Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между Galaxy S20 FE и Galaxy S10 Lite
#1

Здравейте,
колебая се между двата модела телефони.
Galaxy S20 FE излезе съвсем скоро и няма кой знае какви отзиви за него,
предимствата му са поне от моя гледна точка - водо и прахоустойчивост, както и получаване на ъпдейти за андориод до Андроид 13, по-хубава камера.
Недостатъците са процесора - Exxynos, съответно по-малка издръжливост на батерията, по-малкия екран, по-дебелата странична рамка и слабото зарядно, което идва в комплекта.
Предимствата на Galaxy S10 lite са доказано по добрият процесор Snapdragon 855, по-големият екран и по-тънка рамка на дисплея, бързото зарядно включено в комплекта. Недостатъци - липса на водо и прахоустойчивост, по-кофти камера, не знам как е ситуацията с ъпдейтите, но най-вероятно няма да е като FE версията.

В момента ми предстои преподписване и Galaxy FE бих могъл да го взема на доста добра цена, учудващо добра направо - около 800 лв., докато S10 lite e на около 900 лв.

Очквам мнения и препоръки, тъй като се чудя какво да правя. 
Доскоро бях твърдо за S10 lite, но след излизането на FE версията и изгодната цена за толкова нов модел започнах да се чудя.

Предварително благодаря на всички взели отношение.
Цитирай
Аксесоари
#2

S20FE 5G е правилния модел. За БГ го има само в ЕМАГ обаче.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#3

(2020-10-09, 14:02:40)emzo написа:  S20FE 5G е правилния модел. За БГ го има само в ЕМАГ обаче.

Със сигурност е правилният модел, но цената му е доста "неправилна", поне в момента.

За съжаление не се предлага от операторите, поради което не е опция в момента.
Цитирай
#4

Galaxy S20 FE е по добре,макар и с ексинос.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#5

Samsung Galaxy S20 FE е доста по-добър, така като гледам май повече Lite няма да има, а ще са все  FE.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#6

ИИнтересно ми е дали има тестове за издръжливостта на батерията на FE с ексинос.
Към момента само със спандрагон намирам.
Цитирай
#7

При всяко положение FE.

Sent from my Galaxy S20 using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#8

Миналогодишният Снапдрагон едва ли е по-добър от тазгодишния Ексинос. Батериите са еднакви. FE има 120хц екран и безжично зареждане, което си е плюс отвсякъде. На живо съм си играл само с S10 lite и гърбът му ми се видя долнопробна пластмаса, за FE не знам.
За мен всичко накланя везните към S20 FE.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#9

Като гледам камерата на Galaxy S20 FE доста добре снима ето   https://www.youtube.com/watch?v=4kuKc3ae..._rel_pause
Цитирай
#10

(2020-10-09, 14:02:40)emzo написа:  S20FE 5G е правилния модел. За БГ го има само в ЕМАГ обаче.
В Citytel го предлагат също.

 
Цитирай
#11

Те пък щото ползват оторизираните сервизи.

p.s. След подробно проучване се оказва, че не е кой знае, колко голяма разликата около 7-8% или до час SOT отгоре.
Няма ли някой да се набута и да даде отзиви ? Big Grin


p.s.s. в OLX се появиха и 5г версии, внос от UK, гаранцията им важи (проверихме го по imei.), но трябва да има документ с касов бон от оторизиран reseller.

T.e. не е ясно, дали г.карта и касовия бон от фирма ХХХХХХХ ще се приеме.
Това при условие, че искате при проблем да го занесете в Сръчко.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#12

Естествено че се приема , ако имаш документ за покупка
От Ситител също - носиш го в който и да го двата сервиза
Цитирай
#13

Не съм много убеден, но може и да греша.
Цитирай
#14

Много се съмнявам от Citytel , два Самсунга съм си купувал от тях и не важеше гаранцията в официалните сервизи на Самсунг .
Цитирай
#15

(2020-10-14, 17:14:51)martoo написа:  Много се съмнявам от Citytel , два Самсунга съм си купувал от тях и не важеше гаранцията в официалните  сервизи на Самсунг .

От Самсунг до Самсунг има разлика 

Но темата загуби смисъл , за тези пари бих взел One Plus 8T Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)