.

Може да се кара с евтин модел с лекота.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#11

Никога няма да си купя флагман. Считам за неоправдано да похарча 1000+ лева за устройство, което само след една година ще бъде морално остаряло, а дори и физически. Последните ми 3 телефона са от среден клас, първите два купувани по 340 лева и продавани по 200 след година и половина ползване. Третият е Pocophone F1, купен за 550 лева и ползван до момента също година и половина, но без намерение да го продавам на този етап.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Joro711 за това мнение:
  • milenvn, Victormihov
Цитирай
#12

@Joro711, то работата е, че флагманите са по-скоро 1500+, да не кажа 2000+, което ги убива. Неслучайно супер телефони вече са средният клас, дори с относително казано компромиси, които са на стойност има-няма 200-ина евро като производствен разход, а на цена са двойно до тройно под флагманите, като задоволяват всички нужди, които се изчерпват основно с бързина, камера и батерия. Дали е безсмислено аз няма да дискутирам, защото има богати хора, за тях е все едно (макар че съм виждал "И"-то от ТИМ как си ползва Нокиа с фенерче), има и едни (не един) типажи хора, които си мислят, че знаят защо си дават парите или си заслужава, но точно защото не искам да опирам до ценностна система, спестявам коментар не просто надълго и нашироко, а изобщо.
[-] 3 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • L1892, milenvn, NaniG
Цитирай
#13

Преди време сякаш имаше смисъл, днес по-скоро не, доста са поизравнени нещата, но който има пари и може да си позволи, ще си купи, но пак казвам няма какво толкова повече да се сложи в апарат, че да има осезаема разлика от предходния такъв.
[-] 4 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • L1892, milenvn, NaniG, Victormihov
Цитирай
#14

Който иска да купува склпопени флагмани. А за останалите има и евтини истински топ модели като poco f2.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#15

Купуването на флагман в голяма степен наподобява и взимането на мощен автомобил. И с най-обикновена Дачия (моите уважения към марката и собствениците им) ще стигнеш където си тръгнал, въпросът е как. Ще ти се наложи до ползваш мощност, особено на баир, да речем, за да те измъкне, но я нямаш и креташ на опашката.
Не ти трябва в масовия случай (същата работа вършат и „безплатните“ раздавани от операторите телефони с радио и фенерче), но веднъж да ти се наложи да ползваш ресурс на телефона и се оказва, че го нямаш.
И в двата описани случая под "веднъж" имам предвид много повече от ... веднъж.
Хубавото е, че в последно време се предлагат достатъчно добри модели от и около среден (средния) клас, които не отстъпват осезаемо на топ (май по-често като цена) моделите - добри камери, процесори и батерии, често влагани и във флагманите. Разликите са в екстри, в голяма част от случаите оставащи налични, но неизползваеми от масовия потребител.
Та затова и предпочитам среден клас телефон/кола с параметри, гарантиращи повече от нуждите, но разумно повече. Не отричам обаче и варианта за миналогодишен флагмански телефон, стига да падне до разумна цена.
[-] 3 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • alexbg67, Joro711, milenvn
Цитирай
#16

Преди няколко години пропастта между класа на бюджетните и флагманските смартфон модели беше значителна, но към настоящия момент това вече не е така, заради жестоката конкуренция между брандовете за качеството, особено що се отнася до ниския и средния ценови сегмент. И въпреки всичко миналогодишният "флагман" обаче не престава да бъде флагман само защото компанията, която го е произвела, е пуснала нов модел 10–12 месеца по-късно.

 
Цитирай
#17

Да има, но не излезнали тази година, а миналата или по миналата, цената е станала адекватна и телефоните са добри.
Да купуваш прясно излезнали флагмани няма никакъв смисъл..

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)