Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P smart 2021 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 99ae164399ce.jpg]
Huawei P smart 2021 ни предлага 6.67" IPS LCD дисплей с Full HD+ резолюция, чипсет Kirin 710A, 4 GB RAM и 128 GB вградена памет + microSD слот, 5000 mAh батерия и 22.5 W бързо зареждане. Смартфонът има четворна основна камера, която залага на 48 МР главен сензор с бленда f/1.8 + 8 MP камера с ултраширок обхват от 120° + 2 МР дълбочинен сензор + 2 МР макро камера. Селфи камерата е изрязана в дисплея и е с 8 МР резолюция. Апаратът не предлага достъп до услугите и приложенията на Google, а се базира на HMS и фирмения магазин AppGallery на Huawei. Huawei P smart 2021 се продава в България за 399 лв. в цветовете Crush Green, Blush Gold и Midnight Black.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Telenor обяви, че първа от мобилните оператори в България ще предложи на своите клиенти достъпния смартфон Huawei P smart 2021.

 
Цитирай
#3

Здравейте,

Има ли проблем с индиректния начин на инсталиране на гоогле приложения?
Цитирай
#4

Кои точно приложения? Примерно YouTube се инсталира, но не ми дава да се логна в акаунта си. Затова го ползвам през браузъра.
Цитирай
#5

Здравейте на всички във форума! Тъй като изгледах доста видеа относно Huawai P Smart 2021, който имам отскоро, в които усилено търсих начин да инсталирам Google Play Survices, понеже в началото не смятах, че би било голям проблем, ако нямам Гугъл услуги, уви окза се, че за някои приложения, които са ми важни и за работата, която върша, без прословутият Гугъл не може! Много харесвам Хуауейчето си, наистина! Всъщност има ли наистина решение? Бих ли могла да инсталирам някак тези GPS, или не??? Моля дайте ми съвет!
Цитирай
#6

Кои приложения ти трябват и задължително ли им трябват google play services? Ако не можеш да откриеш apk файла, може би аз ще го открия
Цитирай
#7

YouTube и Lidl Plus например. По принцип може и без Гугъл, но и без всичко може, освен без въздух и вода. Въпросът е не дали може, а дали може и да не може. И отговорът е може, разбира се, просто не си купувайте новите Хуавеи. Бях фен на марката и затова си купих този, но се прецаках и не препоръчвам на никого да прави тази грешка. Това го казвам, като доста консервативен потребител, който почти не ползва услугите на Гугъл. Представям си тези, които ги ползват, как биха се почувствали. Просто недейте...

Но иначе има някакви начини за заобикаляне, като Dual Space и Google space например, но всичко е много дървено. Не е сигурно, лагва, крашва, не работи всичко и няма нотификации. Всъщност и на клонираните приложения нямам нотификации (туитър например). Изобщо дървена работа.

Друг минус, поне за мен е, че няма светлинен индикатор. Изобщо, ако искаш някакви известия, трябва да ти е постоянно включен екранът и приложенията. Всъщност не се сещам за нито един плюс за този телефон, освен може би батерията и ако си го вземете на някаква промоция за под 200лв., като мен, но и тогава не си заслужава.
[-] 1 потребител изказва благодарност на forza_juve за това мнение:
  • kefaes6efa
Цитирай
#8

Не намерих тема точно за този модел, ще пиша тук. От скоро съм с този модел и забелязах, че процентите на батерията падат доста бързо,а ровя във фейса през браузъра. Онзи ден от99% след пращане на два клипа по вайбър го изваждам от джоба на 93%.Днес тествах с джаджа, която показва колко ток преминава и се учудих, че от 0 до 100% на изключен телефон е преминал ток 2450ма.Зареждането е със оригиналното зарядно. Дали да го пращам на сервиз, или да изчакам? Телефона е от Теленор.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#9

За модел купен 2021 година и батерия 5000 mAh е много малко,50% живот на батерията излиза.Аз моя П30 купен април 2019 година с батерия 3650 mAh с USB тестера показа 3330 mAh 90% живот https://forum.androidbg.com/showthread.p...40&page=13

Huawei P30
Цитирай
#10

Звучи доста зле, да не би да имаш нещо във фонов режим което да точи толкова много.
Цитирай
#11

Не. Докато не пипам телефона от 100% изкарва повече от час време не пада с включено 4джи.Пипна ли телефона и процентите летят.

Снощи зареждах телефона, но с друго зарядно, а не с бързо зареждане, но остана в зарядното до сутринта, че заспах преди да се зареди. Тестера показва 4000ма и 3 часа е имало заряд.Но пък телефона си изкарва 10 часа ровене в сайтове и малко игри. Снощи беше направил 8 часа екран.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#12

Най вероятно измерването не е коректно. Тестера показва, че зарядното вдига 9 волта,от там и тока, който преминава е по малко и явно за това показва малък капацитет.

(2021-01-25, 22:17:26)Andon0v написа:  Кои приложения ти трябват и задължително ли им трябват google play services? Ако не можеш да откриеш apk файла, може би аз ще го открия

На мен ми трябват igo navigation, dead by daylight mobile. Намирам ги, но ме изхвърлят. Колкото и да е странно, навигацията си я купих. С G space телефона започва да забива и съм го махнал.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#13

Най после тръгна Day by daylight през Gspace.Може би роля за това изигра хардресет на телефона преди това.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#14

Никой нищо не пише.Явно само аз го ползвам от съфорумците тук.Онзи ден ми направи мизерия.Както си е бил в джоба ми си е набирал номера, влизал в менюто, включен самолетен режим, режим комфорт на очите.Абе кофти работа. Включен е режима за неволно включване в джоба, изключени известия на заключен екран.Единствено включено активиране на дисплея с двойно почукване.Вирус не открих с антивирусна.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#15

Погледни за мнения на реални потребители за устройството на 4PDA - Тап

 
Цитирай
#16

(2021-12-30, 22:30:19)fu4ko написа:  Никой нищо не пише.Явно само аз го ползвам от съфорумците тук.Онзи ден ми направи мизерия.Както си е бил в джоба ми си е набирал номера, влизал в менюто, включен самолетен режим, режим комфорт на очите.Абе кофти работа. Включен е режима за неволно включване в джоба, изключени известия на заключен екран.Единствено включено активиране на дисплея с двойно почукване.Вирус не открих с антивирусна.
Моя П30 също е набирал номера от телефона когато е в джоба.Забелязах кога се случва, когато си говорил с някой и преключиш разговора, загасиш дисплея, и сложеш телефона в джоба.Но ако махнеш приложениети с преолъзване, да го затвориш, не може да набира в джоба. Дано да съм го обяснил ясно.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#17

Ами изключих да не се активира дисплея с почукване.Само с натискане на бутона.Макар,че съм свикнал с почукване.Такива магарии не съм имал с Xiaomi redmi note 9 преди.Преместих картата в другия ми телефон TCL 20 se та Huawei-я почива.И звука е по слаб на блутут колонката от другия.На оригиналните слушалки звука пак не ми харесва.Никъв бас не мога да настроя да ми хареса.На сигнал бие всички телефони вкъщи.С Dead by daylight през Gspace върви ама се получават лагове.Съжалявам, че си продадох Samsung galaxy a 22 5g.На него играта вървеше супер.При него не ми хареса сигнала.Абе нема пълно щастие.Във всеки телефон все нещо куца.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#18

Някой има ли проблем с известията в АБВ и ОЛХ например? Пуснати са от настройките, но когато телефона не се ползва не се получават известия, чак когато се отключи тогава има горе известия в лентата? Когато се ползва телефона има известия, но когато не се ползва няма.
Цитирай
#19

Аз имам и при пуснат телефон.Настройката на известията на абв се деактивира сама след активиране и запазване.За олх не се и занимавам да гледам какво става.Даже и операта не ми работи добре.Алтернатива на абв пощата е да се въведе във имейл клиента на Хуауей, но известията идват със закъснение.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#20

Забелязах,че когато използвам телефона за браузване, като натисна пластмасата до горния микрофон се чува леко пукане.Ако не се ползва го няма това пукане.Не ми е проблем,ама някой друг има ли го?

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#21

(2022-03-09, 08:55:46)fu4ko написа:  Забелязах,че когато използвам телефона за браузване, като натисна пластмасата до горния микрофон се чува леко пукане.Ако не се ползва го няма това пукане.Не ми е проблем,ама някой друг има ли го?
При мен го няма този проблем.Като цяло съм доволен от телефона.Чудно ми е обаче колко време още ще има софтуерна поддръжка телефона?

Изпратено от моят PPA-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#22

Не е лош,но много куци приложения.Операта ми забива понякога,процентите доста бързо падат.Особено с Day by dayligh направо летят.Igo navigation не се теглят картите,а съм я купил.Нямам представа до кога ще има поддръжка.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на fu4ko за това мнение:
  • BBM
Цитирай
#23

Аз ползвам brave browse,работи отлично и досега не ми е забивал.Свалих си Aurora store и от там си тегля и ъпдеитвам нужните ми приложения.Като цяло този магазин за приложения си е почти аналог на Google play и има всичко.Игри не играя но доста го ползвам телефона.С доста ползване на социални мрежи,месенджери,браузване,телефонни разговори батерията си държи цял ден Което за мен си е ок.Като цяло телефона за цената си е повече от перфектен

Изпратено от моят PPA-LX1 с помощта на Tapatalk

Днес направих тест колко ще му издържи батерията на телефона.Изкара над 11 часа с 9 часа екран.С доста гледане на клипове в You tube,браузване и чат.Мисля че батерията е отлична

Изпратено от моят PPA-LX1 с помощта на Tapatalk

Ето скриншот от потреблението на батерията [Изображение: 8553a880dd52f76b4c67a41904db2c9b.jpg]

Изпратено от моят PPA-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
[-] 1 потребител изказва благодарност на BBM за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#24

Днес получих нов ъпдеит на моя Huawei P smart 2021.Ъпдеита е за поправки на сигурността за месец март(security patch) [Изображение: 5783501f380be22babb0bf125916063b.jpg]

Изпратено от моят PPA-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#25

Аз тия защитни пачове спрях да ги тегля.Докато писах сега през препоръчания браузър от теб, се получи същия бъг както при Опера-не ми се показват буквите докато пиша.Дам ли стрелката назад и се появява написаното.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)