Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

3G / 4G връзка – батерия
#1

Здравейте, приятели и специалисти! Аз ползвам Samsung Galaxy S10 Plus. Смартфонът е купен преди няколко месеца, чисто нов. Във връзка с бързото падане на батерията на телефона, от VIVACOM ми препоръчаха да премина от 4G връзка, на 3G, както и да изключа VoLTE – който вариант, според тях, е много по-щадящ за телефона (не загрява, не се натоварва), и за батерията му.
Въпросът ми е, някой от Вас ползва ли 3G мобилни данни. Какво Ви е мнението, 3G интернетът бърз ли е, бавен ли е, върши ли работа, проблемен ли е и т.н.
А иначе, на смартфона си не ползвам никакви социални мрежи. Ползвам единствено и само Viber, Google Chrome, Google Maps и YouTube, както и за разговори. Това е долу-горе.

Благодаря Ви сърдечно! Поздрави! Лек, спокоен и успешен ден Ви пожелавам!
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай го за 2, 3 дни по този начин и ще видиш разликата за себе си. Иначе трябва да се влиза в дълбоки детайли и анализи за сила на покритие, среда на ползване и т.н. Дали е бърз, докато нямаше 4Г беше най-бърз, зависи колко бърз ти трябва. За ежедневна употреба е добре, но щом е причина за съмнение, по-добре да се отстрани. На 2Г/EDGE ще е още по-икономично, но там за поточни данни по-скоро само теоретично може да се говори. И така... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#3

За скоростта на 3G е 13Mbs а на 4G 73Mbs.Това при добър сигнал.Има един колега във форума който ползва само 3G,казва че са хаби по малко от батерията.Аз не ползвам 3G,само за проба.
Цитирай
#4

(2020-10-16, 17:32:53)DoryanY написа:  За скоростта на 3G е 13Mbs а на 4G 73Mbs.Това при добър сигнал.Има един колега във форума който ползва само 3G,казва че са хаби по малко от батерията.Аз не ползвам 3G,само за проба.

Кой е този човек, който използва само 3G. Моля, изпратете ми профила му?
Цитирай
#5

Само че той използва Huawei P30  https://forum.androidbg.com/member.php?a...&uid=13042
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#6

(2020-10-16, 17:40:07)DoryanY написа:  Само че той използва Huawei P30  https://forum.androidbg.com/member.php?a...&uid=13042

Не е P30. P30 Pro е. Smile Макар че, честно казано тия смарт телефони почнаха откровено да ми писват. Оня ден ми дойде от Китай един чисто нов (refurbished) Samsung GT-S5610 и се изкушавам да мина на него отново. Лек и компактен.
Цитирай
#7

А и с тази голяма батерия ще кара дълго.Да но ще ти липсва големия екран.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#8

(2020-10-16, 22:08:11)DoryanY написа:  А и с тази голяма батерия ще кара дълго.Да но ще ти липсва големия екран.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Ъмм, не мисля. По-скоро най-накрая ще се върна обратно към същината на нещата - да ползвам телефона, за това, за което е предназначен - разговори и смс (които май малко хора ползват в днешно време).
Цитирай
#9

(2020-10-16, 21:38:13)imthedevil написа:  Оня ден ми дойде от Китай един чисто нов (refurbished) Samsung GT-S5610 и се изкушавам да мина на него отново. Лек и компактен.

Аз имах s5611, батерията държеше към седмица с нормално ползване и около 3 дни с много разговори на ден
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)