Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Watch GT 2 Pro - Лични впечатления и коментари

и аз още го нямам това обновяване

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2022-04-03, 14:54:53)Andon0v написа:  При някой дойде ли тоя ъпдейт? Аз още чакам.
Ще се забави най вероятно. Малко подръжката им куца.

Samsung S23 Ultra 
[-] 1 потребител изказва благодарност на iliano9885 за това мнение:
  • goginero
Цитирай

(2021-10-12, 23:17:32)ShaSh написа:  Здравейте ,
Имам проблем със изходящите разговори. Когато набирам на дайлъра ми светва иконата за Bluetooth  и съответно екранс не гасне ,когато го приближавам до ухото и сензора би трябвало да сработи. Когато ръчно изключа Bluetooth  няма този проблем. Някой да е имал подобен проблем?
Със Galaxy Note9 съм.

Да повдигна пак въпроса. Тествах вчера с по-стар модел-  S7 и там няма подобен проблем. Почвам да си мисля, че е заради това, че телефона ми е dual sim. 
Някой играл ли си е с developer options на Bluetooth-a? 
Ако може някой с двусимов телефон работещ без проблеми да качи екран с настройките при него.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай

Аз съм с хуауей мейт 20 про, който е с двусимов, но нямам такъв проблем
Цитирай

Излезе 11.0.8.26     


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

При мен още не е... Да видим кога, за съжаление сигурно ще е последен ъпдейт за устройството, зарязаха го.. имам го от декември, нито един ъпдейт от тогава.
Цитирай

И при мен още го няма..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Аз още си чакам
Цитирай

Е кат' го получих от първите и квоо???

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Сега гледах на клип в YouTube, че след ъпдейт на GT3 вече може да се отговаря на съобщения (Viber, WhatsApp, имейли) и да се пращат емотикони.
Понеже до сега липсата на такава възможност при GT 2 pro ме спираше да си го купя искам да ви попитам има ли такъв ъпдейт и за GT 2 pro или да не се надявам?

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай

Тя 3ката е с друга ОС, мисля че няма смисъл да се очакват сходни програмни надграждания. Според мен 2ките са вече в историята, освен ужаса да пиша от часовник...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • SXS
Цитирай

Благодаря за отговора.
Да те разбирам ли, че има или ще има такава възможност да се пише от часовника, което предполагам, че ще е изключително неудобно като интерфейс на такова малко устройство?

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай

@divna се занимава с обзори и бъдещи функции, та ако знае нещо по въпроса... Аз на моят още нямам клавиатура, предполагам така ще си остане. Няма информация в НЕТа за нативна клавиатура, само доближаване до действия за отговор на СМС по този начин:
https://www.youtube.com/watch?v=W7tYWdf1hD4

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Здравейте Колеги!

Към всички които имат проблем с разговорите през Bluetooth на автомобила, когато към телефона е свързан и смарт часовник, когато при входящи или изходящи разговори, звука минава през слушалката на телефона и трябва по време на разговор от телефона да се насочи разговора към мултимедията на автомобила, което е много неудобно.

Та, намерих разрешение на проблема, чрез инсталиране на допълнително приложение на телефона, което казва на телефона, при свързани няколко устройства към него с Bluetooth, към кое устройство да се насочи разговора с приоритет.
Приложението е малко, елементарно, но върши страхотна работа. Сега когато съм в автомобила и Bluetooth на автомобила е свързано с телефона, при предварително зададен висок приорите на блутуут на колата в приложението, разговорите - входящи и изходящи, директно се насочват към автомобила. Когато не съм в автомобила, при входящ разговор, мога да вдигна или от часвоника или от телефона, т.е. не се нарушава нищо.
Приоритета на смарт часовника го оставяте на Default.
Приложението се казва Bluetooth Connection Priority Manager.

И едно уточнение - приложението би ви било в полза и ако вместо Bluetooth в автомобила, ползвате блутуут слушалки.

Иначе пия бира Smile !

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
[-] 5 потребители изказват благодарност на totko_botko за това мнение:
  • achodemo, bajchoni, Monipeev, SXS, tsvetan24
Цитирай

Ей такова нещо ми трябваше. Благодаря. Утре ще го пробвам.

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk

Изпробвах го тази сутрин, но за съжаление поне при мен няма ефект. При входящи разговори никога не съм имал проблеми. При изходящите обаче проблема си стои. Набирам от автомобила и часовника ми го прехвърля на телефона. Трябва да си бръкна в джоба, да извадя телефона и да прехвърля към колата иначе разговора си остава на телефона.

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-07-10, 21:10:31)SXS написа:  Ей такова нещо ми трябваше. Благодаря. Утре ще го пробвам.

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk

Изпробвах го тази сутрин, но за съжаление поне при мен няма ефект. При входящи разговори никога не съм имал проблеми. При изходящите обаче проблема си стои. Набирам от автомобила и часовника ми го прехвърля на телефона. Трябва да си бръкна в джоба, да извадя телефона и да прехвърля към колата иначе разговора си остава на телефона.

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk

За съжаление и при мен спря да работи след като се зарадвах, че мога да водя нормални разговори в колата. Най-вероятно е минал някакъв ъпдейт и са прецакали всичко.
Иначе и при мен проблема беше същият и сега пак е налице - при изходящите разговори. При мен, след като набера някого, на телефона първо се изписва за кратко името на блутуута на колата, но след това излиза името на часовника, като разговора си отстава на телефона.
Сега ще напиша коментар в Google Play на разработчика на приложението, да го оправят.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на totko_botko за това мнение:
  • SXS
Цитирай

Информирай ме как е минала комуникацията, че силно ме интересува. Благодаря!

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-07-11, 10:12:33)SXS написа:  Информирай ме как е минала комуникацията, че силно ме интересува. Благодаря!

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Освен че си промених коментара и оценката, написах и писмо до самия разработчик. Надявам се да ме вземе на сериозно.
Ще пиша ако има някакво развитие.

Моля и други колеги да споделят как работи приложението при тях и какви приоритети са зададени на всяко устройство? Един колега от форума, от темата за GT3, преди малко сподели, че е сложил на Default часовника и Carlinkit който използва в автомобила

Вчера си поиграх доста с насторйките на приложението и след като нищо не стана реших да го изтрия и да търся друго.
Това приложение го бях намерил, като в Google Play пуснах търсене с думите "Bluetooth Priority". Вчера направих същото и попаднах на друга програмка, чрез която нещата потръгнаха отново, поне за сега. Приложението се казва Bluetooth Pair. Това което направих е да отида на Device List, да избера блутуут-а на колата и да кликна върху Trust Device, при което на началната страница на приложението се появи иконка със слушалки и името на блутуут-а. От там нататък всичко си тръгна както трябва в колата - входящи и изходящи разговори, без това да е променило по някакъв начин обажданията от/към часовника, когато не съм в автомобила. Готиното също е, че при входящ разговор в колата се чува мелодията която е зададена на съответния контакт в телефона. Минуса е, че приложението е пълно с досадни реклами, но веднъж направени настройките в него и предполагам че няма да го отварям толкова често.
Ако някой има желание, също може да се поразстърси в Google Play по начина по който аз търся и ако отркие по-добро приоложение, с по-малко реклами ще е супер.

Чакам да напишете отзиви, дали новото приложение работи при вас!

Иначе, от разработчика на старото приложение Bluetooth CPM все още нямам никакъв отговор.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на totko_botko за това мнение:
  • SXS
Цитирай

Тествах го днес. И това приложение не работи. Тествах и още няколко от google play и с никое не постигнах успех. Дразня се вече и скоро ще приключа май със смарт часовниците.

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай

Проблема е в Хубавея. Преди него имах Самсунг Active 2 и всичко си работеше както трябва

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nik4o за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

При мен и това приложение спря да работи, след няколко успешни обаждания от автомобила и то след като забелязах как връзката между часовника и телефона се рестартира.
Не знам къде е проблема, дали в Хубавея, или от телефона. Преди месец бях с телефон Lenovo P2, едносимов и нямах никакъв проблем с разговорите в колата. След това от работа ми дадоха един служебен, но смотан, бюджетен Samsung A22, с 2 СИМ карти и от тогава проблема се започна. В момента използвам само Самсунга, защото иначе трябва да нося 2 тухли в джобовете си, тъй като и Леновото е доста тежък. Леновото е на почти 5 години и спрямо бюджетния Самсунг е на светлинни години по-напред. Та според мен проблема не е само в часовника, а и от телефона, още повече ако е двусимов.
Та ако може да споделите с какви марки и модели телефони сте и с колко СИМ карти.

И какво друго забелязах вчера докато инсталирах и триех разни приложения. След деинсталиране на Bluetooth Pair, рестартирах телефона. След рестарта, изчаках часовника да се свърже с телефона и пробвах набиране от автомоббила. И първтото набиране беше ок. Но след това връзката между чавоника и телефона се ресетна и всичко приключи.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

От година и половина имам Рено Каптюр II. Никога през този период не съм имал проблем с връзката между часовника ми: Самсунг Active 2, телефона ми Huawei p30 pro и колата, докато не реших да си поставя Carlinkit (за безжична връзка между телефона и android auto на мултимедията). Оказа се, че телефона ми не поддържа такава връзка и реших да го сменя със Самсунг s22+. Междувременно си смених и часовника с GT3. Всичко това стана в рамките на 2-3 дена и не установих точно кога и от кое устройство започнаха проблемите. Започнах гимнастики със закачане и разкачане на телефони и часовници, докато разбера, че всичко е нормално когато съм без часовника. Затова и търся някаква програмка, която да ми разкача Bluetooth връзката между часовника и телефона, когато съм в колата. Часовникът да си е само часовник, не смарт. Като се разкачи телефонът от колата да се закачи за часовника и той (часовника) отново да си е smart. Всички останали програмки даващи приоритет на различни устройства работят един-два дена без проблеми. След това все едно тази програмка не съществува.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колега Nik4o, не съм изненадан че ползваш телефон Самсунг. Аз мисля, да не кажа че съм убеден на 100%, че проблемът е налице, когато часовника е свързан с телефон Самсунг.
Не си писал - телефона с една или две сим карти е?

Ако искаш само за пробата - пробвай с друг телефон различен от Самсунг.
Ако не забравя, аз също ще направя един експеримент с часовника на моята съпруга, който е GT3 и с телефон Lenovo P2, с една сим карта.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Телефона има възможност за ползване на две сим карти. Утре ще пробвам с телефона на съпругата ми: Самсунг А40. Ще пробвам и комбинация с нейния часовник - Samsung Active 4.
Управлявал съм колата без GT3-то, а с обикновен часовник със стрелки и не съм забелязал проблеми с връзката.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз съм с часовник Xiaomi S1 и телефон Xiaomi Note 10 light с една Сим-карта.
Така, че изключвам проблема да е в марката на часовника или на телефона.
Също така проблема е налице и в три марки автомобили които имаме в моето семейство - Мазда, Форд и Пежо. В първите две Bluetooth-a е фабричен, а в третия от тези които се поставят в запалките. Т.е. проблема не е и в автомобила.

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)