Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Запис на разговори при Galaxy Note 20 Ultra

Здравейте,

Някой дали е успял да подкара запис на разговори при Note 20 Ultra от линията?

Предния ми телефон беше Galaxy S8+ и схемата с израелска/тайландска карта работеше перфектно. С Note-a пробвах с израелска карта няколко пъти, но не ми сменя CSC-то след ресет.

Пробвах и вариант с инсталация на тъмна тема от 4pda, но също не се получи.

В интерес на истината, ACR call recorder работи що-годе добре, но от микрофона и се чува сравнително тихо, макар и да е използваемо. Но аз търся определено запис от линията, тъй като говоря основно през слушалки (жични или bluetooth).

Гледах и за вариант за флашване през ODIN на тайландски фърмуер, но все още не смея да го направя, ако не намеря друг вариант може и това да пробвам.
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

С Тайландската карта от августувските версии вечe не става.
Аз съм сменил CSC по метода описан в XDA.
Като първо се фалшва чрез ODIN (3.14.4) до версия ( XTC-N986BXXU1ATGI ) от юли, с която вече може да се смени CSC с CSC-Changer App и Темата, избрах си THL (тайландски) CSC, защото му работи записа на разговори и samsung pay. След, което се флашва пак с Odin и THL версията ( N986BXXU1ATH3 , умишлено си сложих от август), после телефона си се update-на OTA без проблем до септемврийската ( N986BXXU1ATI1 ). Дори октомврийската (за момента само за Германия я има N986BXXU1ATJ1 , е с bootloader 1), т.е. ще може да се върне до юлската, за да се смени CSC. Ако следващи версии са са 2 и по-висок bootloader, няма да може да флашва назад с по-малки версии.)

Метода не нарушава knox, т.е. това са си официални версии и гаранцията си важи.
(Запазил съм си необходимите файлове, като CSC_Change е с парола 1, защото антивирусните не го харесват (трябва да се изключи, както е описано в XDA.) 

(друга екстра на THL е, че работи разпознаването на непознати номера от Hiya.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 4 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • arniman, beko9, bnn, dreamboat
Цитирай

Благодаря колега, метода работи перфектно, даже бях пуснал да продавам телефона заради липсата на запис ?

Oneplus  ваучер припокупка
Цитирай

(2020-10-09, 13:28:41)Чо написа:  С Тайландската карта от августувските версии вечe не става.
Като първо се фалшва чрез ODIN (3.14.4) до версия ( XTC-N986BXXU1ATGI ) от юли, с която вече може да се смени CSC с CSC-Changer App и Темата, избрах си THL (тайландски) CSC, защото му работи записа на разговори и samsung pay. След, което се флашва пак с Odin и THL версията ( N986BXXU1ATH3 , умишлено си сложих от август), после телефона си се update-на OTA без проблем до септемврийската ( N986BXXU1ATI1 ). Дори октомврийската (за момента само за Германия я има N986BXXU1ATJ1 , е с bootloader 1), т.е. ще може да се върне до юлската, за да се смени CSC. Ако следващи версии са са 2 и по-висок bootloader, няма да може да флашва назад с по-малки версии.)

(Запазил съм си необходимите файлове, като CSC_Change е с парола 1, защото антивирусните не го харесват (трябва да се изключи, както е описано в XDA.) 

Благодаря, Чо! Тествах на стария Note9 и проработи без проблем! :-)

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай

Снощи най-накрая ми остана време да тествам. Бях със септемврийския ъпдейт, първо ресетнах до фабрични настройки, след което флашнах първата версия XTC през ODIN. Флаша мина нормално, но след първия reboot нещо зацикли и остана в reboot loop (само се показваше логото на самсунг с модела и веднага се рестартираше).
След като му извадих кабела, влезе в recovery със съобщение, че не може да зареди Android. Опцията "Try again" също не помoгна, пак рестартираше в recovery, но като избрах "factory data reset" се ресетира и зареди нормално.
Оттук нататък всичко мина по план, CSC Changer app също сработи нормално, с тая разлика че като избрах THL и го рестартирах - всъщност направи нов factory reset, така че не се наложи да го де-инсталирам.
След ресета проверих и записа си работеше нормално. Накрая флашнах и втората THL версия през ODIN, тоя път мина нормално и зареди всичко както трябва, след което ОТА се ъпдейтна и до септемврийската версия. Интересно е обаче, че все още не идва октомврийската...

Та, в крайна сметка имам работещ вградения запис на разговори  Dance .

Огромни благодарности, Чо!  Rock
Цитирай

Излезе ОТА N986BXXU1AТJ1 (октомврийския) update за THL.
Все още bootloader е 1, т.е. може да се връща FW, за да се смени CSC.

• Подобрено време за използване на батерия
• Стабилността на Тъмен режим е подобрена.
• Стабилността на Камера е подобрена.
• Общата стабилност на функциите е подобрена.
• Защитата на вашето устройство е подобрена.

Samsung Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2020-10-09, 13:28:41)Чо написа:  С Тайландската карта от августувските версии вечe не става.

Тайландският Samsung Pay работи ли с Curve?

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Watch 46mm
Цитирай

(2020-10-25, 14:37:33)sasho997 написа:  Тайландският Samsung Pay работи ли с Curve?

Curve с UK BIN (5375 9000) - да, с BG BIN (5574 4453 и 5575 2756) - не.

Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)