Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Watch GT 2 Pro - Лични впечатления и коментари

Може и да ми се обидите, но за мен този часовник освен външен вид и брутална батерия, е доста орязан. Мое мнение.
Цитирай
Аксесоари

Кое ти липсва в часовника?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Ами на първо четене, разликата в градусите между телефон и часовник, емоджита и снимки в чатовете, все такива уж дребни неща, ама като се понатрупат и дразнят. От друга страна наблъскан с една дузина тренировъчни неща, дето 95% от тях няма да са нужни на 95% от хората. За сравнение Галакси Актив 2 на жена ми няма тези проблеми, но пък на 2 дни се зарежда, верно, че няма пълно щастие, ама...
Цитирай

В общи линии това е разликата, " смарт часовниците" тип Huawei watch със собствена ОС, те са по-скоро фитнес тракери под формата на елегантен часовник, а Galaxy watch, Wear OS,... часовниците са "истински" смарт часовници с много функции и магазин за приложения но и с много по кратък живот на батерията поради това. Зависи кой какво предпочита и какво му трябва. Аз лично поради същите причини смених от Huawei watch на Galaxy watch и съм доволен макар и да трябва да се зарежда по-често.
Цитирай

Взех на дъщерята актив 2,чуди се какво да изключи за да и държи повече батерията,не си е работа това.Вечер приключва на 50-60 % и въпреки това го зарежда всяка вечер ,защото не се знае другия ден колко ще изкара.Моя кара по 15 дни с всичко включено и батерията изобщо не я мисля,зареждам през петък и това е,никакви грижи.Даже в петък е на около 20 % и може спокойно да изкара до неделя.Разликата в температурата която показват часовника и телефона е защото ползват различни доставчици.Емоджита в чатовете Smile,несериозно е това.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Защо да е несериозно, дадох го като пример, ок снимки в чатове, или и това е несериозно, то така излиза, че само батерията е нещо сериозно.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Часовник свързан с блутут не замества телефона ,а го допълва т.е. телефона винаги е в теб и е  основното средство за комуникация.Часовника е като получиш съобщение да видиш набързо от кой е и основната информация в него и да прецениш да минеш ли на телефона или не си заслужава.За какво ти са емотикони и снимки на часовника при положение че телефона ти е в джоба?
Виж ако часовника е и с LTE възможности ,вече нещата стоят по -съвсем друг начин,тогава той в определени ситуации се явява основно средство за комуникация и да кажем са необходими емотиконки и снимки в чатоветеSmile .Ама един смарт часовник(Samsung,TicWatch) с LTE, колко ще изкара вързан с мрежата?Аз отдавна дебна и се ослушвам за часовник с LTE възможности и живот на батерията като хуавеите,ама няма засега.Излезе ли ще е мой Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Здравейте, от известно време забелязвам, че в активности едната опция си седи на 0. Направих фабрични настройки на часовника, смених huawei health с по-стара версия, даже и пробвах с друг акаунт. Цял ден съм в движение и нищо не отчита.Един колега е със същия часовник и пру него още сутринта беше на 3 мин.Ето снимка на моя часовник след фул ресета.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

Това като гледам са активните минути, ще трябва по-сериозно да се раздвижиш, за да отчете нещо.
Бягане, фитнес ...по-сериозно натоварване.
Мисля, че ако пуснеш някоя тренировка може и да го излъжеш и да покаже нещо
Цитирай

Ок, благодаря, но интересното е че на колегата показваше 3 мин вчера пък той с колата дойде на работа и не се е натоварвал толкова. Не че е някалва драма, просто се чудя да не е бъгнал нещо часовника.

п. п: днеска ще се затичам малко да видя как ще е.

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

Колегата ти може да е с висок пулс, в следствие на което малко като се размърда и пулса се вдига още. Само гадая.
Цитирай

Здравейте колеги,

Имам няколко въпроса,

Имам часовника от 5 дни.
Като го отворих нов беше на 75% батерия ,всичко е активирано следи постоянно пулс,стрес,сън без кислорода в кръвта.
Не съм разрешил AOT.
Батерията днес е на 22%. 
Така въпроса ми е дали това е нормално,в ревютата говорят за 14-20 дни живот на батерията.
Трябва ли да урязвам измерването на нещо и дали това ще оптимизира в повече дни използване.
Ако може да споделите Вашите впечатления за живот на батерията.

Друг въпрос относно телефона,
с Huawei P10 plus съм и незнам но връзката към часовника кара батерията да издържа до 1 ден,
Преди без връзка с часовника държеше по 2.
Дали това е нормално? 

Поздрави,
Виктор

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай

Пулс мисля, ако не е риъл тайм а смарт ще падне консумацията. Батерията тепърва ще си влиза в силата, но и трябват известен брой цикли. На телефона може и да влияе, но не осезателно.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2021-04-22, 08:31:53)brzoo написа:  Трябва ли да Oрязвам измерването на нещо и дали това ще оптимизира в повече дни използване.
Ако може да споделите Вашите впечатления за живот на батерията.

Да, с всичко пуснато не може да издържи рекламираните 14 дни.
По-скоро седмица. Изчакай 1-2 заряда все пак.
Цитирай

Благодаря за отговорите,

а също забравих да питам за мелодията на звънене и известията от часовника,
дали могат да се сменят?

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай

Със спряно SPo2 и всичко друго пуснато, моят кара 8дни, като в деня на зареждането е под 10%

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

и моят кара точно толкова 8 дни

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

Моя е от декември месец.Всичко е си отчита и държи 13-14 дена.Така е от началото.Но не съм записвал засега упражнения.
Цитирай

(2021-04-22, 15:26:21)brzoo написа:  а също забравих да питам за мелодията на звънене и известията от часовника,
дали могат да се сменят?

Здрасти, май не може.
Батерията ми изкарва 12-14 дни  всичко пуснато без да с свързан с телефона (много бързо ми пада батерията на Samsung) но явно само при мен е така,  друг не споделя подобно нещо.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

(2021-04-23, 06:12:36)losh1 написа:  Здрасти, май не може.
Батерията ми изкарва 12-14 дни  всичко пуснато без да с свързан с телефона (много бързо ми пада батерията на Samsung) но явно само при мен е така,  друг не споделя подобно нещо.

И аз съм със Самсунг, моят държи между 9- 10 дена със всичко включено без SPO2

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Аз съм със Самсунг, и батерията ми кара 2 седмици, като при зареждане имам 10-15% батерия.
Цитирай

Батерията на часовника си е добре, на телефона пада доста бързо когато са свързани.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Моя кара по 10 дни, без отражение на батерията при Mate 20 pro. Единствено на ауто не е SpO2. Ако не говоря през него и не го пускам при тренировки може да изкара и повече.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro 
Цитирай

здравейте с коя версия на приложението здраве може да се инсталират външни скинове за часовника
Цитирай

На хуавей телефон с никоя.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)