Анкета: Имате ли Moto G9 Plus? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, имам
53.85%
7
53.85%
Обмислям покупката му
46.15%
6
46.15%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

съгласен съм за сензора

свикнал съм с това разположение времето когато Sony за пръв път го поставиха отстрани

ще обмисля нещата които бяха изложени от вас по-горе

междувременно ще отида в технополис да разцъкам g60 и ще преценя

 
Цитирай
Аксесоари

Хубавото на G60 е че е с Андроид 11 и ще получи Андроид 12
G9 Plus ще си остане на 11-ка
Ако ще даваш 500лв за G60 ми си струва по-добър вариант Edge 20 от Olx за подобна сума
G60 за 400лв си беше оферта, но се усетиха
Цитирай

Във Фейса се хвалят, че G60 вече е получил А12.
Цитирай

Не ми се вярва. Ще е новина ако е вярно
По принцип G серията получават по един ъпдейт и то около година след премиерата си
Обаче сега като направих справка в gsmarena видях че премиерата му е била през м.Април
Явно при нас по-късно са го пуснали
Цитирай

съвсем ме разколебахте да си го продам

 
Цитирай

Аз не бих продал G9 plus за 180лв и да налея още 300лв за да взема сходен телефон
Два пъти бях на косъм да взема G100 от olx за 500лв
Цитирай

ще се вслушам в съвета ти

 
Цитирай

От днес


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Преди 2-3дни го получих
Цитирай

Днес ми се наложи да проверя дали имам една карта и потърсих в SD/Android/data, която папка се прави служебно от Андроид и се пълни с празни копия на папките на всички приложения, които са във вътрешната памет. Освен когато някое приложение предлага там да се записват някои файлове, както аз правя с географските карти.
Обаче се оказа, че А11 не иска да отваря нищо в тази папка, докато А10 го правеше. С другите 2 (пак служ. създадени) папки - media и obb работи.
Става дума за Total Commander. Има всички права за работа с SD, но не иска. Иначе отваря без проблем и позволява всякакви действия с Android/data във вътрешната памет, където са всички приложения. А вграденият файлов браузер на А11 не иска да отваря за преглед дори и Android/data във вътр,памет.
Някои знае ли за някаква новост в А11, относно тази папка и файлов браузер, която я чете?

ПП: Като закача Мотото за лаптопа, файл-експлорер си я чете, като всяка друга папка, както и не показва никакви рестрикции в атрибутите ѝ, но все така А11 си остава пас.

ПП2: Мда, като всеки нормален българин първо постнах и после се сетих да питам Гуглето. Оказа се, че това е прищявка на Гугъл. Заключена за да не се ровичка и да се скапе ОС. Само дето при 90% от потребителите там има само празни папки-копия на инсталираните приложения. И както доста потребители са забелязали, от лаптоп може да чете, записва и изобщо свободно да се ровичка в нея. Отделно ТоталКомандер също толкова свободно може да шари във вътрешната памет и наистина да скапе някое приложение или ОС. Но из празните папки в картата не може.
Цитирай

Може да има някакви рестрикции на Андроид 11,
но все пак ми се струва странно ако са дадени разрешения да не може да отвори
Пробвай и с  File Manager Plus

P.S. Щеше да пробвам лично, но от 1 година не ползвам SD Card в телефона, макар че имам слот
Цитирай

С посоченият мениджър се получи - поиска достъп, дадох му и готово.
Което е странно, досега Командер никога не ми е отказвал какъвто и да е достъп.
Из чуждите форуми точно това пишат - че специално тази папка е станала недостъпна с А11.
Но пък този мениджър преодоля това, отделно когато е закачен на комп.
Oт последният ъпдейт на File Manager Plus:

Target Android 11 : To read and write to files in shared storage using this app, you need to have the all files access permission on devices that runs Android 11 or higher. This is the policy of the Google Play store.

Явно трябва да се изчака нов ъпдейт на Командер.
Цитирай

Да и аз това си помислих и затова ти подадох този файл мениджър.
Аз го ползвам от няколко години и съм изключително доволен от него
и даже съм с платената версия за една година. 3-4лв беше за година
( от оставащите пари по предплатената карта Big Grin )
Чрез него гледам филми от домашната мрежа
Цитирай

(2022-01-27, 18:50:00)stern. написа:  Явно трябва да се изчака нов ъпдейт на Командер.

Дойде ъпдейта. Специално отбелязват, че е решен проблема с разрешението за работа с файлове при А11. И вече чете тази папка.
Пишат, че вече показва и тумбнайли на RAW файлове и е така. Не помня дали се показваха в старата версия
Цитирай

Какъв е тоя ъпдейт дето дойде, а секюрити пача си остана стария?

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай

Big Grin И аз не разбрах дали секюрити пача върви с 3 месеца назад или нещо друго се ъпдейтна
Цитирай

Според това този ъпдейт е за европейската версия на G9+.
Странното е, че предния, от 12 февруари е обявен за ъпдейт за апарати, брандирани към определени южноамерикански оператори, а го получихме и ние.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • MMJ
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)