Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Moto G9 Plus
#26

Колега писането на български е задължително!

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-10-16, 05:30:02)XAn4ETO написа:  Charging is super-fast, too. Thanks to the 30W TurboPower charger that’s included inside the box, the Moto G9 Plus goes from 0% to 100% in just 81 minutes (an hour and 21 minutes). Overall, there’s hardly anything power-related about the phone that might disappoint you.

(2020-10-16, 06:01:26)DoryanY написа:  Колега писането на български е задължително!

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Колегата е цитирал мнение от някой чуждестранен форум, предполагам.
Обаче въобще не е така! 
На мен вчера ми го зареди за час и 45 минути от 15% до 100%.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#28

Колкото и да е бързо зарядното, то не зарежда с едно и също темпо през цялото време
Накрая се "помпи" най-бавно. Плюсът е обаче че 10-15 минути в зарядното най-вероятно ще са достатъчни за часове работа
Цитирай
#29

(2020-10-16, 06:01:26)DoryanY написа:  Колега писането на български е задължително!

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Това извадка от ревюто на Phonearena.com.
Нямам намерение да пиша на английски.
Цитирай
#30

Трябваше да споменеш че е от там.
Цитирай
#31

Направих 10ч и 50 мин SOT и 46ч от последно зареждане
със пуснати мобилни данни и WiFi, местоположение, блутут
и постоянно включена смарт гривна Honor Band 5 със активирани всички функции
Изхабих батерията до 1% остатъчен заряд и го включих да се зарежда
За 15 минути зареждане качи от 1% до 26% заряда на батерията
Показанието е че за още 39 минути ще дозареди до 100%
Остава да видя дали коректно изчислява времето за зареждане

[Изображение: 11.jpg] [Изображение: 12.jpg]
Цитирай
#32

Е няма как да се зареди от 1 до 100% за 55 минути.

[Изображение: 2607f68e156831da73f5089f58835362.jpg]

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#33

Така показа, но това беше явно някакво междинно показание
В момента е 1ч и 5 минути на заряд и батерията е на 70%
Сигурно показва времето според заряда.
Първоначалният заряд е много голям, а след това спада
Явно в това се дължи разликата в показанието

Но пък за 15 минути - 25% заряд си е повече от добре,
защото с толкова мога да изкарам спокойно деня с нормално ползване
В момента го ползвам повече време, защото е нов
Цитирай
#34

Излезе ревюто на gsmarena.com

https://www.gsmarena.com/motorola_moto_g...w-2180.php
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#35

(2020-10-16, 21:53:00)solo5 написа:  Така показа, но това беше явно някакво междинно показание
В момента е 1ч и 5 минути на заряд и батерията е на 70%
Сигурно показва времето според заряда.
Първоначалният заряд е много голям, а след това спада
Явно в това се дължи разликата в показанието

Но пък за 15 минути - 25% заряд си е повече от добре,
защото с толкова мога да изкарам спокойно деня с нормално ползване
В момента го ползвам повече време, защото е нов
Според публикуваното ревю в gsmarena, Moto G9 plus се зарежда от 0-100% за 1 час и 15 минути, така ли е?

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk

Ще трябва да си търся зарядното на Moto G9 plus, за да си зареждам по-бързо Moto g 5G plus

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#36

Аз в крайна сметка не разбрах за колко време го заредих
Би трябвало някъде да пише времето за зареждане, но не го откривам
Цитирай
#37

(2020-10-17, 08:50:22)solo5 написа:  Аз в крайна сметка не разбрах за колко време го заредих
Би трябвало някъде да пише времето за зареждане, но не го откривам
Аз просто го проследявам от включването на зарядното до пълното зареждане. Факт е, че за Moto G9 plus се подава информация за по-бързо зареждане от Moto g 5G plus.
Motorola вкарват силни усилия да рекламират 5G свързаност, но се излагат с 20W turbo power .

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

В Moto Z, който е модел лот 2017, имах 18W зарядно
та за днешно време трябва да е поне 30W зарядното
Но пък от друга гледна точка бързото зарядно,
малко или много скапва живота на батерията
Цитирай
#39

(2020-10-17, 16:14:53)solo5 написа:  В Moto Z, който е модел лот 2017, имах 18W зарядно
та за днешно време трябва да е поне 30W зарядното
Но пък от друга гледна точка бързото зарядно,
малко или много скапва живота на батерията
Нищо не скапва. Все съм имал смартфони с Quick Charge, Super Charge и дрън, дрън, нищо и няма на батерията. Те не поддържат постоянно високо ниво на напрежение или нещо друго, за да увредят батерията. Повече е проблем нагряването за батерията.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#40

Ами на Moto Z сменях батерия гаранционно защото се скапа за 10 месеца
но явно е било проблемна партида батерии, защото в нета е изписано много по темата
Цитирай
#41

(2020-10-17, 17:33:10)solo5 написа:  Ами на Moto Z сменях батерия гаранционно защото се скапа за 10 месеца
но явно е било проблемна партида батерии, защото в нета е изписано много по темата
Имам Microsoft Lumia 950 на три години, батерията е 3000 mAh, има и бързо зареждане. Още си държи нормално време.
Повече проблемите се случват от нагряване на батерията - например по време на зареждане защитен гръб от силикон или друг материал задържа топлината, която се появява при зареждане. Ако телефона стои често близо до източници на топлина, например близо до котлон, печка, някакъв уред за отопление. Или лятото на директна слънчева светлина - то тогава и дисплея може да пострада.
Всяка батерия има цикли на зареждане и разреждане, но те са повече от 1 година. Дори при супер правилно използване ще дойде момент за смяна след 3-4 години.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#42

[Изображение: 987fd27a5c4ad7ae28c19e27f97ada50.jpg] [Изображение: 5142db4ff9fe4ad744c094f6da8516ff.jpg]

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#43

Здравейте братушки , на някой направило ли му е впечетление ,че мрежата е доста променлива . Имам предвид ,че никога не се пълни иконката догоре , а на други модели винаги мрежата е перфектна . Незнам на какво се дължи , но постоянно е така . На Свиваком съм забелязах и тук от шотовете ,че работата е същата . Някой има ли обяснение на този така да наречем проблем и то на 4г+ . На колегата горния шот почти няма сигнал .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#44

Не гледай колко се пълни иконката, а какъв е трансфера.
Много ме радва, че модемът на този телефон е с почти двойно по-бърз download спрямо предишният ми
Moto Z (800MBits/s срещу 450MBits/s), а ъплоуда е 3 пъти по-бърз (150MBits/s срещу 50MBits/s)

Батерията е невероятна батерия
В момента съм на 11% от заряда в батерията, 10ч/49мин използване на екрана
46ч от последно зареждане и ми показва, че остатъка от батерията ще издържи до 16:15ч
Цитирай
#45

Колеги , сдобих се с МОТО Х4 и мога да кажа ,че антиката е превъзходна . Взех го втора ръка непокътнат и спечелих джакпота . Камерата снима доста добре от сегашните модели , които са бюджетни и някои в среден клас , което доста ме радва . Батерията да не повярва човек изкарва два дена с 3 часа на дисплей , но аз не го ръчкам доста . Ползвам го главно за ИГ и браузера , вайбър и разговори . Моя тел е 4 /64 и за сега няма забивания . За зареждането мога да кажа ,че от 20 до 80 го зареди за 40 мин ,а до 100 за 1 час и 35 мин .

Единствено бих искал да попитам защо след като е на 4г+ като се обадя минава на 3г ?! Не мога да си го обесня . Срещал съм и други колеги с подобен проблем на други марки . На Свиваком съм , ако това има значение .

Пс : да попитам има ли някъде група в във фейса на моторола както на хуавей и шаоми . Ако има дайте линк

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#46

(2020-10-29, 09:39:59)fuckinggood написа:  Колеги , сдобих се с МОТО Х4 и мога да кажа ,че антиката е превъзходна . Взех го втора ръка непокътнат и спечелих джакпота . Камерата снима доста добре от сегашните модели , които са бюджетни и някои в среден клас , което доста ме радва . Батерията да не повярва човек изкарва два дена с 3 часа на дисплей , но аз не го ръчкам доста . Ползвам го главно за ИГ и браузера , вайбър и разговори . Моя тел е 4 /64 и за сега няма забивания . За зареждането мога да кажа ,че от 20 до 80 го зареди за 40 мин ,а до 100 за 1 час и 35 мин .

Единствено бих искал да попитам защо след като е на 4г+ като се обадя минава на 3г ?! Не мога да си го обесня . Срещал съм и други колеги с подобен проблем на други марки . На Свиваком съм , ако това има значение .

Пс : да попитам има ли някъде група в във фейса на моторола както на хуавей и шаоми . Ако има дайте линк
https://m.facebook.com/groups/2969002965...oup_browse

Група за Моторола.

За връзката мисля, че почти винаги така преминава от 4G + на 3G, при разговор, това не е проблем. Стандартно за разговори е през 3G варианта. Няма да се сменя, ако сте активирали VoLTE, което вече е услуга на оператора и се активира при поддържани телефони.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#47

A де моята антика дали поддържа Волте , ако може някой да ми каже , тъй като не разбирам . И да попитам това +че да не би да е волте-то .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#48

Колега, като имаш въпроси за Moto X4 си пускаш тема за Moto X4 и си задаваш въпросите там.
Това тук е тема за батерията на Moto G9 Plus, и ти в момента спамиш тая тема. Къде са модераторите, да преместят излишните мнения?

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)