Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

работа с две сим карти със или без второ пространство
#1

Имам питане относно второто пространство. По принцип не е лошо като идея понеже бях махнал мемори картата и ползвах за около две седмици така телефона. Активирах второто пространство , като там ми беше все едно служебната карта, бях си въвел служебния gmail акаунт и ползвах номерата от него , но един бъг много ме дразнеше :
-незнай каква е причината 90% при звънене на служебната карта (второто пространство) само ми показваше номерата не ми показваше името на абоната. и другото , че в основния акаунт ми обединяваше от двете места входящи и изходящи обаждания.
Чудя се кои според вас е най удачния вариянт , ако реша да ползвам телефона с двете сим карти. По принцип с отделни viber и whatsup и т.н. Чудя се Аз ли бъркам някъде по настройки на второто пространство или си е бъг в MIUI?
Може би ще изникнат още въпроси в последстви.

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай
Аксесоари
#2

Сложи два имейл акаунта на 1-то място. После активирай 2-то.
Аз ползвам едно работно място, но с два акаунта gmail.
Цитирай
#3

(2020-10-20, 13:00:37)paffkata написа:  Сложи два имейл акаунта на 1-то място. После активирай 2-то.
Аз ползвам едно работно място, но с два акаунта gmail.

Благодаря. Това си го мислех, но не бях сигурен. Същото ли ще работи с две сим карти без второ работно място и ако е ДА как да посзвам viber и whatup с твете сим карти?  Другото се сещам да допълня, ако дам да вади само ноера от gmail а не всички в whatsup & viber ми вади повечето пъти имената както са ги написали във viber & whatsup а не какт съм ги записал в указателя. Също така ми се е получавало забавяне когато влезна в чат в тях да показва само номера и след някакво вреем показва името... сякаш със закъснение.
Извинявам се , ако разводнявам темата , но искам да изчистя тези неща.

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай
#4

Няма начин да имаш два вайбъра примерно и личен и служебен и да спреш служебния когато искаш, винаги работят и двата... За съжаление.
Двете сим карти ще си работят. Пренасочи ги една към друга при режим "без достъп", за да знаеш когато ти звънят от едната и говориш по другата, но активирай "чакащо повикване" и на двете.
Спрял съм синхронизация на Вайбър контакти в указателя на телефона.
Цитирай
#5

(2020-10-20, 22:54:29)paffkata написа:  Няма начин да имаш два вайбъра примерно  и личен и служебен и да спреш служебния когато искаш, винаги работят и двата... За съжаление.
Двете сим карти ще си работят. Пренасочи ги една към друга при режим "без достъп", за да знаеш когато ти звънят от едната и говориш по другата, но активирай "чакащо повикване" и на двете.
Спрял съм синхронизация на Вайбър контакти в указателя на телефона.

С каква цел си спрял синхронизацията на вайбър контакти в указателя на телефона? Правилно ли съм те разбрал , че спираш от MIUI =Профили и синхронизация или имаш други настройки в предвид ?

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай
#6

Не спрял съм в синхронизация на контакти във Вайбър, по-точно във Вайбър виждам само вайбър контакти, а не всички, ако има някакво значение де
Цитирай
#7

Pafkata -- Направих това с пренасочването на разговорите много хитро се получи. Изиграх някак си с MIUI 12 dual apps да имам и втори viber/ whatsup като преди това добавих служебния gmail , единственото е че viber/whatsup виждат и двата указателя , но това не ми е проблем. Почти не ми се дублират абонатите така, че неми е проблем.

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай
#8

Един малък минус при пренасочването на разговорите е когато ти падне батерията, загубиш обхват или изключиш телефона е, че никога не знаеш дали са те търсили. Всяка от картите се оказва "без достъп" и прехвърля към другата, а на търсещия казва, че пренасочването не може да бъде осъществено.
Цитирай
#9

(2020-10-29, 22:20:54)tipsy написа:  Един малък минус при пренасочването на разговорите е когато ти падне батерията, загубиш обхват или изключиш телефона е, че  никога не знаеш дали са те търсили. Всяка от картите се оказва "без достъп" и прехвърля към другата, а на търсещия казва, че пренасочването не може да бъде осъществено.

Да но мисля, че до сега не ми се е случвало да ми падне на пълно батерията на телефона .. но благодаря за инфото не се бях сетил за това .

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)