Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Watch GT 2 Pro - Лични впечатления и коментари

(2021-07-24, 10:35:15)alexbg67 написа:  Ако искаш 2 заряда в месеца забрави 3ката.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Благодаря. Да, натам клоня. Искам батерия поне 10 дни. Май с 3-ката е изгубена кауза

Още един въпрос имам. Някакви проблеми има ли часовника със свързаността към Самсунг телефон? Сега четох, че ако се откачи веднъж, после трудно се закача, но не знам дали не е стара информация и дали не са го оправили това. Някой със Самсунг телефон да го ползва часовника?
Цитирай
Аксесоари

Близо 10 месеца съм с него, нямам проблем с разкачане на връзката. Бях с S20 U, сега съм S21U

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Може ли да попитам за модела Huwuei gt 2 дали може да се изключва блутут връзката както от телефона може ?
Цитирай

Не, няма как.
Цитирай

Може ли да попитам за модела Huwuei gt 2 дали може да се изключва блутут връзката както от телефона може ?
Цитирай

Тц, не е предвидено.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Днеска ме заболя главата, но успях да изчета цялата тема. Имам 2 въпроса. Първия, до колкото успях да се ориентирам часовника може да се върже към друг телефон без да се нулира, както е при Самсунг часовниците. Правилно ли съм разбрала? Тъй като имам Huawei телефон, а четох че платените фейсове се появяват само на Huawei телефон. Тоест мога да реша към кой телефон да си вържа часовника? Втория въпрос, нощно време има ли функция, с която часовника да "заспива", без да ми идват нотификации на него, следователно и на телефона? Което поражда още един въпрос, има ли опция да се заглушат нотификациите на телефона, тоест телефона да не ми пиука, а само часовник (това общо за нотификациите, не за нощно време). Е, станаха малко повече от 2 въпроса
Цитирай

Има донт дистърб. А иначе разкачаш и закачаш, мисля че са лесни за настройка машинки... И все пак коментирам "чистата" 2ка.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Хм. Навика е голяма работа. На Самсунг часовника имам режим "лека нощ", който заглушава нотификациите както на часовника, така и на телефона. От него нямам навик да изключвам нета. Донт дистърб ще трябва да включвам и на телефона, което не е никак добре или да гася нета, когато лягам. Наистина ли не са направили тази проста опция? А мислех, че въпроса ми е риторичен....
Цитирай

(2021-07-25, 21:54:42)any9 написа:  Днеска ме заболя главата, но успях да изчета цялата тема. Имам 2 въпроса. Първия, до колкото успях да се ориентирам часовника може да се върже към друг телефон без да се нулира, както е при Самсунг часовниците. Правилно ли съм разбрала? Тъй като имам Huawei телефон, а четох че платените фейсове се появяват само на Huawei телефон. Тоест мога да реша към кой телефон да си вържа часовника? Втория въпрос, нощно време има ли функция, с която часовника да "заспива", без да ми идват нотификации на него, следователно и на телефона? Което поражда още един въпрос, има ли опция да се заглушат нотификациите на телефона, тоест телефона да не ми пиука, а само часовник (това общо за нотификациите, не за нощно време). Е, станаха малко повече от 2 въпроса


Можеш да го свързваш го към различни телефони без зануляване и съответно загуба на настройки/фейс. Телефона и часовкика си имат различни dnd графици и може часовника да нотофоцира, а телефона не, или обратното. Пробвал съм го на няколко хуауея, не успях да купя фейсове, само за UK регион важи. Може и от часовника да е.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

(2021-07-25, 21:54:42)any9 написа:   Тъй като имам Huawei телефон, а четох че платените фейсове се появяват само на Huawei телефон.  
Здрасти, появяват се и на самсунг телефони но трябва да регистрираш карта за за ги платиш (аз не успях ).
Има моднати  версии на Здраве и с него можеш да си качваш фейсове каквито си харесаш.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Май имаше драми с качването на моднат Health на Huawei. Мисля се налагаше премахването на AppGallery-то.

Не очаквай много от часовника.. няма много общо с останалите смарт часовници. Аз го възприемам като скъп кръгъл фитнес банд.


Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на sevastaki за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

Напоследък доста изчетох. Сега гледам и Ticwatch 3 Pro, гледам и Garmin Vivoactive 4s, доста развихрен е спора какво да има и какво да намя часовника, кой часовник е сматр и какво трябва да има в него и т.н.т. Ще ви кажа от погледа на човек, който обича тези джаджи Smile Именно, заради екстрите взех и Samsung Watch 3, a сега чакам и новия 4 Та, от екстрите на Watch 3 не ползвам абсолютно нищо, ама буквално нищо, е като изключим есим-а, само заради това още не съм го продала. Но пък там кусура на есим-а е бързото източване на батерията. Нито си меря кръвното, а да не говорим че не е грам точно, нито си правя екг. Да, казва си човек хубаво е да ги има тези неща, ама еуфорията е точно 2-3 пъти, колкото да си начешеш крастата. Реално на един човек му трябват нотификации (бонус ще е ако може да се отговори с някой бърз отговор, защото реално никой няма да тръгне да се мъчи да отговаря дълго на малкия екран на часовника), за спортистите фитнес режими, да мери пулс, да може да се говори през него и това е. Всичко останало е за заблуда, защото не съм сигурно колко са верни показателите на кръвно, екг, включително и кислорода в кръвта (оня ден Самсунга ми показа, че кислорода в кръвта ми е 74%, трябваше да не съм жива вече ), а вече и новите функции да ти мери телесната температура. И едно плащане да има през него и това е. За всичко останало човек просто си ползва телефона.
Та отклоних се малко от темата, на мен ми трябва да ми показва нотификациите и да мога да говоря от него, когато се налага, а и да ми мери съня. И батерията, това е основното, заради нея гледам точно този часовник. Толкова е дразнещо да си зареждаш часовника всеки ден, че не е истина. За сега клоня към него, още чета и още се чудя, заради някои дребни неща, с които съм свикнала на стария часовник. Но в крайна сметка май няма идеално. Или едното ще куца или другото.
Ще го ползвам на Самсунг телефон, не на Хуауея, значи опцията е първо да кача моднат Хелт, без да качвам апп галери, така ли да разбирам? Или проблема е само на Хуауей телефон?
P.S Сега излизам от Технополис, отидох да го видя на живо. В момента, в който видях Huawei 3, забравих за GT 2 Pro. Голяма красота е този часовник. Пак започва дилемата
Цитирай

Изчакай 4-ката на самсунг. Ще я обявят на 11.8. към края на месеца ще е налична. Аз лично това чакам да видя.
Може пък и да е още по-хубав. Батерията едва ли ще е по-зле от на 3-ката на хуавея, а ос-то със сигурност по-функционално
Ето ти още една дилема
Цитирай

А тая дилема я реших вече Пазя си виваком да преподпиша края на август, заради 4-ката Smile Ама сега приятел ще преподписва и ще използвам неговата оферта, че той няма да взема нищо. GT2 Pro излиза към 200лв, а Watch 3, чистия към 400лв. Ако взема Watch 3, веднага пускам Самсунгския Watch 3 да го продам, преди да е излезнала 4-ката. Абе мани, големи схеми правя
Цитирай

(2021-07-26, 15:17:05)any9 написа:  Самсунг телефон, не на Хуауея, значи опцията е първо да кача моднат Хелт, без да качвам апп галери, така ли да разбирам? Или проблема е само на Хуауей телефон?
Да, а също така пречи и HSM Core.
По назад в темата има моднат Хелт, не е последна версия ама върши работа, това на Pro2.
На хуавей телефон мода не работи.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Здравейте, по въпроса с модифицирания Health - както е писано назад - не може да се сложи на телефон Huawei. Може да се сложи на друг телефон или таблет, като има ограничение за версията на андроид. Аз съм го инсталирал на таблет и няма никакъв проблем да си качвам каквито файсове искам.
Часовника може да се сдвоява с каквото си решите стига на него да има Healt приложението, като това не изтрива дневните данни (натрупаните до момента данни). Bluetooth на самия часовник не може да се спира. Има опция do not disturb, но какво точно прави не знам, никога не съм я ползвал. Като цяло обаче това какви нотификации да се показват на часовника зависи от настройката в Health.
Дали човек да си вземе този или друг часовник си е лично решение зависещо от нуждите.
Цитирай

Банда много ви благодаря за съветите, насоките и информацията Smile Много се двоумях и до последно не знаех какво да избера, но както казах в момента, в който видях двата часовника Watch 3 и GT2 Pro се влюбих от пръв поглед в първия И е една идея по-малък. Та, да ми е честит Huawei Watch 3 Active Smile (май така се водеше) и остава да се моля да оправят батерията Отивам да досаждам в другата тема
Още веднъж Ви благодаря за помощта
Цитирай

И аз изчетох всичко, поръчах го с пазарлъци на много добра цена, дизайна ми харесва, материалите са премиум, батерията е сравнително трайна. Оглеждах и самсунг уоч, ама там дизайна е прекалено пластмасов, батерията по-слаба, въпреки повечето приложения везните се наклониха към Huawei GT2 Pro. GT3 не предлага нищо различно за сметка над 2х цена. Ще поживеем и ще видим.

Първи въпроси:
1.Как да накарам часовника да показва нотификации от Outlook, viber?
2.И как да направя така, че да си говоря през хендсфрито, а не през часовника?
3.Как да накарам да брои крачки само от часовника, а не да ги събира с отчетените и от телефона?

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай

По първият въпрос:
Здраве/устройства /GT 2 Pro/Известия и слагаш отметки на положенията от които искаш да получаваш известия.
По втория въпрос :
Блутут/HUAWEI watch gt 2 Pro, махаш отметката "телефонни разговори"
По третия въпрос :
Назад в темата, някой беше споменал за някакъв Мод на Health от който можело да се спира, но аз не съм го ползвал. Друг начин няма как да спреш едното устройство.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Цял ден се возя, отчита 3600 стъпки, което е невъзможно...

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Възможно е, възможно. За 700-800км.с камион, ме поздравява, че съм достигнал целта за деня

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Привет,
При опит за синхрон на данни от Health изписва, че е неуспешна синхронизацията, сложил съм и отметка за автоматична, но изписва, че писледно е синхронизирано на 20.06.

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Аз пък така и не мога да го накарам за постоянно тоя часовник да не се използва за разговори. Всеки път, като му махна отметката "телефонни разговори", при следващото разкачане и отново свързване към телефона отметката пак е активна. Много е досадно, защото това много ми пречи на разговорите в колата... Телефона ми е Samsung S21.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

(2021-08-03, 08:11:58)nmnikolov написа:  Аз пък така и не мога да го накарам за постоянно тоя часовник да не се използва за разговори. Всеки път, като му махна отметката "телефонни разговори", при следващото разкачане и отново свързване към телефона отметката пак е активна. Много е досадно, защото това много ми пречи на разговорите в колата... Телефона ми е Samsung S21.

Опитай по време на разговор от телефона BT менюто да махнеш отметката на часовника.

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)