Анкета: Съгласни ли сте смартфоните да са без слушалки и зарядно в комплекта? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Не съм съгласен
73.53%
25
73.53%
Да, съгласен съм
20.59%
7
20.59%
Съгласен съм, но да има USB-C кабел
0%
0
0%
Друго
5.88%
2
5.88%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съгласни ли сте смартфоните да са без слушалки и зарядно в компле?
#26

Слушалките и без това са евтини боклуци, обаче наличието на бързо зарядно е абсолютно задължително. Даваш една торба пари за смартфон и после се бъркаш и за зарядно - еми нагло си е, както и да лицемерничат, че било заради екологията.

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
Аксесоари
#27

А защо да е задължително? Ето ти друга гледна точка: Даваш голяма сума пари за телефон, бързо зарядно и слушалки. Обаче ти си имаш от предните два флагмана/дори и един да е/ слушалки и бързо зарядно, и си казваш: Защо за давам пари за тия неща след като ги имам, и ми вършат работа на този апарат. Бих спестил/не от екологична гледна точка/ доста пари. Сега като имам 2,3 или повече, супа ли ще правя от тях? Пък то във всеки телефон ако ги дават комплект, трудно ще ги продам защото всички ще имат по 2 или 3 като мен! Smile

Освен това има и такива като мен, които не желаят да ползват бързо безжично зарядно - за какво да го купуват? Реално когато плащаш телефона, плащаш и зарядното и слушалките към него. За мен просто трябва да ти дадат да избираш при покупката. Само телефон една цена, а всички останали аксесоари отделно, и който иска купува! Не да е като при плановете на бг операторите, плащаш нещо което не ползваш.

времето е като парите - никога не стига
[-] 3 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Bavarche, dessexc, jhoro
Цитирай
#28

Премахнаха зарядно и слушалки, цените не паднаха и цент.
Нямам проблем с премахването на аксесоари, но намалете и цената, за да може с разликата да си купим слушалки и зарядно.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#29

Това лицемерие, че видиш ли били много загрижени за природата се вижда от километри. Глупости на търкалета. Според мен е задължително както и досега зарядното да бъде в комплект с всеки телефон.Слушалките, които досега идваха с апаратът е в повечето случаи не бяха нищо особено и често оставаха в кутията. Тяхната липса не е голяма загуба, но производителя може намали цените заради това.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#30

Това видео е много показателно,как фирмите под пред текст че заради екологията премахват зарядното и слушалките от комплекта и намаляват размера на кутията.А фактически по този начин се замърсява околната среда в пъти повече. https://www.youtube.com/watch?v=WVPM6D-3aZo
Цитирай
#31

Слушалки не ползвам, оригиналното зарядно - също. Нямам възражения да не се предлагат в комплекта.

 
Цитирай
#32

Защо изчезнаха зарядните от новите смартфони.

https://www.vesti.bg/tehnologii/zashto-i...ni-6130713

 
Цитирай
#33

НЕ.Били ми били мислИлИ за екологията....Тъпо...тъпо...тъпо...та чак вдлъбнато ,,оправдание".Спокойно производителите могат да си спретнат една логистика за бракуваните аксесоари-зарядни и слушалки.Доставят новите модели и си прибират върнатия траш...Да да ама-не.Само еднопосочно-от фабриките в магазинната дистрибуторска мрежа.
Цитирай
#34

(2021-09-11, 15:37:53)NoMaD написа:  Защо изчезнаха зарядните от новите смартфони.

https://www.vesti.bg/tehnologii/zashto-i...ni-6130713

Липсват ли ти? Вкъщи има 5 - от старите.

(2021-01-16, 21:25:46)Victormihov написа:  Премахнаха зарядно и слушалки, цените не паднаха и цент.
Нямам проблем с премахването на аксесоари, но намалете и цената, за да може с разликата да си купим слушалки и зарядно.

От друга гледна точка - цените не са „паднали“, ама и не са вдигнати.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#35

Раазбира се че не! Пиша от таблет, който машина за печалба от аксесоари, въпреки че в комплекта има зарядно и писалка. Усещането да цакаш, сле като си цакал, е като да те цакат, след като са те прецакали. Ако таблетът не беше с 500 лв под пазарната цена, нямаше въобще да го погледна...

Изпратено от Galaxy Tab S7+

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#36

(2021-09-15, 07:33:51)kayovas написа:  Раазбира се че не! Пиша от таблет, който машина за печалба от аксесоари, въпреки че в комплекта има зарядно и писалка. Усещането да цакаш, сле като си цакал, е като да те цакат, след като са те прецакали. Ако таблетът не беше с 500 лв под пазарната цена, нямаше въобще да го погледна...

Изпратено от Galaxy Tab S7+

От целия текст разбрах само, че не си съгласен.
Като цяло - нито граматично, нито смислово е издържан.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 3 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • Bavarche, Victormihov, vladofena
Цитирай
#37

Бих се радвал на качествен кейс в кутията и протектор за стъклото.
Почти винаги като си купя нов телефон и после и търся и кейс който да ми допадне, ползвам кейсове на Спиген и понякога имаш нов телефон, а не можеш да го ползваш, поне и не и аз, без кейс не си е работа.

Много пъти първо купувам кейса и стъклото и чак тогава вече отивам да си купя телефона.
Зарядните няма да се върнат, даже няма да се учудя, ако наложат закон за забрана на зарядни в кутиите.
Във всички сфери максимално се цакат потребителите, не е само някакво си зарядно за 50лв, която и сфера да вземеш в световен мащаб, всичко е за ПОВЕЧЕ печалба.

За цена от 2000лв нови последни модели апарати трябва да има всичко в кутията, включително кърпичка за екрана, безжични слушалки, обикновено и безжично зарядно, кейс и протектор. Както едно време като се бръкнеш за нокия комуникатор, идва огромна кутия във всичко вътре... ама вече ги няма тези времена.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • dessexc, vladofena, _nib_
Цитирай
#38

Какво ми е направило впечатление между нашите оператори и техновериги и европейските такива. Може би не навсякъде е така, но там където аз влизах беше. За какво става дума. Купуваш си телефон, таблет или лаптоп( в чужбина ) веднага те питат имаш ли калъф, чанта, протектор? Ако имаш те оставят, ако нямаш, ти предлагат. Даже ти лепят протектора. Може ли някои да сподели в България дали му се е случвало това? Не е трудно да се случи, но много имаме да се учим. Те затова студентите по офисите на операторите им е вае тая, за 900 лв заплата толкова! Нито ги стимулират с обучение, нито с пари. Вдинственото на което ги обучават е как да мамят клиентите, и как да ги омайват.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#39

Те че протектори предлагат, предлагат.
Ама някакви супер скъпи на незнайни фирми.
Цитирай
#40

(2021-09-15, 18:03:01)pepy1 написа:  Какво ми е направило впечатление между нашите оператори и техновериги и европейските такива. Може би не навсякъде е така, но там където аз влизах беше. За какво става дума. Купуваш си телефон, таблет или лаптоп( в чужбина ) веднага те питат имаш ли калъф, чанта, протектор? Ако имаш те оставят, ако нямаш, ти предлагат. Даже ти лепят протектора. Може ли някои да сподели в България дали му се е случвало това? Не е трудно да се случи, но много имаме да се учим. Те затова студентите по офисите на операторите им е вае тая, за 900 лв заплата толкова! Нито ги стимулират с обучение, нито с пари. Вдинственото на което ги обучават е как да мамят клиентите, и как да ги омайват.

Моят опит - от „тук“ и „там“.

Там си купих телефон - имаше протектор. Ама целия „ошарен“ и трябваше да се смени.
Тук си купих и директно в сервиз - да ми сложат. Човека каза - „Ама то си има фабрично!“

Нито тук, нито там са предлагали нещо допълнително, при търговеца.
Говоря за десетина покупки тук и още толкова там.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#41

(2021-09-15, 07:33:51)kayovas написа:  Раазбира се че не! Пиша от таблет, който машина за печалба от аксесоари, въпреки че в комплекта има зарядно и писалка. Усещането да цакаш, сле като си цакал, е като да те цакат, след като са те прецакали. Ако таблетът не беше с 500 лв под пазарната цена, нямаше въобще да го погледна...

Изпратено от Galaxy Tab S7+

(2021-09-15, 10:49:50)jhoro написа:  От целия текст разбрах само, че не си съгласен.
Като цяло - нито граматично, нито смислово е издържан.

Втори опит. Galaxy Tab S7+т идва с писалка и зарядно. Писалката е бонус, тъй като, ако човек си вземе от скъпото т.е. нагризаното, то и нея трябва да си купи. Корейската ябълка, бидейки в неизгодна позиция при таблетите (за това по-късно), дарява една писалка, ей тъй, от зор-заман. 

Първо за зарядното - при 10К батерия, зарядното е от бавните. Ако искаш сравнително бързо зарядно за таблета - бецален (забравих колко беше, 'ма да кажем ~50-60лв). Щото пазим планетата и сме по-зелени и от марсианците. Дойде зарядното и що да видя, от корейската ябълка ми обясняват, че заради опазването на планетата, не са сложили кабел, който би трябвало да имам "от други Samsung устройства". Хубу', 'ма кабелът не е USB2/3 > USB-C, a трябва да е USB-C и от двете страни. Значи опазихме планетата с + още един кабел (~10 лв).

Второ - за калъфи, протектори и друга гад по таблетите. Посоченият по-горе таблет е крехък и чуплив като сух спагет. Сега го зная, ама си мислех, че с това "закалено стъкло", а и факта, че го ползвам само на закрито, ще ми спести пльосването на протектор. Да, ама не. Леко чукване на таблета в областта на рамката, да кажем от 15-20 сантима, докара спукване на стъклото... 
Вместо калъф, реших да си взема клавиатурата на Samsung (~300 панча), хем да пази от загубване на писалката, хем да пази таблета и други неща. Клавиатурата не покрива нищо от това, което бих си представил за тия пари. Липсва подсветка, качеството е посредствено, но е единствената, която се закрепя магнитно за таблета.

В заключение: Китайците смело навлизат на пазара на (Андроид) таблети, който беше умрял. Та в следващите години модата с аксесоарите ще процъфтява. Особено ме дразни мазното лицемерие, че се прави за доброто планетата и в името на природата! Остава да почнат да правят аксесоарите биоразградими и да се разпадат на 1-2 години. 

NB. А Бай Брадър (a.k.a. Google), да вземат да си мръднат тлъстите презадоволени задници и да направят нещо за таблетите. Нулева оптимизация на приложенията за таблети!

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • jhoro, whitehart
Цитирай
#42

(2021-09-16, 15:50:53)kayovas написа:  Втори опит.

Да,  сега е по-разбираемо и по-съдържателно!

Пропуснал си едно - за USB-тата.
Преди да въведат стандарт за захранващите адаптери- беше лудница. Всеки модел със собствен вид накрайник. Само за Самсунг - имам 3 или 4 различни адаптера.
Сега пак се „връщаме“ назад - USB 2, USB 3, type B, type C, че бързо, че по-бързо, че още по-бързо, че безжични...

Според мен крайностите не са добре. Нито „да има“, нито „да няма“ - фиксирано.
Трябва да е както при покупка на лаптоп. Гледам някакъв лаптоп -
  • в момента има памет 8 GB, но може да стане 12;
  • SSD 250, но може да е 500 GB;
  • няма оптично устройство, но може да се добави външно;
  • няма ОС, но може да се добави;
  • няма АВ, но може да се добави;
  • стандартна гаранция 2 г, но може да се добавят 1 или 2;
  • няма застраховка, но може да се добавят няколко вида.
И за всяка екстра - цената се увеличава.

От базова цена 769,00 лв, с всички екстри стана 2 671,84 лв
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#43

Всъщност Епъл свалиха реално цените. Se2020 беше ок 500 евро 128 Gb, а като пуснаха малката кутия без зарядно вече струваше 460 или нещо такова. Той май е единствения модел , който направи мост “между поколенията".

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#44

(2021-09-14, 10:42:34)jhoro написа:  Липсват ли ти? Вкъщи има 5 - от старите.
Не ми липсват, никога не съм ползвал тези, които са вървяли в комплекта. Предпочитам да си поръчам и да ползвам някакви други, които в повечето случаи предлагат по-добро качество.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#45

(2021-09-21, 18:49:19)Bavarche написа:  Всъщност Епъл свалиха реално цените. Se2020 беше ок 500 евро 128 Gb, а като пуснаха малката кутия без зарядно  вече струваше 460 или нещо такова.  Той май е единствения модел , който направи мост “между поколенията".
За 500 евра модел от миналото и батерия която се стопява като пролетен сняг, след малко пипане по телефона, на всичкото отгоре още около 200лв. за зарядни калъфи протектори.  Такава пародия като огризките просто няма  Tooth
Цитирай
#46

Те хубаво махат зарядно-някой като Sony на последния флагман,дори и кабела,слушалки,но да намалят цените,а не да си намаляват само разходите.Телевизорите поевтиняха,даже с близо 100% да не би да са станали по-лоши,напротив.Или за тях няма инфлация,телефоните също са електроника,тя трябва да се развива,но не само към увеличение на цените.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#47

(2023-06-07, 17:43:13)DoryanY написа:  Те хубаво махат зарядно-някой като Sony на последния флагман,дори и кабела,слушалки,но да намалят цените,а не да си намаляват само разходите.Телевизорите поевтиняха,даже с близо 100% да не би да са станали по-лоши,напротив.Или за тях няма инфлация,телефоните също са електроника,тя трябва да се развива,но не само към увеличение на цените.

Прав си, обаче повечето потребители не си сменят телевизорите толкова често - колкото телефоните.
А разработването на все по-нови модели струва пари.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#48

Въпросът за включването или изключването на слушалки и зарядни устройства в комплекта на смартфоните е въпрос на предпочитания на производителите и потребителите. Всеки може да има различно мнение по въпроса. Blush

[Изображение: 1x1.jpg]
Цитирай
#49

(2023-06-10, 20:48:19)DarkMoon написа:  Въпросът за включването или изключването на слушалки и зарядни устройства в комплекта на смартфоните е въпрос на предпочитания на производителите и потребителите. Всеки може да има различно мнение по въпроса. Blush
Различно мнение по въпроса винаги може да има, но на края пак опираме до изпълнение на директивите на ЕС.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)