Анкета: Имате ли Moto G9 Plus? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, имам
53.85%
7
53.85%
Обмислям покупката му
46.15%
6
46.15%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Има ли вече някой притежател на Moto G9 Plus от форума?
Цитирай
Аксесоари
#2

Поради стекли се обстоятелства се оказах собственик на Moto G9 Plus
Ползвам телефона от няколко дни и съм много приятно изненадан от него
Замених с него Moto Z, който много си харесвах и независимо, че Moto G9 е среден клас
мога да кажа че в много неща превъзхожда Moto Z, което все пак е нормално при положение,
че е с 3 години по-нов модел
Единствено екрана на Moto Z е по-добър, но и този на Moto G9 Plus си е добър

P.S. Няма да е зле да се направи нов раздел за G серията
Цитирай
#3

Gcam ли е камерата или някоя на Моторола ?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Стоковата камера си е на Моторола.
И има доста режими в нея.

EDIT: От телефоните на Самсунг си бях свикнал на техния мейл клиент.
Но за G9 Plus не става, просто работи само на Самсунг телефони.
От чистия андроид пък ползвах неговия мейл клиент. Ама в този андроид на G9+ няма инсталиран мейл апп. Може ли да ми кажете, откъде мога да дръпна последната версия за 10-ката на чистия стоков мейл апп?
Благодаря.

[Изображение: bf67bff2780dd95c51faf149a337421e.jpg]

EDIT2: Ето този мейл апп търся, само че не 7-ма версия а най-новата актуална за андроид 10.
Ако някой си я има на телефона, може с Apk Share да направи бекъп на инсталационния файл и да го сподели с мен.

[Изображение: emailb.png]

Moto G9 Plus - Stock ROM
[-] 1 потребител изказва благодарност на MMJ за това мнение:
  • BlackBone
Цитирай
#5

По-нова версия от 7.0-xxx на "фабричния" Email няма, по простата причина че от Lollipop Google обедини и замени това приложение със Gmail
В Apkmirror ги има версиите до 7. (click)

Always looking forward
[-] 1 потребител изказва благодарност на BeyondHorizont за това мнение:
  • MMJ
Цитирай
#6

BlueMail е готин мейл клиент
Цитирай
#7

Много благодаря на отзовалите се.
А да ми препоръчате някаква добра програма за бекъп?
Досега ползвах Samsung Smart Switch, мога да направя пълен бекъп на моторолата, но няма опция рестор.
Явно е направена да работи само на Самсунг телефони, но съм страшно доволен от нея, върши страхотна работа.
Трябва ми такава програма за да направя бекъп, и когато се наложи да дам фабричен ресет, да възстановя всички програми и настройки от бекъпа. А не да инсталирам програми една по една и да ги настройвам всяка отделно, защото това убива страшно много време.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#8

А защо не си направиш Бекъп в Гугъл профила си?
Цитирай
#9

Защото ми прави бекъп на снимките, а аз не искам да ми прави на тях. Защото ги запазва в някаква междинна резолюция. А аз искам да са си в реалната. И не искам да ми се качват на някакви облаци, а искам локален бекъп, на сд картата ми.
Търся аналог на Samsung Smart Switch.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#10

Аз правя бекъп само на данните
На снимки не правя, защото си ги свалям на външен диск
Трябва да има някакво приложение, но не мога да помогна
Цитирай
#11

Има настройка да ги запазва в орегинално качество,но безплатното място е 15GB.А като не искаш да ти се качват в облъка спри автоматичното качване на снимки.
Това мисля че става https://www.google.com/aclk?sa=L&ai=DChc...AxAB&adurl=
Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#12

И аз не качвам снимки в облака, защото в един момент мрежата ще има повече мои снимки от мен самия Lol
Цитирай
#13

Здравейте , гледам ,че това не е с чист андроид . Въпроса ми е досега телефоните с чист андроид имаше само сини точки като нотификации , а червени баджове с цифра за пропуснато нещо нямаше стоково . Принципно трябва да свалиш отделен лаунчер , за да имаш тези баджове , но при всички отделни лаунчери примерн като най хубавия Нова ЛАУНЧЕР тази опция като червените баджове трябва да имаш платената , а тя е 10 кинта . Та сега вече като са без андроид уан дали са сложили баджове с цифри или още ще дразнят с тея сини точки . И някой справил ли се е с тези сини точки .

Другия ми въпрос дали са сложили като приложение Галерия или пак трябва да теглиш от някъде , тъй като аз не ползвам гоогле фотос .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#14

Едно ревю на Moto G9 Plus

https://nixanbal.com/5-neshta-za-motorola-moto-g9-plus

Не ти разбрах добре въпроса, но Moto G9 Plus е част от Google One
Просто телефоните но Моторола има и Moto пакет, който за мен е супер
Цитирай
#15

С Antutu 8.4.3. вади приличен резултат за този хардуер

[Изображение: AnTuTu.png]
Цитирай
#16

(2020-10-17, 08:56:49)fuckinggood написа:  Здравейте , гледам ,че това не е с чист андроид . Въпроса ми е досега телефоните с чист андроид имаше само сини точки като нотификации , а червени баджове с цифра за пропуснато нещо нямаше стоково . Принципно трябва да свалиш отделен лаунчер , за да имаш тези баджове , но при всички отделни лаунчери примерн като най хубавия Нова  ЛАУНЧЕР тази опция като червените баджове трябва да имаш платената , а тя е 10 кинта . Та сега вече като са без андроид уан дали са сложили баджове с цифри или още ще дразнят с тея сини точки . И някой справил ли се е с тези сини точки .

Другия ми въпрос дали са сложили като приложение Галерия или пак трябва да теглиш от някъде , тъй като аз не ползвам гоогле фотос .

Да с точка е все още, червен бадж с цифра има на Nova Launcher който ползвам, платена версия, но има и кракнати.
Няма апп за галерия, сложили са Google Photos. И мен ме дразни, затова съм дръпнал апп от Google Play.
Най-много ме кефи апп-а на галерията на Samsung, обаче не бачкат на Motorola-та.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#17

(2020-10-17, 09:05:16)solo5 написа:  Едно ревю на Moto G9 Plus

https://nixanbal.com/5-neshta-za-motorola-moto-g9-plus

Не ти разбрах добре въпроса, но Moto G9 Plus е част от Google One
Просто телефоните но Моторола има и Moto пакет, който за мен е супер
Motorola Moto G серията е с почти чист Андроид и добавен My UX, който вкарва жестовете и други дребни глезотийки. Motorola One серията са с Android One, но мисля, че вече няма продължение с нови модели от Motorola, защото Google се провали с този си проект.
Дори мисля, че Motorola One Fusion plus не е с Android One.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

https://www.youtube.com/watch?v=QtDEijglWdk Ето едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#19

(2020-10-20, 20:45:41)pacemaiker написа:  Motorola Moto G серията е с почти чист Андроид и добавен My UX, който вкарва жестовете и други дребни глезотийки. Motorola One серията са с Android One, но мисля, че вече няма продължение с нови модели от Motorola, защото Google се провали с този си проект.
Дори мисля, че Motorola One Fusion plus не е с Android One.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Единствено Нокия останаха с Android one, на всичките им телефони.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#20

Камерите на G9 Plus са прилични и ми се струваха много добри,
докато не доставиха Nova 5t за жена ми, който е с много по-добри камери
Цитирай
#21

Е нормално, все пак е по-висок клас.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

Някой да има идея, защо в рутера ми тази Моторола излиза с името Unknown?
Всички други устройства си излизат с имена.
Моторолата си има име: moto g(9) plus, но реално излиза като unknown на Client Name в Client List.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#23

И  при мен така излезе, но има опция да си сложиш име и иконка на устройството в рутера, за да си ги познаваш по-лесно

Един интересен резултат на AnTuTu между G9 Plus (моя) и Nova 5t (на жена ми)
Процесорът на G9 Plus (SD 730G) изкара 99061т, а процесорът на Nova 5t (Kirin 980) извади 91911т
Разбира се за мен по-добрият процесор е Kirin 980, но не знам защо го дават с по-малко точки в този тест

[Изображение: AnTuTu.png] [Изображение: honor-10-lite.jpg]
Цитирай
#24

(2020-10-25, 11:11:28)solo5 написа:  И  при мен така излезе, но има опция да си сложиш име и иконка на устройството в рутера, за да си ги познаваш по-лесно

Един интересен резултат на AnTuTu между G9 Plus (моя) и Nova 5t (на жена ми)
Процесорът на G9 Plus (SD 730G) изкара 99061т, а процесорът на Nova 5t (Kirin 980) извади 91911т
Разбира се за мен по-добрият процесор е Kirin 980, но не знам защо го дават с по-малко точки в този тест

[Изображение: AnTuTu.png] [Изображение: honor-10-lite.jpg]
Пробвай преди да пуснеш тестване, да включиш максимална производителност на Nova 5T и сподели резултат.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

Аз си помислих за Novat 5t, че нещо такова трябва да направи,
защото го дават към 370 хил.т., а получи доста по-малко
Ще пробвам като се прибере жената
Но въпреки това резултата на SD 730G е повече от добър за среден клас процесор
цялостно G9 Plus изостава при GPU и RAM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)