Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Color Watch - първи впечатления
#1

Здравейте.



Днес пристигна.

Поради технически причини видео този път няма.
Издъни ме арр-а за записване на екран, което е доста тъпо, понеже имах 2 видеа с общо около 30 минути дъра-бъра, настройки и т.н
Спрях първото видео когато приключих със свързването на телефона и видях, че има ъпдейт.


След това на спокойствие го ъпдейтнах и се появи опцията за английския език.

Разцъках настройките на часовника - постнички са, но има персонализация малко, така че в това отношение още не ме е издразнил Smile



Сега го сложих и започвам да го тествам няколко дни, за да мога да добия по-ясна представа.



Първите ми впечатления са:


  • Супер дисплей (още не е тестван на пряка слънчева светлина)
  • изключително отзивчив при вдигане на китката
  • работи мазно по менютата
  • Кирилицата я дава на звездички (при входящи известия), което всъщност не е тотално зле, понеже има Privacy Smile
  • Забавни циферблати, но дните от седмицата ги дава на китайски (ще тествам с глобалното приложение как са нещата)

На първо четене не ми харесва, че е задължително да се използва бутон, за да стигнеш до менюто с приложенията.

Умирам от яд, че ще трябва да ползвам друг арр, различен от Zepp и че ще трябва да имам последното или Ми фит, за си записвам измерванията от кантара.
Не че не може и без арр, ама... като свикне човек и се обновяват автоматично и след това се чувства ограбен Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 5 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, ganchev, milstan, roni952, ronnie72
Цитирай
Аксесоари
#2

Ето все пак и видео:

[-] 6 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • emzo, ganchev, kayovas, milstan, redsys, ronnie72
Цитирай
#3

A това ще е последното, което ще напиша като лични впечатления по темата.

Успях да тествам някои неща и смятам, че колкото и да е добър това просто не е часовникът за мен.
Най-вече в спортно отношение.
Съпоставих при колоездене и еднакви условия този часовник и Stratos-a.
При стартиране на тренировката AMОЛЕД екранът изгасва и тъй като е колоездене реално вдигането на китката, за да види човек колко е часа не е най-нормалното нещо на света. Особено след като светва чак от третия път (което е странно, защото в нормална ситуация си хващаше нормално).
По време на тренировка, обаче, има опция за достъп до плеъра и смяна на песните.
Много по-готино се вижда типа пулс и инфото, но частта, която ми предоставя Stratos досега не съм успял от друг часовник да я получа.
Включително настройки за автопауза, цвят на екрана, 3д/2д изобразяване на данните, настройка броя елементи на екран и т.н

Реалнo Mi color watch e часовник със спортове, но не е спортен часовник. А дизайнът на сивия го доказва още повече Smile
GPS-ът е сравнително бърз. Мисля, че е и съпоставим като точност с този на Stratos-a.
Бутоните си седят здраво на местата. Не се клатят, няма луфтове. Така че за дизайн оплаквания нямам.
Липсва ми Double tap to wake, липсва ми опцията самолетен режим, която спира wifi, bluetooth И пести батерията още повече.
Като цяло част от негативните емоции са заради приложението Xiaomi Wear, но тук си е по-скоро въпрос на свикване.
Това, че е китайска версия по никакъв начин не му пречи на този часовник да съществува в българия и да си работи добре. Само се преглъщат известия и обаждания от контакти на кирилица и всичко останало е ок.

Има готини циферблати (измежду 110-те), които са си изцяло на английски, така че китайщини може да видите само и единствено в приложението, като те нямат отношение към работата на часовника.

Има по-скоро нещо като планове или предизвикателства, които да ви карат да спортувате повече. (например 3 дни да карате колело по 10км) и т.н Може и без тях

Хареса ми идеята да смята часовника колко енергия имаме Smile

Хареса ми как мери пулса. Хареса ми дисплея.
За него единствената забележка е, че при пряка слънчева светлина като вдигна китката светва с някаква сила и после коригира (което отнема някакво време в милисекунди). Не е като да не се вижда екрана, просто ми направи впечатление, че сензорът сякаш сработва след светването (което донякъде е логично Smile )
Оставям за сравнение данните от двата часовника при едно и също "упражнение" с уговорката, че стратосът имаше включена автопауза, което понякога прави маршрута с няколко метра по-къс, докато се усети тръгнал ли си спрял ли си си измисля някакви данни Smile

Много стилно стои синята каишка, чак не мога да повярвам, че е моята ръка като погледна часовника.
Но за съжаление трябва да си намеря нещо по-спортно насочено и по възможност да е Amazfit Заради екосистемата.
Ако някой има въпроси да пита. Аз ако се сетя нещо ще допълня. Лека вечер на всички и благодаря за вниманието.


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 7 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Dikich, emil11, ganchev, hegys, redsys, roni952, ronnie72
Цитирай
#4

Втори първи впечатления


По стар обичай отново има гаф и картината на видеото застива на един екран след 15:30, което не виждам как мога да оправя, така че остава в този вид.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • roni952
Цитирай
#5

Благодаря за ревюто! Тъкмо се бях зачудил за този модел. Според мен за спорт си е най-добре с трансрефлективен екран. А и android Wear като гледам не е мръднал особено през годините, та спокойно може и без него, поне батерията да държи повече. За бегачи и колоездачи това обикновено не е голям проблем, но за дълги планински преходи и бивакуване е хубаво да държи няколко дни. Иначе е красив, поне на мен ми харесва. Мисля че за ежедневен часовник без някакви претенции да е най... И ако дойде на цена около 200лв ще се купува доста, от хора които тепърва си взимат подобна джаджа. Това май се превръща в някаква мода напоследък, да нямат самолетен режим часовниците. Аз моя ако не съм на работа, го държа винаги на самолетен режим и липсата на такава опция определено не ми харесва. Иначе Wear часовниците от край време отварят менюто с натискане на бутон. Естествено има решение, инсталира се лаунчър и си го отваряш с плъзгане.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
[-] 1 потребител изказва благодарност на roni952 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#6

Напълно съм съгласен и затова Stratos 3 ще ми е следващия часовник.

А за Wear-a тук е малко орязана версия и няма опция за слагане на външни приложения.
Все пак се радвам, че успях да срещна неща, които преди не бях виждал в часовник и не бях ползвал.
Гласовият асистент се оказа много полезен, ако знаеш какво точно да кажеш.
Само да се излъжат да пуснат един фърмуер да оправят кирилицата и ще е топ за тези пари.

Интересно ми е обещанието за показване на емоджита дали ще го спазят поне в глобалния.
Защото на китайския май също излизат като звездички
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • roni952
Цитирай
#7

Значи съм се заблудил че е с пълноценен Wear os. Тук съвсем ме загубиха значи. Не че няма да намерят начин да се качват приложения както на Pace и Stratos, просто усложняват живота на потребителя. То и няма кой знае каква полза от хилядите приложения, но определено има и такива, които вършат работа. Например да мога да отговарям на известията или направо да си отворя съответната чат програма и да драсна на бързо без да си нося телефона. Гугъл карти също вършат добра работа да не ходиш като търсач на покемони. Хубаво е да могат да се преглеждат снимки и да се пуска музика на слушалки. Елементарни неща общо взето, но липсващи при доста часовници. Аз честно казано не съм фен на гласовете асистенти и не ги използвам. Родилите ми обаче са на възраст и за тях гласовите команди са най-добрата технология. Ползват ги навсякъде да не се мъчат с клавиатури и дори с дистанционното на телевизора.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
[-] 1 потребител изказва благодарност на roni952 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

Mалко ъпдейт по темата.
В Google Play Store версията на Xiaomi Wear още е 1.7.2i (или нещо от този род), обаче в китайския маркет е 2.0
Вече има много повече неща вътре. По-шаренко е и има нов фърмуер 1.7.320 за часовника.

Общо взето нищо важно.
Оптимизации на алгоритми, анимация при ресет и т.н.
Кирилица още не чете, емоджита - също.

И въпреки всичко като го извадих от кутията много ми се прииска пак да го поползвам. (Малко като с пръстена на Фродо Smile )

Ако някой има мераци да разгледа АРР-а:
http://m.app.mi.com/download/926314?dcp=...d%3D926314
Цитирай
#9

В Google Play Store версията на Xiaomi Wear вече е 2,5+.. и какво е оправено?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
[-] 1 потребител изказва благодарност на doxr за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#10

Зависи от коя версия ъпдейтваш.

Генералните промени са от 2.0.0
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100442
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)